16° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.23
 • DOLAR 5.47

Gaziantep MHP Kadın Kolları Kadınlar Günü’nde Şehit ve Gazi yakınlarını unutmadı

Hareketli Manşet - 08 Mart 2019 23:21 A A

Gaziantep MHP Kadın Kolları Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Şehit ve Gazi yakınları ile kahvaltı programında buluştu.

Gaziantep MHP Kadın Kolları Başkanlığı’nın Bayazhan Restaurant’a düzenlemiş olduğu kahvaltı programına, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, MHP Gaziantep Milletvekilleri Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay, MHP İl Başkanı Muzaffer Çelik ve İlçe Başkanları, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç,  Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Başkanı, MHP Gaziantep Kadın Kolları Başkanı Özlem Canpolat ve yönetimi, MHP Oğuzeli Kadın Kolları Başkanı Özlem Günaslan, AKP İl, İlçe Kadın Kolları Başkanları, MHP Kadın Milletvekili ve Belediye Başkan adayları, MHP Eski Kadın Kolları başkanları ve kadın üyeler katıldı.

Açılış Konuşmasını Yapan MHP Kadın Kolları başkanı Özlem Canpolat, Kahvaltı programına katılan herkese teşekkür ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Canpolat, “Vatan uğruna can verenler Gazi olanlar bizlerin emanetidir, bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. Şehit ve Gazi yakınlarımızın ellerinden öpüyor tüm konuklarımıza hoş geldiniz demek istiyorum. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e değerli vekillerime, Kadın Kolları Başkanlarımıza, İl İlçe Başkanlarımıza programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum. Kadın aile ve toplumsal ilişkilerin direğidir. Bilimden sanata spordan edebiyata siyasetten ekonomiye hayatın her alanında kadınların tam manasıyla izi görülüp sesi duyulacaksa önce şiddetle mücadele etmek asıl ve öncelikli görevimiz olmalıdır. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde nerede yaşarsa yaşasın Güzel ülkemin tüm hanımefendilerine en iyi dileklerimi sunuyor 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” Dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise yaptığı konuşmada;

“Çok Önemli tarihi bir mekandayız. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Aslında Dünya Kadınlar Günü tek Bir güne sığdırılmayacak kadar önemlidir. Bugünü her toplumun yarısı olan, vicdanı olan kadınlarımızın önemini anlatmak, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatmak açısından çok önemli buluyorum. Gününüz kutlu olsun. Hoş geldiniz diyorum. Öncelikle Şehit annelerimiz bizim için başımızın tacı gözümüzün nuru. Biraz önce başkanım anlattı. İlahi mesaj çok net şekilde talimatı veriyor. “Ey Şehit Oğlu Şehit! İsteme benden makber. Sana avucunu açmış, duruyor peygamber” dediğini sevgili peygamberimizin komşusu olmak makamına erişen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bugün bu Ay Yıldızlı Bayrağın altında bu önemli günü kutluyorsak bunu şehitlerimize borçluyuz. Bunu söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyen analarımıza borçluyuz. Çünkü evlat bir anne olarak biliyorum ki her şeyimiz ama vatan söz konusuysa evladının gözünün içine bakarak Vatan Söz Konusuysa diyen bakış açısıdır. O yüzden kadın anadır ve çok kıymetlidir. Sizler bize şehitlerimizin emanetisiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptığım zamanda çok önemli düzenlemeler yaptık. Arkada kalanların boynu bükük kalmasın. Kimse kendisini mağdur hissetmesin. Devletin şefkat yüzünü rahmet yüzünü yüreklerinde hissetsin. Aynen bugün olduğu gibi. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Çünkü bu topraklar bizim çok önemli. Toprak bizim için Anadır Yardır. Kadınlarla birlikte güçlü olmak zorundayız. Bir ananın bebeğine baktığı gibi bakmak zorundayız. Safları sıklaştırmak zorundayız. İşte bu bakış açısıyla Cumhur İttifakı’nı kurduk.

“CUMHUR İTTİFAKI KUTSAL BİR İTTİFAKTIR”

Cumhur İttifakı bir ilke, bir ışık ittifakıdır. Cumhur İttifakı ahlak ittifakıdır. Başkalarının yaptığı gibi terör örgütlerine sırtımızı dayamadık, hakka dayadık, Halka dayadık. Yusuf aleyhisselamı kuyudan çıkaran güce iman ettik. Sevgili efendimizi mağaranın önünde kurtaran güce iman ettik. Hz. İbrahim’i ateşten kurtaran güce iman ettik. Cumhur İttifakı Kutsal bir ittifaktır ve bu değerler üzerine kurulmuş bir ittifaktır. Allah’ın izniyle bu coğrafyada bu ittifak güçlü bir şekilde devam ettiği sürece, 15 Temmuz’da o karanlıktaki o karanlık geceler aydınlığa dönecektir. Şehitlerimizin nuru ve ışığı yolumuzu aydınlatacaktır. Annelerimizin duası yolumuzu aydınlatacaktır. Bu güçle bu imanla önümüzdeki bütün engelleri aşacağız. Çok daha güzel günleri görmek dileğiyle 8 Martlarda Kadınlarımızın çok daha güzel yaşayacağı bir dünya inşa edeceğiz. Kadının bakış açısıyla dünyaya bakmaya ihtiyacımız var. O yüzden biz şehrimize bebeğimiz gibi bakıyoruz. Şehir bize emanet. Şehit yakınlarımız bize emanet.

