KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 6.53
 • DOLAR 5.89

KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Editörün Seçtikleri - 04 Kasım 2011 14:51 A A

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Güzelbey mesajında, ‘Mübarek Kurban Bayramına, ülkemiz genelinde olduğu gibi Gaziantep’imizde de huzur ve güven ortamı içinde birlikte ulaşmış bulunuyoruz. Karşılıklı saygı ve sevginin, hoşgörünün ve sosyal yardımlaşma duygularının en yoğun olarak yaşandığı bu bayramı milletçe kenetlenerek idrak ediyoruz. Bayramlarımızın, yaşlıların, hastaların, yoksulların ve her çeşit yardıma ihtiyacı olanların hatırlanması ve onların gönüllerinin hoşnut edilmesi bakımından da büyük önemi bulunmaktadır.

Terör saldırılarında kaybettiğimiz evlatlarımızın acısına Van’da meydana gelen deprem felaketinde yaşanan acıların eklenmesi bu bayramı buruk kutlamamıza neden olmaktadır. Van’daki depremzede kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak ve bayramı bir nebzede olsa huzurlu geçirmeleri sağlamak için Hepimiz Van’ız Hepimiz Biriz sloganı ile başlattığımız yardım kampanyasında topladığımız yardımları 6 araçtan oluşan bir konvoyla kendilerine ulaştırdık. Allah’tan bizlere bir daha böyle acılar yaşatmamasını diliyor, Van’daki kardeşlerimizin de bayramlarını kutluyorum” dedi.

Başkan Dr. Asım Güzelbey, “Mübarek Kurban Bayramı nedeniyle, görevlerinin başında bulunanlara, içtenlikle sevgilerimi iletirken, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için görevlerinin başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi de rahmetle ve şükranla andığımızı belirtmek istiyorum. Kurban Bayramının, tüm insanlığa, ülkemize ve ilimize barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Bu duygularla, tüm Gaziantep Halkının, Mübarek Kurban Bayramlarını içtenlikle kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde, nice bayramlara ulaşmalarını temenni ediyorum” dedi.

HUZURLU BİR BAYRAM İÇİN GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALDIK

Mesajında, ‘Vatandaşların huzur içerisinde bir bayram geçirmeleri için her türlü tedbiri aldıklarını da’ belirten Güzelbey, “Değerli Hemşerilerimizin, huzur ve güven ortamı içinde bayramlarını geçirebilmeleri için, Büyükşehir Belediyesi olarak gereken tüm önlemleri alınmış bulunmaktayız. Bayram boyunca 6-9 Kasım tarihleri arasında belediyemize bağlı otobüsler ücretsiz olarak vatandaşlarımıza hizmet verecekler. Ücretsiz otobüs seferlerine ek olarak Arife gününde yine Büyükşehir Belediyemize bağlı otobüsler Balıklı’dan Yeşilkent ve Asri mezarlığına ücretsiz olarak taşıma hizmeti sunacaklardır.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ve Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından, bayram ziyaretlerinin huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yapabilmesi için gerekli önlemleri aldılar. Mezarlık Müdürlüğümüz hem çevre temizliği hem de güvenlik konularında hassasiyet gösteriyor, Mezarlık Bilgi Sistemi de sürekli faal durumda olacak. İsteyen ziyaretçilere de Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından yetiştirilen fidanlardan ücretsiz olarak verilecek. Zabıta Ekipleri ALO 153 danışma hattının yanı sıra su ile ilgili oluşabilecek arızalara karşı GASKİ ekiplerimiz 24 saat kesintisiz hizmet verecekler. Vatandaşlarımız 185 ve 328 94 00 numaralı telefonları arayarak şikâyetlerini bildirebilirler” dedi.

Çıksorut Ahırları Bölgesinde Hayvan Hareketliliğine İzin Vermeyeceğiz

‘Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı belediyelerle kurban satış ve kesim yerlerinin tespiti ve kurban kesiminin sağlıklı ortamlarda yapılması için ortak çalışma yürüttüklerini’ dile getiren Güzelbey, “Vatandaşlarımızın kurbanlarını mezbaha ve et kombinaları ile kurban komisyonlarının belirlediği kesim yerlerinde kesmeleri gerekmektedir. Özellikle bu yıl içerisinde tahliyesi tamamlanma aşamasına gelen Çıksorut Ahırları bölgesinde büyük baş ve küçükbaş hayvan hareketlerine izin verilmeyecektir. Çıksorut bölgesinde her türlü toptan alım ve satışlar Türkiye’nin ilk organize besi bölgesi olan Çay Başı Besi Organize Bölgesinde yapılacaktır.

