Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

MHP’de Görev Değişikliği

Son genel seçimlerde Türkiye genelinde istediğini bulamayan Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarında yeniden yapılanmaya gidiyor. Seçimden kısa bir süre önce göreve getirilen Tayfun Aygın Genel Merkez tarafından ani bir kararla MHP İl Başkanlığı görevinden alındı.

MHP Genel Merkezi tarafından görevden alınan  İl Başkanı Tayfun Aygın Genel Merkezin kendisi ve yönetim kurulu ile çalışamayacağını ifade ettiğini belirterek görevden alındığını, karara saygı duyduğunu, görevde bulunduğu süreç içerisinde kendisine destek olan herkese teşekkür ettiğini söyledi. Aygın; “ bu husus benim için çok da sürpriz olmadı. Ben konuyla ilgili olarak yaklaşık bir ay önce sayın Devlet Bahçeli’ye istifa talebimi iletmiştim. Ben görev talep etmedim, seçim döneminde sayın Bahçeli’nin talimatı ile göreve atandım ve bunu bir görev olarak kabul ettim. Görev sırası bize gelmişti, üzerimize düşen her şeyi yaptık ve görevimizi tamamladık. Seçim sürecinde teşkilatları toplayarak, tüm kırgınları, küskünleri bir araya topladık. Katkı sağlamaya çalıştık. Bundan sonra da MHP’liyim, ülkücüyüm. Her zaman partimin emrindeyim” dedi.

Teşkilat içi yapılanma devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde Gazetemiz Narkoz Habere özel röportaj veren Gaziantep Milletvekili ve MHP Teşkilatlardan Sorumlu Başkan Semih Yalçın; Milliyetçi Hareket Partisinin şimdiden 2014 yılındaki yerel seçimlere çalışmaya başlayacağını, bu çalışmanın öncesinde ise teşkilatların yeniden yapılandırılması süreci kapsamında kendi iç yapılarındaki gelişmeyi sağlamak olduğunu belirtmiş ve bu tür değişikliklerin olacağı sinyalini vermişti.

Parti Teşkilatı Tabandan birisini istiyor

Tayfun Aygın’ın görevden ayrılması ile parti tabanında göreve atanabilecek muhtemel isimler üstünde konuşulmaya başlanırken, tabandan gelen bir partilinin başkan olması tüm partililerin buluştuğu ortak nokta olarak değerlendiriliyor. Aygın’ın görevden alınmasının ardından yerine atanması muhtemel isimler arasında; MHP eski Milletvekili Ali Özdemir, Av. Sermet Atay, Hanefi Yılmaz, eski Ziraat İl Müdürü Nevin Eryiğit, Mehmet Yıldırım ve Mustafa Akdoğan gibi isimler geçiyor.Tüm bunlara rağmen sürpriz bir isminde ön görüleceği belirtiliyor. Fakat bu konuda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinden her hangi bir açıklama yapılmamıştır.

Etiketler: » »
977 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?