Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

“ÖZEL TEŞEBBÜS VE ŞİRKETLEŞME”

Gaziantep Üniversitesi “Nizip Yerleşkesi Çarşamba Eğitimleri Konferansları” çerçevesinde Volkan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Çeker tarafından “Özel Teşebbüs ve Şirketleşme” adlı konferans verildi.

Nizip Ticaret Odası Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa; Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan, Nizip Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Nizip Emniyet Müdürü Mustafa Kantar, Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, Nizip Eğitim Fakültesi ve Nizip Meslek Yüksekokulu öğrencileri katıldı.

Volkan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Bilal Çeker, öğrencilik hayatının çok önemli olduğunu, bu dönemin değerinin iyi bilinmesi gerektiğini vurgulayarak “Bu dönemin değerini iyi bilin ve bir şeyler yapmaya, kendinize bir hedef koymaya gayret gösterin çünkü bir kişinin bir hedefi ve kararlılığı olmaz ise o kişi kesinlikle başarı çıtasına ulaşamaz” şeklinde konuştu.

Ticarette başarının sırlarını anlatan Çeker, kendi hayatından örnekler vererek dış dünyayı tanımanın ve uluslararası platformda söz sahibi olabilmenin gereklerine değindi. Küçük bir işletme olan plastik ayakkabı imalatçılığından, sabunculuğa, oradan petrol işletmeciliğine ardından gıda satışı yapan bir firmaya, THY, Doğu ve Güneydoğu’da bulunan 13 havaalanın lojistik işi ve sağlık sektörüne kadar yöneldiklerini ifade eden Çeker, “Bu işlerde şirketleşmeye bizi götüren tek yol doğru, dürüst, azimli, kararlı ve hedef belirleme oldu. Yani insan neyi ister ise onu yapar yeter ki bir hedef ve doğru bir çizgisi olsun” ifadesinde bulundu.

Nizip’te Eğitim Fakültesinin açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Çeker, üniversite sınavını kazanmasına rağmen okuyamamış olmasından dolayı hep bir burukluk hissettiğini belirtti. Çeker, bu nedenle eğitim faaliyetlerine hayırsever bir işadamı olarak destek verdiğini söyledi.

Konferansın sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Bilal Çeker, bir öğrencimizin talebi üzerine Nizip Eğitim Fakültesine bir otobüs bağışlama sözü verdi. Gaziantep Üniversitesi Nizip Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özaslan tarafından, Gaziantep Üniversitesi Nizip Yerleşkesi “Çarşamba Eğitimleri” konferans etkinliklerine katkılarından dolayı Bilal Çeker’e plaket ve çiçek takdim edildi.

Prof. Dr. Mehmet Özaslan, Bilal Çeker’in otobüs bağışlama sözüne atıfta bulunarak Nizip Yerleşkesinin Niziplilerin desteğiyle kısa bir zaman dilimi içerisinde bölgenin eğitim merkezlerinden birisi olacağına inandığını, bu amaç doğrultusunda kendilerinin de her türlü çabayı gösterdiklerini söyledi.

Etiketler: » »
687 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?