Kurbandan çıkan atık ve artıkların kesinlikle kanalizasyon hatlarına ve yağmur suyu ızgaralarına verilmemesi, şehir kanalizasyon şebekemizin sağlıklı çalışması açısından önem arz etmektedir. Belediyeler tarafından belirlenen yerler dışında kurban satışına ve kesimine kesinlikle izin verilmeyecektir” dedi.

Güzelbey, “Kurban Bayramında kurban satış ve kesim yerlerinde ilaçlama çalışması yapılacak. Çevre kirliliğine neden olabilecek faaliyetlerin kontrol altına alınarak toplum ve çevre sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi amacıyla vatandaşlara ve belediyelerimize de büyük görev düşmektedir. Vatandaşlarımıza kurban hayvanı atıklarını çöp varillerine atmaması, kanalizasyon kanallarına dökmemesi, açıkta ve sokak hayvanlarına bırakmaması için rica ediyorum. Bu atıklar dayanıklı siyah poşetler içine konulacak ve belediye ekiplerimiz tarafından toplanarak kireçlenip gömülecektir” dedi.

‘Gaziantep’in son dönemde ön plana çıkan turizm potansiyelinin kentte yarattığı hareketliliğe’ dikkat çeken Başkan Güzelbey, “Şehrimize gelen yabancı ve yerli konukların mağdur olmamaları, yeme içme ve alışveriş faaliyetlerini sürdürebilmeleri için Ramazan Bayramında başlattığımız, ‘Bayramda Açık Olan İşletmeler’ uygulamasını bu bayramda da devam ettiriyoruz. İşletmelerin listelerini billboardlarımız ve afişler aracılığıyla duyurduk” diye konuştu.

Bu haber 102 kez okundu.
Editörün Seçtikleri - 14:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
  Eski Başbakan, Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayatını kaybetti. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  ( GATA) organ yetmezliği nedeniyle 97 yaşında hayata veda etti. Rahşan Ecevit yıllar önce vasiyetinde rahmetli eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmek istediğini açıklamıştı.  
 • 02
  Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde karne heyecanı
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklara 2019- 2020 eğitim- öğretim ilk döneminin karnelerini verdi, duygusal anlar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nin bünyesinde bulunan Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan örgün öğretim sınıfında yarıyıl tatili dolayısıyla, Başkan Fatma Şahin tarafından karneleri dağıtıldı. Hem uyuşturucu bağımlılığı tedavisi […]
 • 03
  Türkiye’den en çok Iraklı vatandaşlar konut aldı
  Türkiye genelinde 2019 yılında konut satışları bir önceki yıla azalış gösterirken, 1 milyon 348 bin 729 adet konutun el değiştirdiği görüldü. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışının da Irak vatandaşlarına yapıldığı kaydedildi. Böylelikle Irak vatandaşlarının geçen yıl 7 bin 596 konut satın aldığı saptandı. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, konut satış oranları ile alakalı basına […]
 • 04
  Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130’uncu sırada yer alıyor
  Türkiye, “toplumsal cinsiyet eşitliği” alanında parlak bir görünüm sergilemiyor. Kadın iş gücü, hizmet sektörü hariç hemen hemen tüm alanlarda geri planda yer alırken, üst düzey yöneticiler arasında kadın oranı yüzde 18 olarak belirlendi. Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130. sırada yer alıyor. Kadın istihdamı Türkiye’de her dönemde ele alınan, tartışılan bir konu olarak gündemde […]
 • 05
  Yeni nesil okullarımız açılıyor
  Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. Gaziantep’te 16 derslikli Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ererken karne gününde gerçekleştirilen törenle hizmete alınan okulun açılışında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, yapımı devam eden 4 bin dersliğin 800 tanesinin tamamlandığını kaydetti. Öğrencileri karne gününde yalnız bırakmayarak onların hem yeni okula kavuşma hem de karne heyecanına ortak […]

YOL DURUMU