SANAYİ ESNAF SPOR MORAL DEPOLADI | Narkoz Haber
Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

SANAYİ ESNAF SPOR MORAL DEPOLADI

Editörün Seçtikleri - 28 Aralık 2011 01:02 A A

Sanayi Esnaf Spor tarafından her yıl düzenlenen geleneksel yemekte yöneticiler, futbolcular ve spora gönül verenler bir araya geldi.

Sanayi Esnafspor Kulubü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yemeğe Esnaf ve Sanatkarları Odaları Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Kemal Güneş, ASKF Genel Başkanı Abdulkadir Gözegir, Kulüp Başkanı Mustafa Özdemir, 7. Bölge Hakem Atama Sorumlusu Yusuf Emre, Hakemler Derneği Başkanı Abdulkadir Güven, İl Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Yalçınkaya, TÜFAD Başkanı İsmet Savcılıoğlu, Futbol İl Temsilcisi Güngör Sönmez, Eski Futbol İl Temsilcisi Vakıf Demir, Efsane Milli Futbolcu Talat Özkarslı, ASKF yönetim kurulu üyelerinden Cumali Candan, Mesut Ağzıgüzel, Sanayi Esnafspor kulübü yönetim kurulu üyeleri ve futbolcular katıldı.

Sanayi Esnafspor kulüp başkanı Mustafa Özdemir,  “Küsget sanayi sitesindeki esnaflardan destek alıyoruz ama biz  Sanayi Sitesi Yönetiminden ve Esnaf Odaları Birliğinden de karınca kararınca destek almak istiyoruz. Eğer bu desteğe katılırsanız seviniriz” diye konuştu.Esnaf ve Sanatkarları Odaları Başkanı Ömer Küsbeoğlu ise Sanayi Esnaf Sporun, Sanayi Sitesinde bulunan esnafların destekleriyle  kurulduğunu, kulübün ayakta durabilmesi için herkesin destek vermesi gerektiğini, bu desteğinde yeri geldiği zaman esirgenmeyeceğinden şüphesinin olmadığını söyledi.

GENÇLER BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Abdulkadır Gözegir,  13 yaşından 19 yaşa kadar  gençlere hizmet ettiklerini bunun dönüşümünün Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi. Gözegir; “Burada gördüğünüz gençler bizim için çok önemli. Bu gençlere hizmet için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz ve bunun dönüşümünün bu memleket için çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu gençlerimize verdiğimiz destek tabii geleceğimiz içindir. Sayın Valimize, belediye başkanlarımıza her fırsatta bunları anlatıyorum, gelecek nesiller için spor anlamında sürekli projeler üretiyoruz ve onlar için  kafa yoruyoruz. Burada çok kıymetli Talat abi var. Hakikaten Gaziantep’te ender yetişmiş insanlardan bir tanesidir. Gaziantep’imizi hem milli takımlar düzeyinde temsil etmiş ve şu ana kadar futbol içerisinden hiç kopmamış bir insan. Onun engin tecrübelerinden çok faydalanıyor ve  bizim aramızda olmasından dolayı da ayrıca gurur duyuyorum. Talat ağabeyimizin başarısı ve burada olması hepimize ışık tutmalıdır” dedi.

GAZİANTEP’İN SPORDAKİ BAŞARISI BİZİ MEMNUN EDER

7.Bölge Hakem Atama Sorumlusu Yusuf Emre diğer kulüplerin genelde böyle geleneksel bir yemeklerinin olmadığını belirterek, yemeği tertipleyen Sanayi Esnaf Spor Başkanı, yöneticisi ve sporcularına teşekür etti. Emre; “Futbolda teknoloji gibi çok değişime uğradı. Özellikle Gaziantep’in sporda ve futboldaki başarısı bizi çok memnun ve mutlu ediyor. Geçen yıl teknik direktör bazında  Nurullah Sağlam ve yardımcı antrenörü İsmet Savcılıoğlu, Hüseyin Kalpar,  Erol Azgın gibi Gazianteplileri gördükçe, duydukça gururlanıyoruz. Geçen sene Gaziantep’in ligi 4.sırada bitirmesinden çok bu teknik direktörlerin Gaziantepli olarak başarıları bizi daha da çok mutlu etmişti. Bu seneki Gaziantep Spor’un bulunduğu durum tabi ki bizi üzüyor. Gönül ister ki Gaziantep sporun alt yapısından yetişmiş memleket için futbol oynayan  3-5 tane sporcusu olsun ama ne yazık ki yok.

