Peri'den Anlamlı Davet | Narkoz Haber
10° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Peri’den Anlamlı Davet

Siyaset - 04 Kasım 2011 19:25 A A

CHP Gaziantep İl Başkanı Ali Peri, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde yaptığı açıklamada Kurban Bayramı’nın ruhuna uygun hareket edilmesi gerektiğini belirterek “Bu ibadetin temelinde yardımlaşma yatmaktadır. Dağıttığımız kurban paylarını doğru insanlara ulaştırabilmek çok önemli. Bazı şeyleri –Adet yerini bulsun- diye yapmak çok da faydalı değil” dedi.

Peri açıklamasında şunları kaydetti: “Bütün İslam aleminin yıl boyunca heyecanla beklediği Kurban Bayramı özellikle son zamanlarda biraz rutine binmiş adetlerle geçiyor. Kurban kesenler dağıttıkları payları yakınlarındaki eşe dosta ya da hep aynı insanlara veriyor. Oysa ki burada amacın yıl boyunca evine et alamayan gerçek fakirlere ulaşmak olduğu unutulmamalı. Kurban payları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmalı. Bu yıla özel olarak Van depremzedelerine kurban bağışlanabilir. Yetkililer vekalet vererek bunun nasıl yapılabileceğinin yolunu gösteriyorlar. Oradaki depremzedelerin bir çoğu kurban kesebilecek durumdaydı. Ama bugün bizim göndereceğimiz yardımlara muhtaç haldeler. Böyle ibadetlerin bir amacı da her şeyin insanlar için olduğunu hatırlamak ve hatırlatmaktır. Biz hayırseverlere kurar için mümkün ise Van’da kesilmek üzere vekalet vermelerini yoksa da gerçek ihtiyaç sahiplerini bulmalarını ve kurban paylarını onlara vermelerini öneriyoruz. Benim tüm Gaziantepliler’den ricam da budur. İbadet ve geleneklerimizi amacına uygun yaşayalım. Bazı şeyleri sadece yapmış olmak için yapmanın bize de çevremize de çok faydası olmaz. Kurban bayramının tüm ulusumuz ve İslam alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Bu haber 214 kez okundu.
Siyaset - 19:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU