Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

MEDİCAL PARK’TAN ANNE ve ANNE ADAYLARINA SEMİNER

Medical Park Gaziantep Hastanesi annelere ve ilk kez anne olmaya hazırlanan adaylara emzirme konulu bir eğitim verdi. Seminere misafir olarak katılan Ayşegül Bartholomew tarafından uygulamalı olarak bebek masajı da anlatıldı.

Medical Park Gaziantep Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhan ÇETİNDAĞ tarafından, toplantı salonunda verilen eğitimde emzirmenin önemi, faydaları, anne sütünün bebeğin gelişimindeki rolü ile yeni doğan bebeğin bakımı ve beslenmesi konuları anlatıldı.

Emzirme Eğitimi konusunda bilgi veren Medical Park Gaziantep Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ferhan Çetindağ;  Anne sütünün bebek için mucizevî bir gıda olduğunu belirterek, çocuk gelişimi için ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesini, 6 aydan sonra da ek gıdalarla birlikte iki yaşına kadar emzirmenin devam etmesi gerektiğini söyledi.

Emzirmenin anne ve bebek açısından faydalarına değinen Uzm. Dr. Çetindağ ayrıca doğumda alınan kiloların verilmesini hızlandırdığını, Rahimin eski haline dönmesini kolaylaştırarak, Karındaki şişkinliği ve göbeği azalttığını ifade etti. Çetindağ, emzirmenin çocuğun ruhsal ve duygusal gelişimi açısından da çok faydalı olduğuna dikkat çekti.

Kekik, adaçayı ve maydanozun anne sütünü azalttığının altını çizen Çetindağ,

Anne sütünü artırmak için hazır bitkisel karışımların emzirme sırasında kullanılabileceğini sözlerine ekledi.

Seminere misafir olarak katılan terapist Ayşegül Bartholomew ise uygulamalı olarak bebek masajının nasıl yapıldığını gösterdi. Yurt dışında uzun yıllar shiatsu çalışmalarında bulunan ve parmak baskısı ile Uzakdoğu terapi masajı olan Shiatsu öğretmeni Ayşegül Bartholomew bebek bakımı konusunda masajın önemine işaret ederek, uygulamalı masaj eğitimi verdi.

Medical Park Hastanesinden alınan bilgiye göre yoğun ilgi gören seminerlere ocak ayında da devam edileceği öğrenildi.

Etiketler:
695 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?