SAĞLIK HAKKI İÇİN GREVE

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SAĞLIK HAKKI İÇİN GREVESağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Gaziantep Şubesi Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi önünde sağlıkta piyasalaşmaya ve özelleştirmelere dur demek için basın açıklaması yaptı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Gaziantep Şube Başkanı Behçet Eşkili AK Parti hükümetinin 2002 yılında başlattığı sağlıkta dönüşüm ve değişim programının 2 Kasım günü 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle son aşamaya getirildiğini söyledi.  Eşkili; “ Sağlığı piyasaya açarak ticarileştiren, sermayeye devreden bu program gerçekte bir “sağlıkta bölüşüm” planıdır. Bu program sağlık hizmetlerini tamamen paraya endekslemekte, çalışanların iş, ücret ve gelecek güvencelerini ortadan kaldırmaktadır.  Sağlık reformunun cicim ayları bitmiştir. Genel Sağlık sigortasının ertelenen maddeleri 01 Ocak 2012’den itibaren yürürlüğe giriyor. Yeşil Kart iptal edilecek, aylık geliri asgari ücretin üçte birinden fazla olan herkes sağlık primi ödeyecek. Başlangıçta sadece 2 TL olacak denilen katılım payları Devlet Hastanelerinde 8 TL, özel hastanelerde 15 TL’ye çıktı. Özel hastanelerde ilave ücret adı altında ödenen paranın ise haddi hesabı yok. Hükümet şimdi de 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname çıkarttı. Artık Sağlık Bakanlığı Sağlık Holdinge, Devlet Hastaneleri Şirket Hastanelerine dönecek ve hastaneler de ticarethane olacak. Demokrasi var denilen yerde böyle oyunbozanlık olmaz.

21 ARALIK GÜNÜ GREVE GİDİYORUZ

Herkese eşit, ücretsiz erişimi kolay sağlık hizmetini savunan bizler, kendi milletvekillerine, muhalif partilere, meslek örgütlerine odalara ve sendikalara danışmadan üstelik TBMM açık olmasına rağmen meclise getirmeyerek yangından mal kaçırırcasına yasayı çıkaran AKP Hükümetinin bu yasasını kabul etmiyoruz. Bu nedenle karanlığın en koyu, ışığın en az olduğu 21 Aralık Çarşamba günü kamu emekçileriyle ve sağlık çalışanları ile greve gidiyoruz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
SAĞLIK HAKKI İÇİN GREVE

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamayı yükleyerek, cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan web sitemize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin