ÖZEL SANKO OKULLARI AVRUPA PARLAMENTOSU'NDA | Narkoz Haber
Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

ÖZEL SANKO OKULLARI AVRUPA PARLAMENTOSU’NDA

Eğitim - 20 Kasım 2011 15:42 A A

Özel Sanko Anadolu Lisesi öğrencileri, İstanbul’da yapılan Avrupa Gençlik Konferansı Türkiye seçmelerine katıldı.

Seçmeler çerçevesinde tüm etkinliklerin İngilizce yapıldığı Türkiye Avrupa Gençlik Parlamentosu (Natıonal Selection Conference of European Youth Parliament Turkey- EYP) Ulusal Seçim Konferansı İstanbul TED Koleji’nin katkılarıyla gerçekleşti.

İstanbul, Almanya (Berlin), Çek ve Polonya’da yapılacak olan Uluslararası Avrupa Gençlik Konferansı’na gidecek öğrencilerin seçildiği konferansta, belirlenen komitede aktif olarak görev alan Özel Sanko Anadolu Lisesi’nden altı öğrenci üç gün boyunca süren çalışmalarda yer aldı.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, “Öğrencilerimizin kişisel gelişimleri için önemli bir çalışma olan Avrupa Gençlik Parlamentosu gençlerin dünya sorunlarına çözümler üretip paylaşabilmesi adına da umut vericidir. Çalışmaların ingilizce yapıldığı platformda öğrencilerimizin İngilizceyi akıcı bir şekilde kullanmaları onlara özgüven deneyimi de kazandırmıştır” dedi.

Bu haber 80 kez okundu.
Eğitim - 15:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU