Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

KURT, VİCDANİ REDCİLERE “REST” ÇEKTİ

MHP Şehitkamil İlçe Başkanı Hüseyin Kurt vicdani red konusunda ki tartışmalara rest çekti.

Kurt yaptığı açıklamada; “Türk Silahlı Kuvvetlerinin üniter yapı, milli devlet, toprak bütünlüğünü koruma yolunda terörle mücadelesinin sürdürdüğü bir ortamda, Türkiye’nin komşu ülkelerinde ateşle o toplulukların sınandığı ve Türkiye’ye her an bir belanın sarkabileceği bir ortamda, bir Bakanın vicdani ret konusunu İKTİDARIN gündeme getirmesi kadar yakışıksız, densiz bir teklif söz konusu olamaz” dedi.

Zehir zemberek açıklamalarına devam eden Kurt sözlerine şöyle devam etti; MHP’si bu çalışmayı külliyen reddedecektir. Bu gelişmelerden anlaşılıyor ki artık milletin bugünkü siyasi iktidarı vicdanında ret dönemine giriyor. Peygamber ocağı olarak görülen ve askere gitmeyeni adam yerine koymayan kız vermeyen bu toplumda askerlik yapmamayı vicdani bir hak olarak sunmak en basit bir ifadeyle Türk Milletini tanımamak demektir. Bu vicdani red meselesi, Askeri ve polisiyle bütünleşmiş bir milleti devletine yabancılaştırmaktan başka bir anlamı olmayan bir saçmalıktır.

Her Türk’ün asker doğduğunu unutmamalı diyen Kurt daha bu millet henüz ölmedi, erkek adamada adam gibi asker ocağına gidip vatani görevini yerine getirecektir dedi.

784 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?