Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Rektör Tamer Yılmaz öğrencilerini dinledi

Rektör Tamer Yılmaz öğrencilerini dinledi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, “HKÜ YDYO” Hazırlık Bölümü Öğrencileri ile “SWOT Analizi” (zayıf – güçlü yönler, fırsatlar, tehditler) yaparak görüş ve önerilerini dinledi.
Fakülte bazında birçok bölümle değerlendirme ve analiz toplantıları yapan Rektör Tamer Yılmaz, öğrencilerin görüş ve önerilerini dinleyerek kendilerine çözümün bir parçası olmaları gerektiğini anlattı. Öğrenci aidiyetini artıran bu Toplantıların, öğrenci odaklı bir eğitim öğretimin gereği olarak sürdürüleceğini belirten Yılmaz, bu Toplantılarda öğrencilerden alınan geri dönüşleri kullanacaklarını ve yönetim raporlarında bu görüşlerden faydalanacaklarını söyledi.
Öğrencileri ile her vesileyle bir araya gelerek fikir alışverişi yapmayı amaç edinen HKÜ Rektörü;, Toplantı ve analizden çıkan sonuçları kullanarak; stratejik yol haritasının yönünü belirlediklerini ve üniversitenin erişmeyi arzu ettiği yere ulaşmasında etkili olacak iç ve dış faktörleri analiz ederek de HKÜ’nün diğer yol haritalarının tasarlanmasını amaçladıklarını belirtti.
Her öğrenciye ayrı ayrı söz vererek onların görüşlerini alan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz; öğrencilerin kendileri ve üniversite hakkında güçlü/zayıf buldukları yönler, fırsatlar ve tehditler ile ilgili değerlendirmelerini dinleyerek “SWOT Analizi” yaptı. Öğrenci görüşlerinden sonra Rektör Yılmaz öğrencilerine; daha başarılı olabilmeleri için nelere dikkat etmeleri gerektiği, neleri yapmaları/yapmamaları gerektiği konularında öğütler verdi. Öğrencilerine her fırsatta yenilikçi ve girişimci olmaları vurgusu yapan Tamer Yılmaz; “Devamlı olarak yeniliklere açık olun, bunun bir diğer adı “eski köye yeni adet getirmek”tir. Siz devamlı yeniliklere açık olun ki daha başarılı olabilesiniz. Girişimci olmaya hayatınızın her evresinde gayret gösterin. Girişimci olan bir birey hayatında mutlaka başarıyı yakalayacaktır” dedi.

Etiketler: » » » » »
34 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?