MEDİCAL PARK'TAN ANNE ve ANNE ADAYLARINA SEMİNER | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 6.53
 • DOLAR 5.89

MEDİCAL PARK’TAN ANNE ve ANNE ADAYLARINA SEMİNER

Sabit Manşet - 26 Aralık 2011 12:53 A A

Medical Park Gaziantep Hastanesi annelere ve ilk kez anne olmaya hazırlanan adaylara emzirme konulu bir eğitim verdi. Seminere misafir olarak katılan Ayşegül Bartholomew tarafından uygulamalı olarak bebek masajı da anlatıldı.

Medical Park Gaziantep Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhan ÇETİNDAĞ tarafından, toplantı salonunda verilen eğitimde emzirmenin önemi, faydaları, anne sütünün bebeğin gelişimindeki rolü ile yeni doğan bebeğin bakımı ve beslenmesi konuları anlatıldı.

Emzirme Eğitimi konusunda bilgi veren Medical Park Gaziantep Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhan Çetindağ;  Anne sütünün bebek için mucizevî bir gıda olduğunu belirterek, çocuk gelişimi için ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesini, 6 aydan sonra da ek gıdalarla birlikte iki yaşına kadar emzirmenin devam etmesi gerektiğini söyledi.

Emzirmenin anne ve bebek açısından faydalarına değinen Uzm. Dr. Çetindağ ayrıca doğumda alınan kiloların verilmesini hızlandırdığını, Rahimin eski haline dönmesini kolaylaştırarak, Karındaki şişkinliği ve göbeği azalttığını ifade etti. Çetindağ, emzirmenin çocuğun ruhsal ve duygusal gelişimi açısından da çok faydalı olduğuna dikkat çekti.

Kekik, adaçayı ve maydanozun anne sütünü azalttığının altını çizen Çetindağ,

Anne sütünü artırmak için hazır bitkisel karışımların emzirme sırasında kullanılabileceğini sözlerine ekledi.

Seminere misafir olarak katılan terapist Ayşegül Bartholomew ise uygulamalı olarak bebek masajının nasıl yapıldığını gösterdi. Yurt dışında uzun yıllar shiatsu çalışmalarında bulunan ve parmak baskısı ile Uzakdoğu terapi masajı olan Shiatsu öğretmeni Ayşegül Bartholomew bebek bakımı konusunda masajın önemine işaret ederek, uygulamalı masaj eğitimi verdi.

Medical Park Hastanesinden alınan bilgiye göre yoğun ilgi gören seminerlere ocak ayında da devam edileceği öğrenildi.

Bu haber 201 kez okundu.
Sabit Manşet - 12:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
  Eski Başbakan, Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayatını kaybetti. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  ( GATA) organ yetmezliği nedeniyle 97 yaşında hayata veda etti. Rahşan Ecevit yıllar önce vasiyetinde rahmetli eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmek istediğini açıklamıştı.  
 • 02
  Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde karne heyecanı
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklara 2019- 2020 eğitim- öğretim ilk döneminin karnelerini verdi, duygusal anlar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nin bünyesinde bulunan Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan örgün öğretim sınıfında yarıyıl tatili dolayısıyla, Başkan Fatma Şahin tarafından karneleri dağıtıldı. Hem uyuşturucu bağımlılığı tedavisi […]
 • 03
  Türkiye’den en çok Iraklı vatandaşlar konut aldı
  Türkiye genelinde 2019 yılında konut satışları bir önceki yıla azalış gösterirken, 1 milyon 348 bin 729 adet konutun el değiştirdiği görüldü. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışının da Irak vatandaşlarına yapıldığı kaydedildi. Böylelikle Irak vatandaşlarının geçen yıl 7 bin 596 konut satın aldığı saptandı. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, konut satış oranları ile alakalı basına […]
 • 04
  Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130’uncu sırada yer alıyor
  Türkiye, “toplumsal cinsiyet eşitliği” alanında parlak bir görünüm sergilemiyor. Kadın iş gücü, hizmet sektörü hariç hemen hemen tüm alanlarda geri planda yer alırken, üst düzey yöneticiler arasında kadın oranı yüzde 18 olarak belirlendi. Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130. sırada yer alıyor. Kadın istihdamı Türkiye’de her dönemde ele alınan, tartışılan bir konu olarak gündemde […]
 • 05
  Yeni nesil okullarımız açılıyor
  Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. Gaziantep’te 16 derslikli Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ererken karne gününde gerçekleştirilen törenle hizmete alınan okulun açılışında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, yapımı devam eden 4 bin dersliğin 800 tanesinin tamamlandığını kaydetti. Öğrencileri karne gününde yalnız bırakmayarak onların hem yeni okula kavuşma hem de karne heyecanına ortak […]

YOL DURUMU