ÖĞRENCİLER "FAYDALI İNSAN" PROJESİ İLE TANIŞTI | Narkoz Haber
Az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

ÖĞRENCİLER “FAYDALI İNSAN” PROJESİ İLE TANIŞTI

Eğitim - 01 Temmuz 2011 20:27 A A

SODES Projesi kapsamında “Faydalı İnsan” projesinin yazarı ve koordinatörü Mehmet AKMAN Seçkin Koleji’nin konuğuydu.

Gaziantep Valiliğince de desteklenen, ulusal çapta 21 ilde yürütülen “Faydalı İnsan” projesinin yazarı ve koordinatörü Mehmet AKMAN hazırladığı sinevizyon gösterisiyle öğrencilerin büyük ilgisini topladı.

Mehmet AKMAN verdiği seminerde öncelikle projenin içeriğini ve bu proje ile elde etmek istedikleri amaçları anlattı. Projenin amacını; öğrencilerin ilk etapta, kendilerinden başlamak kaydıyla, olumsuz gördükleri bir durumdan kurtulmaya çalışarak, olumsuz davranışlarını bırakmalarını sağlamak olduğunu belirten AKMAN, bunun sayesinde önce kendimiz sonra çevremiz daha sonrada toplum olarak olumsuzluklardan kurtulabileceğimizi ifade etti. Proje ile ilgili diğer illerde yapılmış olan röportajlar slayt gösterisi şeklinde sunuldu. Kendine güven duymayan bir öğrenci bu proje sayesinde özgüveninin geliştiğini, tırnak yeme alışkanlığı olan başka bir öğrenci yine bu proje sayesinde bu kötü alışkanlıktan vazgeçtiğini söyledi. Mehmet AKMAN Seçkin Koleji öğrencilerine de projeye destek olmak için “VAR MISINIZ” diye sordu öğrenciler hep bir ağızdan “VARIZ” diyerek eşlik ettiler.

Program sonunda Özel Seçkin Koleji Okul Müdürü Mustafa ŞENEL “Faydalı İnsan” projesinin öğrenciler ve insanlar açısından çok yararlı ve başarılı bir çalışma olduğunu belirterek proje yazarı ve koordinatörü Mehmet AKMAN’a teşekkürlerini ileterek seminere son verdi.

Bu haber 109 kez okundu.
Eğitim - 20:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU