Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
01 Temmuz 2011

ÖĞRENCİLER “FAYDALI İNSAN” PROJESİ İLE TANIŞTI

SODES Projesi kapsamında “Faydalı İnsan” projesinin yazarı ve koordinatörü Mehmet AKMAN Seçkin Koleji’nin konuğuydu.

 

Gaziantep Valiliğince de desteklenen, ulusal çapta 21 ilde yürütülen “Faydalı İnsan” projesinin yazarı ve koordinatörü Mehmet AKMAN hazırladığı sinevizyon gösterisiyle öğrencilerin büyük ilgisini topladı.

Mehmet AKMAN verdiği seminerde öncelikle projenin içeriğini ve bu proje ile elde etmek istedikleri amaçları anlattı. Projenin amacını; öğrencilerin ilk etapta, kendilerinden başlamak kaydıyla, olumsuz gördükleri bir durumdan kurtulmaya çalışarak, olumsuz davranışlarını bırakmalarını sağlamak olduğunu belirten AKMAN, bunun sayesinde önce kendimiz sonra çevremiz daha sonrada toplum olarak olumsuzluklardan kurtulabileceğimizi ifade etti. Proje ile ilgili diğer illerde yapılmış olan röportajlar slayt gösterisi şeklinde sunuldu. Kendine güven duymayan bir öğrenci bu proje sayesinde özgüveninin geliştiğini, tırnak yeme alışkanlığı olan başka bir öğrenci yine bu proje sayesinde bu kötü alışkanlıktan vazgeçtiğini söyledi. Mehmet AKMAN Seçkin Koleji öğrencilerine de projeye destek olmak için “VAR MISINIZ” diye sordu öğrenciler hep bir ağızdan “VARIZ” diyerek eşlik ettiler.

Program sonunda Özel Seçkin Koleji Okul Müdürü Mustafa ŞENEL “Faydalı İnsan” projesinin öğrenciler ve insanlar açısından çok yararlı ve başarılı bir çalışma olduğunu belirterek proje yazarı ve koordinatörü Mehmet AKMAN’a teşekkürlerini ileterek seminere son verdi.

Etiketler: »
827 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?