Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ÖZDEMİR, NARKOZ GAZETESİNİ ZİYARET ETTİ

Türkiye’de aile içi şiddetle mücadele programı kapsamında Gaziantep’e gelen Bahçeşehir öğretim üyesi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 23. dönem Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir Narkoz Haber Gazetesini ziyaret etti.

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile Amerikan Barolar Birliğinin ortak yürüttüğü Türkiye’de aile içi şiddetle mücadele programı kapsamında Gaziantep’e gelen Bahçeşehir öğretim üyesi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 23.dönem Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir Narkoz Haber Gazetesini ziyaret etti. Özdemiryeni dönemde parlamentoda görevimiz sona erdi ancak Gaziantep için katkı sağmaya devam edeceğiz. MHP’nin Gaziantep’te ve Türkiye genelinde başarısı için bundan sonrada parti örgütüne çalışmalarında yardımcı olmaya devam edeceğim. Bundan sonraki süreçte Bahçeşehir Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak görev yaparak bilgi ve tecrübelerimizi genç nesillere aktarmaya çalışacağız. Giderek artan boyuttaki şiddet, özellikle de aile içi şiddet ve bunun yarattığı travmalar yalnız ülkemiz insanlarını değil, dünyayı da ilgilendiren ciddi bir sorun haline gelmiştir. Bu sorunun çözümünde Bahçeşehir Üniversitesi olarak katkımız olması gerektiği olgusuyla harekete geçtik. Duygusal, ekonomik, fiziksel ve cinsel boyutları olan bu onaylanamaz eylem yeterince tanımlanırsa, bireyler, aileler, dolayısıyla toplum, şiddetle ilgili yasal haklarını bilirler, sorumluluklarını ve yasal uygulama boşluklarının çerçevesini daha net çizebilirler. Bu anlamda Narkoz Haber Gazetesi imtiyaz sahibi olarak sizinde bir bayan olmanız nedeniyle bu ziyareti anlamlı buldum ve bu tür konularda basın olarak daha fazla gündemde tutulmasının sorunun çözümüne katkı bulacağını düşündüm.Sizler bu konuda ne kadar çok eğitici haber yaparsanız o kadar çok katkı sağlamış olursunuz. Basın sadece şiddete uğrayan kadını veya erkeği haber yaparak değil bilinçlendirme aşama ve sürecinde de destek sağlamalı. Bu konuda bizi misafir ettiğiniz ve katkı sağladığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Kadına şiddetin, toplumun kanayan yarası olduğunu belirten Mezine Sırakaya; “Bu güne kadar şiddete uğrayan birçok kadın gördüğünü fakat ekonomik çaresizlik yüzünden dayak yemeye devam ettiklerini vurgulayarak, öncelikle erkekleri yetiştiren biz annelerin eğitilmesi gerekir dedi. Sırakaya; “ Şiddetin her türlüsü çok çirkin fakat şiddet sadece dayak değil, baskı ve tacizle de gerçekleşiyor. Biz anneler çocuklarımızı yetiştirirken onları kız, erkek diyerek ayırmamalı ve her ikisine cinse de öncelikle insan olduklarını hissettirmeliyiz. Narkoz Gazetesi ekibi olarak bizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Bayan olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Kadınlarımızın ve erkeklerimizin bilinçlendirilmesi konusunda basın olarak üzerimize düşeni seve seve yapacağız” dedi.

Etiketler:
621 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?