MEDİCAL PARK VAN'DAKİ DEPREMZEDELERE YARDIMA KOŞTU | Narkoz Haber
Orta şiddetli yağmur
 • EURO 6.53
 • DOLAR 5.89
sanal ofis,sanal ofis, Kaşe, plaket,sanal ofis

MEDİCAL PARK VAN’DAKİ DEPREMZEDELERE YARDIMA KOŞTU

Editörün Seçtikleri - 02 Kasım 2011 01:25 A A

Medical Park Gaziantep Hastanesi Van Erciş’te meydana gelen depremde yaralananlara yardım etmek amacıyla 10 kişilik Sağlık ekibini Van’a gönderdi. 3 Doktor 3 hemşire 2 anestezi teknikeri ve sağlık personelinden oluşan 10 kişilik ekip gönüllü olarak depremzedelere yardıma koştu.

Doğu Anadolu’yu sallayan şu ana kadar 500 e yakın kişinin hayatını kaybettiği, 1500’e yakın yaralının olduğu Van depreminde yaralar hızla sarılmaya çalışılıyor. Tüm Türkiye tek yürek olarak Van’daki depremzedelere yardım ulaştırmaya çalışırken çeşitli kurum ve kuruluşlardan da bu yardımlara destek yağıyor.

3’Ü HEKİM 10 KİŞİLİK EKİP VAN’DA…

Medical Park Gaziantep Hastanesi de Van’da meydana gelen depremde zarar görenlere tıbbi yardım ve destek sağlamak üzere 3’ü hekim 10 kişilik sağlık ekibini gönüllü olarak Van’a gönderdi. Yardım ekibinin beraberinde acil yardım ve tıbbi araç gereçten oluşan malzemeler götürdüğü öğrenildi.

900 KİŞİYE SICAK YEMEK

Depremde evleri yıkılan ve ağır hasar gören depremzedelere Medical Park Hastaneler Grubu tarafından kurulan seyyar mutfaktan sıcak yemek servisi de yapıldı. Medical Park Van Hastanesi bahçesinde kurulan seyyar mutfaktan Günlük 900 kişiye sıcak yemek servisi yapıldığı öğrenildi.

GENEL MÜDÜR KUBBA “ GÜN BU GÜNDÜR”

Medical Park Gaziantep Hastanesi Genel Müdürü Hayrullah Kubba, Van depremiyle ilgili olarak; “hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz, tüm Türkiye’yi derinden sarsan bu manzara karşısında birlik ve beraberliğin önemi bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Gün kardeşlik günüdür, gün bu gündür” diyerek depremde yaralananlara acil tıbbi yardımda bulunmak ve kurtarma çalışmalarında görev almak üzere 10 kişilik bir ekibi Van’a gönderdiklerini ifade etti.

Bu haber 381 kez okundu.
Editörün Seçtikleri - 01:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
  Eski Başbakan, Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayatını kaybetti. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  ( GATA) organ yetmezliği nedeniyle 97 yaşında hayata veda etti. Rahşan Ecevit yıllar önce vasiyetinde rahmetli eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmek istediğini açıklamıştı.  
 • 02
  Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde karne heyecanı
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklara 2019- 2020 eğitim- öğretim ilk döneminin karnelerini verdi, duygusal anlar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nin bünyesinde bulunan Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan örgün öğretim sınıfında yarıyıl tatili dolayısıyla, Başkan Fatma Şahin tarafından karneleri dağıtıldı. Hem uyuşturucu bağımlılığı tedavisi […]
 • 03
  Türkiye’den en çok Iraklı vatandaşlar konut aldı
  Türkiye genelinde 2019 yılında konut satışları bir önceki yıla azalış gösterirken, 1 milyon 348 bin 729 adet konutun el değiştirdiği görüldü. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışının da Irak vatandaşlarına yapıldığı kaydedildi. Böylelikle Irak vatandaşlarının geçen yıl 7 bin 596 konut satın aldığı saptandı. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, konut satış oranları ile alakalı basına […]
 • 04
  Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130’uncu sırada yer alıyor
  Türkiye, “toplumsal cinsiyet eşitliği” alanında parlak bir görünüm sergilemiyor. Kadın iş gücü, hizmet sektörü hariç hemen hemen tüm alanlarda geri planda yer alırken, üst düzey yöneticiler arasında kadın oranı yüzde 18 olarak belirlendi. Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130. sırada yer alıyor. Kadın istihdamı Türkiye’de her dönemde ele alınan, tartışılan bir konu olarak gündemde […]
 • 05
  Yeni nesil okullarımız açılıyor
  Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. Gaziantep’te 16 derslikli Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ererken karne gününde gerçekleştirilen törenle hizmete alınan okulun açılışında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, yapımı devam eden 4 bin dersliğin 800 tanesinin tamamlandığını kaydetti. Öğrencileri karne gününde yalnız bırakmayarak onların hem yeni okula kavuşma hem de karne heyecanına ortak […]

YOL DURUMU