ONLAR GİZLİ KAHRAMANLAR! | Narkoz Haber
-2° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

ONLAR GİZLİ KAHRAMANLAR!

Genel - 24 Kasım 2011 20:42 A A

Sevgiyle atılan her tohum dört mevsim çiçek açtırır kalplerde. Dallanıp, budaklandıysak, renk cümbüşü sarmışsa ruhumuzu öpülesi ellerin eseridir.

Herkesin çocukluğunun-gençliğinin kahramanları; şefkatle, sevgiyle insan olmanın temellerini bizlere sağlayan, hayatta sağlam adımlar atmamıza vesile olanlar… Düne dair aklımızda öğretilmiş ne varsa onlardan miras bizlere. Onlar öğretmenler, öğretmenlerimiz… Onlar bu ülkenin karanlığına ışık, ufkuna güneş. Aydınlamamızı, yolumuzu bulmamızı sağlayanlar; onlar, eğitim neferlerimiz.

Ülkesi ve milleti yararına hizmet vermekte olan bütün meslek gruplarını heykeltıraş edasıyla, özveriyle şekillendirip bulundukları makamlarda olmalarını sağlayanlar onlar. Doktoru, doktor yapan; avukatı, avukat; bakanı, bakan… Onlar, sahne arkasında durup; oyunu yazan, yöneten ve alkışı en çok hak edenler aslında.

Yalnızca müfredattaki konuları değil; hayatı, insanları, değerlerimizi, dinimizi, hukukumuzu, geçmişimizi, bugünümüzü öğretip; bizleri yarınlara hazırlayanlar onlar. Yanlışlarımızı düzelten, eksiklerimizi tamamlayan, doğrularımızı takdir edip arkamızda kaya gibi duran, bilmediklerimizi sabırla öğreten gönüllü bilgi elçilerimiz onlar.

Bazen sınıf, elektrik, ısıtma, su gibi temel ihtiyaçların bile imkânsız olduğu, ulaşımın zor şartlarda sağlandığı ücra bir dağ köyünde tüm güçlüklere göğüs gererek görevlerini icra etmeye çalışanlar onlar. Haksızlığa uğrasa da, imkânları yeterli olmasa da, özel hayatında türlü sıkıntılar olsa da bir kenara bırakıp öğrencilerine verimli olmaya çalışan, ülkesine yılmadan hizmet verenler onlar.

Öğrencilik yıllarımda çok sevdiğim saygıdeğer bir öğretmenimin kulaklarımda çınlayan şu sözünü hiç unutmam: ‘Her öğretmen, aynı zamanda tiyatrocudur. Evde, dışarıda ne yaşarsa yaşasın; derse girerken tüm sıkıntılarını, negatif enerjisini kapının dışında bırakıp sınıfına girer ve tüm ilgisini derse ve öğrencilerine verir.’ Nasıl saygı duyulmaz ki böyle güzelliklerle dolu yüreklere.

Büyük önderimiz eğitim-öğretim yolunda ilk adımı attığından beri, dağ gibi bir ordumuz var; onun yolunda kararlılıkla ilerleyip bizleri biz; insanı insan yapan.

En başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’ kutlu olsun.

Saygılarımla!

Pelin Dedeağa

Bu haber 123 kez okundu.
Genel - 20:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU