ÖNCELİK EĞİTİM OLACAK | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 6.53
 • DOLAR 5.89

ÖNCELİK EĞİTİM OLACAK

Editörün Seçtikleri - 13 Kasım 2011 20:11 A A

Gaziantep Valisi Erdal Ata kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya gelerek, göreve başladığı günden itibaren Gaziantep ili ile ilgili her türlü bilgiyi aldığını, öncelikli sorunlarının eğitim olmak üzere sağlık, turizm, tarım, konularında hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Gaziantep Valisi Erdal Ata basın mensupları ile yapmış olduğu toplantıda özellikle kentin eğitim sorununa değinirken, 450 bin civarında öğrencisi olan, ekonomi,turizm, kültür ve ticari anlamda kendisini geliştiren bir şehrin eğitimde hak ettiği yerde olmadığını, bundan sonraki mesaisinin büyük bir bölümünü eğitime ayıracağını söyledi. Ata” eğitimle ilgili sorunların giderilmesi, derslik ve öğretmen açıklarının kapatılması, mevcut okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesi, araç gereç donanımı bakımından çağın gerektirdiği şekilde okullarımızın donatılması ve başarının yükseltilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bunları yaparken İl Özel İdaresinin, Merkezi İdarenin ve ilimizdeki hayırsever kişi ve kuruluşların da bugüne kadar yapmış olduğu katkıların devam edeceğine gönülden inanıyorum.

EĞİTİM SORUNU KASIM AYINDA MASAYA YATIRILACAK

Muhtemelen ilimizdeki tüm sivil toplum örgütleri ile Kasım ayı içerisinde bir toplantı yapacağız. Sanayicilerimize, iş adamlarımıza, tüccarlarımıza,  eğitimle ilgili sorunları anlatıp onların katkı ve desteklerini isteyeceğiz. Bugüne kadar ziyaretimize gelen Sanayi odaları, ticaret odaları diğer meslek kuruluşları ile diğer kuruluşlarla yapmış olduğumuz görüşmelerde hepsinin bu konuda müspet yaklaşımlarının olduğunu gördük. Bu yaklaşımlar bizi cesaretlendirdi ve 2012-2013-2014 yıllarında eğitimle ilgili önemli yatırımlar yapacağımız kanaatindeyim. Eğitimde başarının yakalanması için sadece fiziksel açıkların ve öğretmen açıklarının kapatılması yeterli değil, bunun bir de çevre ve aile ile ilgili olan bölümleri var. Bu konuda da projeler geliştirerek okumanın, eğitimin önemini tüm insanlarımıza ailelere ve topluma anlatılmasının gerekli olduğunu düşünüyorum.

SAĞLIKLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR HIZLANACAK

Sağlıkla ilgili mevcut sorunlarımız var. Av.Cengiz Gökçek Devlet Hastanesinin yıkılıp yeniden yapılması, diğer taraftan bir bölge hastanesi yapılması ile ilgili çalışmalar başlamış ve bir arsa temini yapılmış. Bunları da kademe kademe hayata geçirip, hem bu hastanelerin yapımının hızlandırılması hem de mevcut hastanelerin fiziki şartlarının iyileştirilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız.

GAZİANTEP TURİZMDE BÖLGEDE LİDER OLACAK

Gaziantep tarihi geçmişi olan bir kentimiz. Kayıtlara göre 5600 yıl öncesi burada ilk yerleşim bölgesinin kurulduğu, çok eski çağlarda önemli medeniyetlerin kurulduğu bir kent. O tarihlerden günümüze kadar bir çok tarihi eser yapılmış olmasına rağmen maalesef bunların büyük bir bölümü çeşitli nedenlerle harap olmuş, bir kısmı gün ışığına çıkarılarak müzelerimizde sergilenmektedir. Bu tarihi eserlerin gün ışığına çıkarılması için yapılan  çalışmaların devam etmesini sağlayacağız. Turizm’de de Gaziantep’in bölgesinde lider ilimizde ve dünyada bir marka kent haline getirilmesi için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz.

TARIMI DESTEKLEYECEK PROJELER ÜRETİLECEK

Köylere yönelik alt yapı hizmetlerinin yapılması için gerek İl Özel İdaresi gerek Merkezi İdareden alacağımız destekler ile köylerimizin yol, içme suyu, kanalizasyon ve diğer alt yapı hizmetlerine yönelik eksikliklerinin tamamlatılması için çalışmalara devam edeceğiz. Ayrıca Gaziantep’in iklim ve toprak olarak tarıma elverişli olduğunu görüyoruz. Ancak arazilerimizin büyük bir bölümünün sulanmadığını, sulanabilecek arazilerimizin bir bölümünün sadece yüzde yirmilik bölümünün sulandığını görüyoruz. Devlet Su İşlerinin başlamış ve devam eden faaliyetleri ile yapılacak olan yeni projeler sayesinde sulanabilir arazi miktarını yüzde yirmilerden daha yukarılara çıkarmak için çaba sarfedeceğiz. Bu hem kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik durumunu iyileştirecek, diğer taraftan da Gaziantep’in tarıma dayalı sanayisinin gelişmesini sağlayacaktır.

Bu haber 91 kez okundu.
Editörün Seçtikleri - 20:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Rahşan Ecevit hayatını kaybetti
  Eski Başbakan, Türk siyasetinin Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit 97 yaşında hayatını kaybetti. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, 97 yaşında tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  ( GATA) organ yetmezliği nedeniyle 97 yaşında hayata veda etti. Rahşan Ecevit yıllar önce vasiyetinde rahmetli eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmek istediğini açıklamıştı.  
 • 02
  Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde karne heyecanı
  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören çocuklara 2019- 2020 eğitim- öğretim ilk döneminin karnelerini verdi, duygusal anlar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İnayet Topçuoğlu Hastanesi’nin bünyesinde bulunan Oya Bahadır Yüksel Rehabilitasyon Merkezi’nde açılan örgün öğretim sınıfında yarıyıl tatili dolayısıyla, Başkan Fatma Şahin tarafından karneleri dağıtıldı. Hem uyuşturucu bağımlılığı tedavisi […]
 • 03
  Türkiye’den en çok Iraklı vatandaşlar konut aldı
  Türkiye genelinde 2019 yılında konut satışları bir önceki yıla azalış gösterirken, 1 milyon 348 bin 729 adet konutun el değiştirdiği görüldü. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışının da Irak vatandaşlarına yapıldığı kaydedildi. Böylelikle Irak vatandaşlarının geçen yıl 7 bin 596 konut satın aldığı saptandı. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, konut satış oranları ile alakalı basına […]
 • 04
  Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130’uncu sırada yer alıyor
  Türkiye, “toplumsal cinsiyet eşitliği” alanında parlak bir görünüm sergilemiyor. Kadın iş gücü, hizmet sektörü hariç hemen hemen tüm alanlarda geri planda yer alırken, üst düzey yöneticiler arasında kadın oranı yüzde 18 olarak belirlendi. Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130. sırada yer alıyor. Kadın istihdamı Türkiye’de her dönemde ele alınan, tartışılan bir konu olarak gündemde […]
 • 05
  Yeni nesil okullarımız açılıyor
  Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. Gaziantep’te 16 derslikli Küçükkızılhisar Ortaokulu açıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona ererken karne gününde gerçekleştirilen törenle hizmete alınan okulun açılışında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, yapımı devam eden 4 bin dersliğin 800 tanesinin tamamlandığını kaydetti. Öğrencileri karne gününde yalnız bırakmayarak onların hem yeni okula kavuşma hem de karne heyecanına ortak […]

YOL DURUMU