istanbul escort bayan

21° Açık
 • EURO 6.88
 • DOLAR 6.14

MOR SÜMBÜLLER DE ÇİÇEKTİR!

Mezine Sırakaya - 06 Mart 2019 23:54 A A

Her insanın kendi ölçeğinde değer verdiği, terazisine koyduğunda ağır gelen bir sevgilisi vardır.

Gönlüne sığmayan aşkı, düşlerinde yaşattığı pembe bir tablosu vardır.

Bedenine huzur veren, onu ayakta tutan bir nesne vardır. Onun adı sevgidir, Aşktır.

Erkek deyince ilk akla gelen: sert, mert görünüşüyle bir portre çıkar karşımıza! Erkek babadır. Erkek kardeş, ağabeydir. Erkek evin reisi, direğidir.

Erkek sığınılacak bir liman değil, güvenle sadakatle bağlı olduğunuz, kalbinize sığdıramadığınız büyük bir aşktır, kocadır. Erkek sizin için yıkılmayan koca bir çınardır.

Peki Kadın denince portreniz ne olur?

Kadının kelime anlamını yazmaya kalksak sanırım sayfalar yetmez! Kadın ANADIR. Kadın topraktır. Her şeyden önce en büyük yeteneği, meziyeti Analıktır. Doğuran, büyüten, yetiştiren; Canından can verendir. Abladır, kardeştir, bacıdır. Evin en fedakâr en cefakâr bireyidir. Kadın hiçbir kalbe sığmayacak kadar büyük bir şefkat abidesidir. Evrene kokusuyla huzur verendir. Ana kokusu deriz ya hep! Bir çocuğun göğsünde büyüdüğü deryadır Kadın.

Baharda açan çiçek gibi taze ve güzel, Kışın yağan yağmur kadar bereketli, Sonbaharda dökülen yapraklar kadar savrulan, Yaz güneşi kadar yakandır.

Kadın ve Erkek – Ateş ve su gibidir.

Biri yanarken diğeri söndürür, Diğeri üşürken bir diğeri ısıtır.

Tüm bunları neden yazdım: 8 Mart Dünya Kadınlar günü yaklaşıyor ve her yıl olduğu gibi bu yılda birbirinden güzel Kadınlar Gününe özel kampanyalar göz dolduruyor!

Kadınlar Günü kampanya değildir! Küresel rekabetin bir parçası olduk farkında değiliz.

Kadınlar günü acının, göz yaşının emeğin çilenin öyküsüyle başlamasına rağmen İnsan olmanın erdemine erişmek için açılan bir kapıdır. Zaten kadın bir güne sığmayacak kadar büyüktür.

Kadınlar Obje değildir. İstediğiniz zaman alınıp satılacak mal da değildir. Kadınlar bazı egoistlerin kendini tatmin edecek ağlama duvarı hiç değildir. Kadınlar da erkekler gibi insandır. İnsan olmanın gereği ne ise onu yapmak yeterlidir.

Erkeklerde bizi sırtında taşıyacak hamal, istediğimiz zaman kullan at ıslak mendil değildir. Erkekler bazı kendini bilmezlerin yontulacak odunu hiç değildir. Onlarda Kadınlar gibi insandır.

Her iki cinsinde hisleri, duyguları vardır. Nihayetinde her iki cinste İnsan değil mi?

Cinsiyet eşitliğini yakalamanın en basit yolu herkes kendi misyonunu bilmelidir. İnsan insan gibi yaşadıkça cinsiyetler hiçbir anlam ifade etmez. Doğanın içinde kaybolmuş gizem sevgidir, şefkattir, hoşgörüdür.

Kadın kadın oldukça Erkek de erkek oldukça bu koca dünya bize dar gelmez, hatta birkaç gömlek büyük gelir.

Paylaşamadıklarımız acılarımız, konuşamadıklarımız çilemiz olmasın.  Saygı ve güven huzurun ve mutluluğun kapısını açacak bir anahtardır. O anahtarı kaybetmeyelim. Birbirimizi sevelim, sayalım.

Kadınlar küçük şeylerle mutlu olandır. Onu mutlu etmek için güzel bir iki kelime yeter. Şiddet hiçbir kapıyı açmadığı gibi hayatınızı cehenneme çeviren davranışlardır.

Cenneti yaşamak varken cehennem niye!

Mutluluk ve huzuru iliklerine kadar yaşamak varken acı ve gözyaşı neden!

Aşkı yaşamak varken aşksız ölmek niye!

