Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

SAĞLIKLI SPORUN ARDINDAN DÜRÜM KEYFİ

Sağlıklı yaşam için emekli ve ev hanımlarından oluşan 40 kişilik grup her sabah saat dokuzda Kavaklık Parkında buluşuyor.

Emekli ve ev hanımlarının oluşturduğu en az 40 kişiden oluşan grup her sabah Kavaklık Parkında buluşarak sağlıklı yaşam için spor yapıyor. Fakat haftada bir kez spor yaparak kaybettikleri  enerjiyi pasta, börek, ciğer dürüm yiyerek bozuyorlar. Hareketli ve güler yüzlü kişilerin oluşturduğu grup yüzlerindeki  gülümseme ve tebessümü ve paylaştıkları keyifli dakikaları etrafındaki insanlarla paylaşıyor. Bunun bir örneği de hafta sonu Köşem Kebap Salonu sahibinin kendi elleriyle hazırladığı ciğer kavurma keyfiydi. Köşem Kebap Salonu sahibi Şahin Usta kendi elleriyle hazırladığı  ciğer kavurma ekmek arası dürümü  parkta spor yapan tüm vatandaşlar ile görevli belediye çalışanlarına ikram etti.

Takım koçunun talimatı ile 40 kişlik grup ciğer dürüm yedikten sonra tekrar yürüyüş alanına geri döndü. Edinilen bilgiye göre haftaya menüde yumurta dürüm olduğu öğrenildi. Takım koçu herkesin kesinlikle sigaradan uzak durması gerektiğini belirterek biz sağlığımızın ne kadar önemli olduğuna emekli olduktan sonra farkına vardık. Gençlere vücudun en büyük düşmanının sigarı olduğunu söyleyerek ömür boyu mutlaka bir sportif aktivitede bulunmaları gerektiğini önerdi. Ayrıca her sabah vatandaşları sevginin, dostluğun anlam bulduğu paylaşımın güzelliğinin tadına varıldığı Kavaklık Parkındaki sabah sporuna davet etti. Bu gün bize ciğer dürüm ikram eden sevgili dostumuz Şahin ustayada teşekkür ederiz.  Allah  kendisine bol kazançlar versin diyen takım koçu emekliliğin tadınıspor yaparak ve dostlarımızla sohpet ederek  çıkarıyoruz dedi.

Ev hanımları sürekli evde oturmak bizleri sıkıyor ama buraya gelerek sitres atıyoruz ve spor yapmış oluyoruz diyerek tüm ev hanımlarını spora ve paylaşımın ve sevginin anlam bulduğu sabah sporuna buluşalım diyerek ev hanımlarına seslendiler.

Etiketler:
853 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?