Açık
 • EURO 6.52
 • DOLAR 5.77

MHP’li Yabancı, “Belediyecilik şehirdeki bütün insanları kucaklamaktır”

Hareketli Manşet - 04 Mart 2019 11:00 A A

Milliyetçi Hareket Partisi Kilis Belediye Başkan Adayı Ömer Yabancı katıldığı her programda vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanıyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Kilis’te çalışmalarını aralıksız sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi Kilis Belediye Başkan Adayı Ömer Yabancı, sıkmadık el bırakmıyor.

MHP’li Yabancı, belediyecilik şehirde yaşayan tüm vatandaşları kucaklamak eşit hizmet götürmektir diyerek Kilislilerin gönlünü kazanıyor, yapacağı projeleri vatandaşlara anlatıyor.

“BELEDİYECİLİK TÜM VATANDAŞLARI KUCAKLAMAKTIR”

“Belediyecilik, şehrimizde yaşayan bütün insanlarımızı kucaklamaktır, sevmektir. Belediyecilik, bir tek vatandaşımızın bile burnu kanamaması için çalışmaktır. Biz bunu siz değerli hemşerilerimizle beraber başaracağız. Birinci önceliğimiz Kilis’imizde huzurumuzun kardeşliğimizin bozulmamasıdır. Her gittiğim yerde belirtiyorum. Gözümüzün önünde Suriye örneği var. Dün olduğu gibi bugün de yarında huzurla birlikte yaşayacağız. Bizim görevimiz sadece yol, park yapmak değil, bizlerin görevi çocuklarımıza daha güzel bir şehir bırakmak. Sizlerden ricam anne babalar olarak çocuklarımıza gençlerimize sahip çıkalım. Vatana, millete, memlekete faydalı olması için çocuklarımıza gençlerimize, çocuklarımıza sahip çıkacağız. Belediyecilik bütün insanlarımızın birlik ve beraberlik içinde yaşamasını sağlamaktır ve biz bunu uygulayacağız. Şehrimizi belediyeciliği bilmeyenlere Kilis’imizi bırakmayacağız. Futbol takımı tutar gibi parti tutmayalım. Elimizi vicdanımıza koyalım. Biz bu şehrin sigortasıyız. Bu güzel şehirde gençlerimiz ve çocuklarımıza daha bir gelecek bırakmak için çalışacağız.”

 

“TARİH VE KÜLTÜR BİR MİLLETİN ŞAH DAMARIDIR”

Bir millet tarihi ve kültürüyle yaşar. Bizlerde bu bilinçle kentimizin olmazsa olmazı kültürümüzü ve tarihimizi yaşatmak, gençliğe miras bırakmak için kalıcı adımlar atacağız. Tarihsel bilgi ve bilincin önemli göstergelerinden olan kent tarihini koruyacak ve sürdürecek her türlü uygulamaya destek vereceğiz. Kentin tarihini anlatacak, aktaracak bir “Kent belgeseli” ve olmazsa olmaz bir “Kent tarihi kitabı” mutlaka hazırlayacağız.

Kent belgeselinin hazırlanmasında tarihçilerin yanı sıra kentte yaşayan insanların belleğinden de faydalanacaktır. Böylece kent tarihinin kurumsal bir özeti yok olmayacak şekilde gelecek kuşaklara aktarılacaktır.

Benzer şekilde; kent yaşayanların katkıları ve oluşturulacak bir çalışma grubu ile eski fotoğraflar toplanacak, bilenlerden dinlenecek, bilgiler derlenerek kentin tarih kitabı yazılacaktır.

“KENT MÜZESİ KURACAĞIZ”

Kentin geçmişinden, geleneklerinden, kültürü’nden de canlandırmaların yer alacağı, kentin tanınmış simalarının, kahramanlarının da anlatılacağı yaşayan bir “Kent Müzesi” kurulacaktır.

STK ve yerel dinamiklerin katkılarıyla kurulan kent konseyi daha işler bir hale getirilerek, kent konseyi bünyesinde kentin önde gelen simalarının oluşturacağı, amacı kenti tanıtmak olan ve belirli aralıklarda toplantılar düzenleyecek bir platform oluşturulacaktır.

Bu meclis çalışmalarının beraberinde bir de kent web sayfası oluşturularak yapılan tüm faaliyetler kentliye şeffaf bir şekilde duyurulacaktır.

Bu haber 51 kez okundu.
Hareketli Manşet - 11:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Psikoterapist Canatar, mutlu olmanın sırlarını açıkladı
  TERAPİDER Genel Başkanı Psikoterapist Uzman Doktor Taner Canatar, mutlu olmanın sırlarını açıkladı.  *MUTLULUK İÇİN ÇABALAMAK MUTLULUK GETİRMİYOR Birleşmiş Milletler, dünya üzerindeki insanların mutluluk fikrini hatırlamaları ve kutlamalar ile farkındalık oluşturmaları için 2012 yılında 20 Mart’ı “ Dünya Mutluluk Günü ” olarak ilan etti. Dünya mutluluk gününde Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) de mutlu olmanın sırlarını […]
 • 02
  Başkan Fadıloğlu: “Çok daha güçlü bir gönül bağı kuruyoruz”
  Esnaf ve mahalle ziyaretlerini aralıksız devam ettiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, halkın yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılaşıyor. Başkan Fadıloğlu’nun mahalle ziyaretleri, adeta miting havasında gerçekleşiyor. Halka yapılan hizmetleri ve yapılacak hizmetleri anlatmak, varsa sorun, talep, görüşlerini almak adına sık sık esnaf, aile ve mahalle ziyaretleri yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, özellikle gerçekleştirdiği mahalle […]
 • 03
  Ahmet Uzer özür diledi
  Gaziantep’te Gaziray Hattı Projesinin test sürüşü sırasında sarf ettiği “Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar” sözüyle ilgili AKP Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer’den özür mesajı geldi. Ahmet Uzer tartışma yaratan sözlerinin, “Sevinç ve gururun yaşattığı aşırı coşku haliyle şakadan sarf edildiğini” öne sürerek twitter hesabından yayımladığı mesajla Gazianteplilerden özür diledi. İŞTE O MESAJ “Dün sevinç ve gururun […]
 • 04
  Doğan, Uzer’in sözlerine tepki gösterdi
  Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, Ak Parti Milletvekili Ahmet Uzer tarafından vatandaşlara karşı sarf edilen “Şeyin trene baktığı gibi bakıyorlar” sözlerini eleştirdi. Doğan, ” Siz hangi hakla vatandaşı öküz yerine koyarsınız? Burası Gaziantep! Gaziantep Savunmasında kan döken 6 bin 317 şehidin torunlarının yaşadığı yer. Kimsenin vatandaşa hakaret etmeye hakkı yok” […]
 • 05
  Gaziantep Basketbol kıl payı galibiyeti kaçırdı: 65-66
  Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 23’üncü haftasında Gaziantep Basketbol, kendi evinde  konuk ettiği Anadolu Efes karşılaşmasında kıl payı galibiyeti kaçırdı.  66-65 mağlup oldu. Ev sahibi ekip Jekiri’nin sayılarıyla beraberliği koruyan Gaziantep Basketbol oyunun kontrolünü bırakmadı. Rakip takım ise Dunston’un atışlarıyla etkili olmaya çalışırken, ilk periyot 15-15 berabere tamamlandı. 2’nci periyotta konuk ekip etkili oldu. Anadolu Efes, pota […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU