Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ŞANS İNSANIN HAYATA NEREDEN VE NASIL BAKTIĞIYLA ALAKALIDIR

MB HOLDİNG Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem BALAT her fırsatta gençlerle bir arada olup onlara örnek model olma vizyonunu tekrarlıyor.

Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin özel davetlisi olarak işletme ve iktisat bölümü son sınıf öğrencilerine “başarılı olmanın ve başarılı kalmanın sırlarını anlatan Muharrem Balat öğrencilerle soru cevap şeklinde ilerleyen bir söyleşi gerçekleştirdi. Balat, 1960 yılında İstanbul teknik üniversitesinde inşaat mühendisliği bölümüne devam ederken hayalinin iyi ve başarılı mühendislik projeleri yaratan ve uygulayan bir şirket kurmak olduğunu, bu şirketle birlikte Türkiye’nin kalkınması ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmesini hedeflediğini, ‘Hayatta başarılı olmak için insanların kendi kriterlerini ve hedeflerini koyması gerektiğini söyledi.

ŞANS İNSANIN HAYATA NEREDEN VE NASIL BAKTIĞIYLA ALAKALIDIR

Şans kimilerine göre belirli kişilere gülen ve evrenin bir oyunu olarak düşünülse de aslında şans insanın hayata nereden ve nasıl baktığıyla alakalı bir olgudur. İnsanın hayata olumlu ve umutlu bakışı bir süre sonra kendi hayatının gerçeği olur. Tabi bu olumlu bakış açısı doğru ve azimli çalışmayla pekişir. Şans bu duruma hazır olan kişilere ulaşabilen bir olgudur. Hayata olumlu bakan kendini geliştirmeye açmış, üniversite tahsilini tamamlamış ve en az bir yabancı dile vakıf olan bir kişi, yine üniversite mezunu ancak hayata çok olumlu bakamayan bardağın dolu tarafını görmeyi istemeyen kendini geliştirmeye ve yeniliklere açmamış bir kişiye göre daha hazırdır. Hayatta hem iyi bir yer bulmak hem de bu yerlerde kalabilmek için kişinin hem ruhsal olarak hem de fiziksel olarak başarıya ve mutluluğa hazır olması gerektiğini düşünüyorum. Olumsuz düşünen ve hayata umutla bakmayan kişilerin hayatlarında da bu olumsuzluklar peşlerini bırakmaz, olumlu ve pozitif düşünme önemli bir kavramdır ancak bütün bunlar çok çalışmak ile taçlandırılmalıdır.

Söyleşi Doç. Dr. Mehmet CİVAN’ın MB Holdin Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Balat’a plaket vermesi ve toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

Etiketler:
593 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?