TALAT ÖZKARSLI AMATÖRDEN MİLLİ TAKIMA GELMİŞTİR

Şehreküstünden amatör olarak yetişmiş, Galatasaray’da ve Milli Takımda oynamış Talat Özkarslı amatörden gelmiş ve Türkiye’nin parmakla gösterilen bir futbolcusu olmuştur. Ancak son günlerde tuğla üstüne tuğla koyan ve amatörler için büyük çaba harcayan  gerek ASKF başkanımız, gerek il temsilcimiz gerekse ilimizin yerel yönetim başkanları amatörleri özellikle son 2 yıldır özellikle tesis bakımından son derece mutlu eden bir çalışma içindeler. Tabi ki bir sporcunun yetişmesi sadece teknik direktörle veya kulübün başkanı ile olmuyor, tesisle oluyor. Eğer hatırlarsanız Gaziantep son 10 yılın içinde diğer spor branşlarında da belli başlı hatıra alınır bir isim çıkaramadı. Gaziantep’te bir Kamil Ocak Stadımız var ve Gaziantep’te hiçbir zaman isteyen oraya gidipte istediği gibi bir spor yapma şansına sahip değil. Bu memleketin eğer bir uluslar arası atletizm sahası yoksa, eğer bir amatör evi veya kompleksi yoksa işte burada her birimiz bir yöneticinin iş yerini bir kulüp gibi kullanırız. Bunun böyle olması bu memleketin sporunun geri kalmasına çok büyük bir etkendir.

GAZİANTEP’TE PROJE ÜRETEN SİYASİLERE İHTİYAÇ VAR

Gaziantep’te proje üreten siyasilere, projeleri hayata geçiren bürokrasilere ihtiyaç duyuluyor. Son zamanlarda sayın başkan Kadir Bey olsun, İsmet Bey olsun görüşüyoruz. Gaziantep’te acaba böyle bir şeyin kibritini, ışığını nasıl çakarız. İnşallah hayalimizdeki bir şeydir bu ışığı bir gün çakıp başlatmak istiyoruz. Bir spor sempozyumu, spor hanevi, işte bunların içinde diyelim ki Fatih Terim gibi bir hocayı, Cüneyt Tanman gibi bir sporcuyu, Doğan Babacan gibi bir hakemi buraya getirerek sizlere anılarını veya tavsiyelerini iletmek istiyoruz. Akşamına da bir kokteyl, bir müzikli yemek, spora emek vermiş oraya çağırılmayı hak eden herkesi çağırıp orada bürokrasileri de çağırarak işte ülkemizin, işte memleketimizin hali buyurun buraya bir çakmak çakıyoruz, bir tuğla koyuyoruz devamını getirin. Bu memlekete lazım olan ileriye yönelik proje üreten yöneticilerdir. Bize düşen bir adım ileriye gitmek için mutlaka idealimiz olma şeklidir. Ben bu bakımdan emeği geçen bunu tertipleyen ve burada beni dinleyen herkese saygılar sunuyor ve iyi akşamlar diliyorum” dedi.

Sporcularında katılımı ile Acıoğlu et lokantasında gerçekleştirilen yemek tüm spor camiasını bir araya getirmiş oldu. Yemek sohbet havasında geçerken spor ile gündeme ilişkin konular değerlendirildi.

Bu haber 78 kez okundu.
Editörün Seçtikleri - 01:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU