ÖZEL SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİ BARIŞ İÇİN GÖSTERİ YAPTI - Gaziantep Haber,Gaziantep haberler,
11° Parçalı bulutlu
 • EURO 7.40
 • DOLAR 6.77

ÖZEL SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİ BARIŞ İÇİN GÖSTERİ YAPTI

Eğitim - 04 Mart 2012 21:43 A A

Özel Sanko Okulları öğrencileri barış, dostluk ve sevgi temalı “Barış Koyun Çocukların Adını” adlı tiyatral gösteri düzenledi.

Yunus Emre, Mevlana ve Atatürk başta olmak üzere barış ve sevgi konusunda insanlığa olumlu mesajlar veren düşünür ve devlet adamlarının söylemlerinden tiyatral dinleti oluşturan öğrencilerin danslar ve şarkılarla desteklediği gösteri, salonu dolduran veli ve öğrencilerden büyük alkış aldı.

Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda, ilköğretim ve lise kademelerinden 200 öğrencinin katkılarıyla hazırlanıp sunulan gösteri, Zümrüt-ü Anka Efsanesi’nin anlatımıyla başladı.

Sevgi, dostluk, paylaşım gibi kavramları sorgulayan öğrenciler, Sokrates’in mahkemesini dramalaştırdı. Farklılıkların zenginliğinin de vurgulandığı gösteride Yunus Emre ve Mevlana şiirlerini okuyan öğrencilere semazen topluluğu eşlik etti.

Sahneye grup halinde gelen 2. sınıf öğrencileri “barış koyun çocukların adını” adlı şiiri okudu ve farklı ülke ve kültürlerden esinlenerek sergilenen renkli dans gösterileriyle dinleti sona erdi.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, çocukların sevginin, paylaşımın ve barışın önemini tüm içtenlikleriyle kendilerini katarak sergiledikleri söyledi.

Biletli olan bu izlenen geceden elde edilecek gelirle ihtiyacı olan bir okula katkıda bulunacaklarını belirten Köylüoğlu, “Öğrencilerimizin ve velilerimizin bunu gerçekleştirmek için yürekten çalışmaları bizleri mutlu etti” dedi.

Öğrencileri,ve gösteriye katkı sağlayan öğretmen ve personeli kutlayan Köylüoğlu, velilere de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Bu haber 100 kez okundu.
Eğitim - 21:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sağlık Çalışanlarına gıda desteği
  Dünyayı saran Koronavirüs’ün Türkiye’ye gelmesi ile beraber, büyük özveri gösteren sağlık çalışanlarına destek amaçlı pek çok çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Özler Döner tarafından Ankara’daki sağlık çalışanlarına döner dağıtıldı. Özel olarak hijyen kurallarına uygun hazırlanan dönerler el değmeden paketlenerek, ultraviyole ışınları ile korunarak yine aynı titizlikle sağlık çalışanlarına teslim ediliyor. Yoğun mesai harcayan sağlık çalışanları bu mücadelede […]
 • 02
  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan Bankalara çağrı
  Tüm bankaları sıkıntıya düşen firmalara destek olmaya çağıran Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Şirketlerimiz bankalar tarafından ‘limit bitti’ denip başvurusu dahi alınmadan geri çevriliyor. Buradan tüm bankalara seslenmek istiyorum. Bu dönem karlılık düşünecek, şirket seçecek dönem değil” dedi. Hisarcıklıoğlu konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:“Tüm dünya Koronavirüs salgını dolayısıyla oldukça zor […]
 • 03
  Büyükşehir Bandosu, Karantinadaki misafirlere moral oldu
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yurt dışında gelen ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Ümmü Gülsüm Yurt Müdürlüğü’nde karantinada tutulan 684 Türk vatandaşına, “Moral ve Motivasyon Etkinliği” düzenledi. Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan ve kısa süre içinde küresel bir salgın haline dönüşüp Dünya gündemine oturan Corona Virüs (COVID-19) nedeniyle insanların yaşam şartlarında meydana gelen dönüşümler […]
 • 04
  Fiyat Artışlarının önüne geçmek için denetimler devam ediyor
  Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında fiyat artışlarının önüne geçmek için denetimler devam ediyor. Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada Gaziantep İl Ticaret Müdürlüğü tarafından market, eczane ve medikal firmalara yönelik yapılan denetimlerde haksız fiyat artışlarına dair şikayetlerin değerlendirildiği belirtildi. Yapılan açıklamada: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında haksız fiyat artışlarının önlenmesi amacıyla Gaziantep Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 9 Mart 2020 tarihinden […]
 • 05
  Şimdi sevgi dilini harekete geçirme zamanı
  İçinde bulunduğumuz kaos ortamını fırsata çevirebilirsiniz Koronavirüsün neden olduğu Covid -19 salgını kapsamında evlere kapandığımızı belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu durumun evde kurulmuş düzenleri de değiştirdiğini ifade ediyor. Evlere kapandığımız bu zamanların aile ilişkilerini pozitif yönde geliştirmek için fırsat olduğunu vurgulayan Tarhan, içinde bulunduğumuz zamanın tam da sevgi dilini harekete geçirme zamanı olduğunu […]

YOL DURUMU