Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ÖZEL SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİ BARIŞ İÇİN GÖSTERİ YAPTI

Özel Sanko Okulları öğrencileri barış, dostluk ve sevgi temalı “Barış Koyun Çocukların Adını” adlı tiyatral gösteri düzenledi.

Yunus Emre, Mevlana ve Atatürk başta olmak üzere barış ve sevgi konusunda insanlığa olumlu mesajlar veren düşünür ve devlet adamlarının söylemlerinden tiyatral dinleti oluşturan öğrencilerin danslar ve şarkılarla desteklediği gösteri, salonu dolduran veli ve öğrencilerden büyük alkış aldı.

Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda, ilköğretim ve lise kademelerinden 200 öğrencinin katkılarıyla hazırlanıp sunulan gösteri, Zümrüt-ü Anka Efsanesi’nin anlatımıyla başladı.

Sevgi, dostluk, paylaşım gibi kavramları sorgulayan öğrenciler, Sokrates’in mahkemesini dramalaştırdı. Farklılıkların zenginliğinin de vurgulandığı gösteride Yunus Emre ve Mevlana şiirlerini okuyan öğrencilere semazen topluluğu eşlik etti.

Sahneye grup halinde gelen 2. sınıf öğrencileri “barış koyun çocukların adını” adlı şiiri okudu ve farklı ülke ve kültürlerden esinlenerek sergilenen renkli dans gösterileriyle dinleti sona erdi.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, çocukların sevginin, paylaşımın ve barışın önemini tüm içtenlikleriyle kendilerini katarak sergiledikleri söyledi.

Biletli olan bu izlenen geceden elde edilecek gelirle ihtiyacı olan bir okula katkıda bulunacaklarını belirten Köylüoğlu, “Öğrencilerimizin ve velilerimizin bunu gerçekleştirmek için yürekten çalışmaları bizleri mutlu etti” dedi.

Öğrencileri,ve gösteriye katkı sağlayan öğretmen ve personeli kutlayan Köylüoğlu, velilere de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Etiketler: » »
400 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?