Sağlık Çalışanlarına Karşı Uygulanan Şiddet Hiç Olmadığı Kadar Artı!

CHP’li Vekil;
Sağlık Çalışanlarına Karşı Uygulanan Şiddet Hiç Olmadığı Kadar Artı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Çalışanlarına Karşı Uygulanan Şiddet Hiç Olmadığı Kadar Artı!

“Bu memleket bizim! Hiçbir yere çekip gitmiyoruz” diyen bilim insanlarımız bugün, yurdumuzda ve dünyanın çeşitli ülkelerinde önemli çalışmaları ve başarılarıyla hepimizi gururlandırmaktadır” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda önemli açıklamalarda bulundu.

“Maalesef hekimlere ve diğer sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddet tarihte hiç olmadığı kadar artmıştır. Hekime yönelik şiddetin önlenmesi birinci önceliğimiz olmalı” diyen Yılmazkaya, “Her alanda çağdaş uygarlığın güçlü ortağı olma hedefiyle kurulan Cumhuriyet’le birlikte, sağlık hizmetlerinin en etkin ve yaygın biçimde halka ulaşması ilke edinilmiş doktorlarımızın ve diğer sağlık personelimizin gösterdikleri üstün çabalarla dünyadaki gelişim ivmesine paralellik sergilemektedir.

Bilim adamlarımız bugün, yurdumuzda ve dünyanın çeşitli ülkelerinde önemli çalışmaları ve başarılarıyla hepimizi gururlandırmaktadır. Tüm bu olumlu gelişmelere karşın sağlık sistemimizin aksayan yönleri bulunduğu ve yurttaşlarımız ile doktorlarımız başta olmak üzere sağlık personelimizin çözüm bekleyen birçok sorunu olduğu da göz ardı edilmemelidir. Ne yazık ki son dönemlerde hekimler bayram havasından uzak, buruk bir biçimde 14 Mart‘ı kutlamaktadırlar. Bunun nedeni uygulanan sağlık politikalarının vatandaşlarımızı ve hekimleri mağdur etmesidir. Hükümetin sağlık politikaları neyazık ki sağlık hizmetlerini ticarileştirmekte, hekimlerin mesleki geleceğini ve toplumun sağlık hakkını belirsizlik içinde bırakmaktadır” dedi.

Bir İnsan Ömrünün İlk 30 Yılının Sonunda Ancak Uzman Doktor Olabiliyor!

“Maalesef hekimlere ve diğer sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddet tarihte hiç olmadığı kadar artmıştır. Hekime yönelik şiddetin önlenmesi birinci önceliğimiz olmalı” diyen Yılmazkaya, “Bu memleket bizim! Hiçbir yere çekip gitmiyoruz” diyen sağlık emekçisi doktorlara “Gidiyorlarsa gitsinler yenilerini alırız. Yurtdışından doktor getiririz” diyen zihniyet herhalde kendisini memleketin tek sahibi zannediyor! Bir insan ömrünün ilk 30 yılının sonunda ancak uzman doktor olabiliyor.

Zaten yoğun çalışma koşulları, şiddet, covite yakalanma riski, birde düşük maaşlarla birlikte kötü çalışma koşulları içinde olan doktorların mesleği hiçbir dönem hiç bu kadar itibarsızlaştırılmamıştı.

Cumhurbaşkanın söylemlerinden anlaşılıyor ki; Türkçe bilmeyen Afganlı, Pakistanlı, Suriyeli doktorları alarak 5 dakikalık muayene sisteminde vatandaşı iyice perişan etmenin derdindesiniz!

Bir hekim olarak özellikle şunu belirtmeliyim ki;

Doktorun özeli, devleti kalmadı! Bakılan hastaların hepsi vatandaşımız. Ama kamudaki doktorlar, liyakatsiz yöneticiler tarafından uygulanan mobbingler yüzünden mesleklerinden soğutulmakta.

Bu doktorlarımızın özlük haklarını verseydiniz, yetersiz maaşlarını yükseltseydiniz zaten özele gitmezlerdi! Hekimlerin saygınlığını zedelemekten artık vazgeçin!” dedi.

Değerli Meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramını Yürekten Kutluyorum!

Yılmazkaya, “Maalesef hekimlere ve diğer sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddet tarihte hiç olmadığı kadar artmıştır. Hekime yönelik şiddetin önlenmesi birinci önceliğimiz olmalı. Canımızı ve hayatımızı emanet ettiğimiz, büyük bir özveri ile görev yapan hekimlere şiddet asla kabul edilemez. Hükümeti sağlık konusunda daha duyarlı olmaya, hekimlerimizi ötekileştirmemeye davet ediyorum.

Yaşamsal öneme sahip olan sağlık sektöründe yaşanan sorunlar, yalnızca doktorları ve sağlık çalışanlarını değil, tüm toplumu yakından ilgilendirmektedir.14 Mart’ın yalnızca sorunların dile getirildiği bir gün değil, yüce mesleklerinde sevgi ve gönül bağıyla çalışan doktorlarımızın sorunlarının çözümü konusunda umutların arttığı bir bayram olarak kutlanması gerek.

Corona virüsü tehlikesine karşı olduğu, doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın özverisi ile bu ve bunun gibi kötü süreçleri aşacağımıza inancım tamdır.

Bu anlayış ve inançla; meşakkatli mesleğimizi insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmeye çalışan, Ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabırla, fedakârca ve üstün gayret ile çalışan tüm

sağlık çalışanlarımızın ve değerli meslektaşlarımın“14 Mart Tıp Bayramı”nı yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Sağlık Çalışanlarına Karşı Uygulanan Şiddet Hiç Olmadığı Kadar Artı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı yükleyerek, cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan web sitemize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin