Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

MİLLİ HALTERCİLER UĞURLU TERMAL TESİSLERİNDE

Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan’a, Uğurlu Termal tesislerinde kamp yapan milli haltercileri ve antrenörleri ziyaret ederek moral verdi.

Uğurlu termal tesislerinde bulunan milli takım antrenörleri ve sporcuları ile bir araya gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, sporcuların çalışmaları ve tesislerin genel durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yöneticilerle birlikte Uğurlu Termal Tesislerini gezerek yetkililerden bilgi alan Şahan, “Böyle bir tesisin Gaziantep’te olması sevindirici. Ben buraya hayran kaldım. Umarım kamp için gelen sporcularımızda bu eşsiz doğa güzelliğinden feyiz alarak ülkemize bol madalyalar kazandırırlar” dedi.

Olimpiyatlara hazırlanan milli takım kampında antrenörlerden Erkan Kaya, Talat Ünlü, Sunay Bulut, Mehmet Yılmaz, Mustafa Doğan, Muharrem Süleymanoğlu, Orhan Baltürk, Mehmet Doğan, sporculardan ise Duygu Aynacı, Esra Solmaz, Bedia Tunaoğlu, Çiğdem Dede, Ebru Pekmezci ve Ferhat Mazlum yer alıyor.

ÇİĞDEM DEDE 115 KG KALDIRIYOR

Gaziantep ilinde olimpiyatlara giden üç spor dalının olduğunu söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, “Bunlardan bir tanesi Çiğdem Dede, Parel olimpikte gidiyor, güzel bir çalışma ortamı var ve milli takım antrenörlerimizde burada. Yaptıkları dereceleri çok iyi inşallah hem şehrimize hem de ülkemize olimpiyat gururunu yaşatır. Özellikle Parel olimpikte Çiğdem Dede’nin hocası 115 kilogramı kaldırdığını söylüyor. 109 kilogramda dünya derecesi geliyor tabi o anda psikolojik durumları neyi gerektiriyor bilemiyorum ama önemli olan ülkemize bu gururu yaşatmaları. Güzel bir çalışma ortamları var bizim ziyaret nedenimiz hem moral ziyareti hem de milli takım antrenörleri burayı kaliteli bir kamp eğitim tesisleri gibi düşünüyorlar. Bu anlamda işletme sahipleri de gerekli destekleri veriyorlar Gaziantep’e de böyle bir misyon kazandırılmış olur” diye konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
1506 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?