Meyve veren ağaç varken meyvesiz ağaç yetiştirmek niye!

Sevenlerin varken kimsesizlik niye!

Kadın artık öğrenilmiş çaresizlik olmasın. Şiddetle anılmasın. Kadın ölmesin.

Erkek ömrünü dört duvara mahkûm etmesin. Çocuklar annesiz babasız kalmasın.

Bizler artık tepside pişirilip önümüze getirilen Kadına şiddet haberlerini okumayalım. Kadınların başarılı hayat hikayelerini okuyalım. Çocuklarımıza rol model olalım.

Başarılı kadın hikayelerini hep birlikte yazalım.

Her yazının başı da sonu da KADIN değil midir?

Toprağa ne ekersen onu biçersin?

Kalemin ucundan dökülen kelimeler artık bizi mutlu etsin. Her şeyden önce günlerimiz “İnsanlık Günü” olsun.

Mor çatılarda yaşayan mor sümbüller de çiçektir. Koklamasını bilene…Kırmak,yıkmak niye!

Zengin olmak varken Sevgi yoksulu olmak niye?

Bahar rengarenk çiçeklerle güzeldir.

8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun.

Sağlıcakla Kalın!

 

 

 

 

 

 

Bu haber 505 kez okundu.
Mezine Sırakaya - 23:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sırakaya, “Milli Yüzücü Sümeyye Boyaci gururumuz”
  Gazisehir Kadın  Taraftarlar Derneği Başkanı Mezine Sırakaya, “Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı Türkiye’nin gururu, gençlerimizin idolüdür” diyerek Boyacı’ya başarılarının devamını diledi. Gazisehir Kadin Taraftarlar Dernegi Baskani Mezine Sırakaya, Bursa Kebap Doner’in Ana Sponsorlugunu yaptığı Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı’ya forma ve şapka hediye etti. Sırakaya, “Bursa Kebap Evi’nin Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı’ya AnaSponsor olması diğer firmalara örnek […]
 • 02
  Turizm ve Koordinasyon toplantısı düzenlendi
  Gaziantep Valiliği ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa illerinin valileri ve belediye başkanlarının katıldığı Turizm ve Koordinasyon toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Mutfak Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve çevre illerdeki turizmin geliştirilmesi için ortak kararlar alındı. ŞAHİN: ULUSLARARASI DİLİ KULLANDIK Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, […]
 • 03
  Suriye’den acı haber, 1 Yüzbaşı şehit
  Suriye’nin  Azez Bölgesinde PKK/PYD’li teröristlerle çıkan çatışmada Özel Kuvvetler Komutanlığı Personeli Piyade Binbaşı Sıtkı Doğruer yaralanırken, Dnz. P. Yüzbaşı  Celalettin Özdemir Kilis Devlet Hastanesinde doktorlar tarafından  yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Yaralı Binbaşı Sıtkı Doğruer’in ilk müdahalesi  Kilis Devlet Hastanesinde yapıldıktan sonra Gaziantep’e sevk edildiği öğrenildi. Olayın ardından Gaziantep Valisi Davut Gül, başsağlığı […]
 • 04
  Sümeyye Boyacı ile “Hayallerinin Peşinden Git” söyleşisi Gaziantep’ten start aldı
  ABD’de düzenlenen Paralimpik Yüzme Serisi’nde 50 metre sırtüstü kategorisinde 45.28’lik derecesiyle altın madalya kazanan bedensel engelli milli yüzücü Sümeyye Boyacı Gaziantepli gençlerle buluştu. Türkiye’nin tek ödüllü İskender Markası Bursa Kebap Evi Ana Sponsoru olduğu Paralimpik Yüzme Şampiyonu Sümeyye Boyacı ile “Hayallerinin Peşinden Git” söyleşilerine ilk kez Gaziantep’ten start verildi. Ana Sponsor Bursa Kebap Evi’nin desteğiyle […]
 • 05
  Çeliktürk: “Başarının yolu işinizi sevmekten geçiyor”
  İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk ve yönetim kurulu üyeleri Kızılhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. SAĞLIKLI VE GÜVENLİ BİNALAR Şahinbey ilçesinde bulunan Kızılhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İnşaat Teknolojileri Bölümü öğrencileri ile bir araya gelen İMO Şube Başkanı Çeliktürk, öğrencilerle inşaat mühendisliğinin eğitim, iş imkanları ve çalışma şartları […]

GÜNLÜK BURÇLAR

YOL DURUMU