 

“KADIN VE ERKEK BİR ELMANIN YARISI GİBİDİR”

Kadın ve Erkek birbirinin tamamlayıcısıdır. Birbirine rakip değildir. Bir elmanın yarısıdır. Medeniyet kodlarımızdan aldığımız güçle Kadın haklarında ilerlemeye devam edip bunu bir insan hakları olarak görüyoruz, bunu bir kalkınma mücadelesi olarak görüyoruz. Cumhurbaşkanımız daha yola çıkarken “kadına karşı ayrımcılık ırkçılıktan beterdir” dedi. “Kadınsız demokrasi olmaz” dedi. “Kadınsız kalkınma olmaz” dedi. “Kadını merkeze alıp eğitimde önce kadın, sağlıkta önce kadın” dedi. “İstihdamda önce kadın” dedi. Kadın bu işin nesnesi değil öznesi olduğu zaman ben inanıyorum ki aşamayacağımız hiçbir engel yok. Birlikte Gaziantep’iz, birlikte Türkiye’yiz. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin, Sayın Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu bu ittifakı kadınlar olarak sonuna kadar götüreceğiz ve zaferle sonuçlandıracağız. 31 Mart Gaziantep yeni bir zaferin yeni bir zaferin destanın habercisi olacak. Bunu kadınlarla birlikte başaracağız. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve MHP Kadın Kolları Başkanı Özlem Canpolat Şehit ve Gazi yakınları ile tek tek ilgilenerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

Bu haber 94 kez okundu.
Hareketli Manşet - 23:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bağımsız adayın seçim arabasının arkasına yazdığı yazı, kadınların tepkisini çekti
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Bağımsız adayının seçim arabasının arkasına yazdığı yazı başta kadınlar olmak üzere vatandaşların tepkisini çekti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bağımsız başkan  adayı Uluslararası İlişkiler ve Kamu Hukuku Uzmanı Hasan Şahin Karacaoğlu, seçim aracının arkasına, “Dinimize göre kadından idareci ve başkan olmaz. Hz. Muhammed S.A.V Hadislerinde yer almaktadır. Araştırabilirsiniz! Gaziantep yeniden dizayn olacak” yazısı büyük […]
 • 02
  “Dünyanın bir numaralı kadın start-up’ı Türkiye’den çıkabilir”
  İSTANBUL – 22 Mart, 2019 — Visa (NYSE: V), start-up’lara yönelik “Visa Everywhere Initiative” yarışmasını bu yıl ilk kez dünya çapında sadece kadın start-up’lara özel gerçekleştiriyor. 2015 yılından bu yana ödeme sistemlerinde inovasyonu teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışma, bu yıl ‘Fintech’ ve ‘Sosyal Fayda amaçlı teknoloji çözümleri’ kategorilerinde gerçekleşiyor. Yarışmanın her bir kategorideki kazananı, 100 bin dolar büyük ödül ve aynı zamanda mentorluk […]
 • 03
  Akdeniz Tipi Beslenme, Kolon Kanseri Gelişimini Önlüyor!
  Sebze ve meyvenin bol tüketildiği, kırmızı etin oldukça azaltıldığı, balık ve zeytinyağına ağırlık verildiği “Akdeniz Diyeti”nin başta kolon kanseri olmak üzere birçok kanser türünün gelişimini önlediği bilimsel çalışmalarla kanıtlanıyor. Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Meltem Ergün, ABD, İngiltere ve İspanya’da yapılan uzun takipli araştırmaların sonucunda kolon kanseri gelişimini önleyen diyet tipinin Akdeniz tipi […]
 • 04
  2.Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali
  Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin  katkılarıyla düzenlenen 2.Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali, 15-25 Nisan 2019 tarihleri arasında ücretsiz olarak düzenleniyor. Festivalin açılışı PİRİ REİS balesi ile gerçekleşecek 2.Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali 15 Nisan 2019 akşamı, Osmanlı Donanması Komutanı, denizlerin piri Muhyiddin Piri […]
 • 05
  Yaşlılara gereğinden fazla yardım etmek sağlıklarını olumsuz etkiliyor
  18-24 Mart Yaşlılar Haftası… Yaşlanma süreci vücuttaki tüm organ sistemlerinde yapısal ve fonksiyonel değişikliklere neden olur. Görme, duyma, denge ve konsantrasyon yeteneği, kas gücü azaldıkça yaşlının daha az hareket ettiğine ve başkalarına bağımlı hale gelmeye başladığına değinen Anadolu Sağlık Merkezi İç Hastalıkları ve Geriatri Uzmanı Prof. Dr. Çağatay Öktenli, “Yaşlılara iyilik yapmak adına gereğinden fazla […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU