Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Milletimiz Ebediyete Kadar Hür ve Müstakil Yaşayacaktır

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İl Başkanı Uzer,  “Bugün memnuniyetle ifade etmek isterim ki ecdadımız uğrunda büyük bedeller ödeyerek, bizlere her safhası parlak zaferlerle dolu şanlı bir tarih armağan etmiştir” ifadesini kullandı.

30 Ağustos Zaferi’nin farklılıklarını zenginlik olarak gören bir milletin, ortak değerlerde bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir destan olduğunu belirten  AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer,  “İstiklal Savaşı’nı taçlandıran, milli ruhumuzu ve onurumuzu yücelten, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’yle, milletimizin egemenliğinin, kayıtsız-şartsız bağımsızlığının ve ebedi varlığının anıtı dikilmiştir. Savaş meydanlarında sergilenen emsalsiz mücadele, Cumhuriyet’in sağlam temeller üzerinde kurulmasını ve yükselmesini mümkün kılarken, milletimizin de onurlu bir hayat sürmesinin yolunu açmıştır. Zafer Bayramı vesilesiyle şunu vurgulamak isterim ki şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetinin aynı şuur ve kararlılıkla korunması, milletimizin ebediyete kadar hür ve müstakil yaşaması yegane amacımızdır” dedi.

Cumhuriyetin kurucusu Atatürk’ü, silah ve dava arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitleri saygı ve rahmetle, gazileri de minnetle anan Uzer, milletin, mazisi zaferlerle dolu şanlı ordu mensuplarının, dünya barışının sağlanmasına katkıda bulunmak için yurt dışında üstün başarıyla görev yapan birliklerin Zafer Bayramı’nı kutladı.

Etiketler: » » »
364 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?