SAVAŞI ASKERLER KAZANIR | Narkoz Haber
10° Kapalı
 • EURO 7.30
 • DOLAR 6.74

SAVAŞI ASKERLER KAZANIR

Spor - 18 Ocak 2012 22:07 A A

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Bünyamin Süral savaşı generallerin değil askerlerin kazanacağını söyledi.
Her alanda başarıya aç futbolcularla mücadele eden bir ekip olduklarını kaydeden Süral, savaşarak mücadele edeceklerini ve bu savaştan kahraman olarak çıkmak istediklerini belirtti. Takım olarak çok iyi bir ekibe sahip olduklarının altını çizen Süral, ilk dört maçlarını kazanmaları halinde süper lig şanslarının yeniden artacağını söyledi. Büyükşehir Belediyespor’da forma giyen bir çok futbolcunun Gaziantepspor’a doğrudan katkı sunan oyuncular olduğunu ifade eden Süral, insanların yanı başlarında ki değerleri göremediğini özellikle vurguladı.

Antalya kampının tempolu bir şekilde devam ettiğini söyleyen Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Bünyamİn Süral, “ Çalışmalarımızı günde çift idmanla sürdürüyoruz. İdmanla birlikte futbolcularımıza güç ve dayanıklılık çalışmaları yaptırıyoruz.  Göreve geldiğimde takımda bir bitkinlik söz konusuydu, tabi herkes kendi sistemi doğrultusunda idmanlar yaptırır bizde kendi sistemimize göre farklı bir metodla idman yaptırıyoruz.

İKİLİ KOORDİNASYON SAĞLADIK

Futbolcun antrenmana beyin olarak hazırlanmadığı takdirde antrenmandan da bir şey alamayacağını ifade eden Süral, “Biz futbolcuyu antrenman öncesi beyinde motive ediyoruz, çıkmak istemeyen arkadaşlarımıza istediğiniz antrenmanı yapabilirsiniz diyorduk. Takımda daha önce bir güçsüzlülük vardı, psikolojik ve moralmen bitmiş bir takım vardı ve bu da ikili ilişkilerden kaynaklanan sorunlardı. Göreve gelmemde gerek başkanım olsun gerekse sayın Asım Güzelbey olsun bana futbolculara sadece şefkat göstermek gerektiğini, takımın iyi ve kaliteli bir kadrodan oluşturulduğunu bana söylediler. Bende genelini tanıdığım için oyuncularıma disiplinli ama babacan tavırlarla yaklaştım, onlarla ikili koordinasyonu çok iyi sağladım, birbirlerimizin ne demek istediklerini gözlerimizin içine bakarak anlamaya başladık. Sakatlıkların devre arasına denk gelmesi bir açıdan avantaj oldu, yoksa maçımız olmuş olsaydı yedi arkadaşımız sakattı. Tabi ki sakatlıklara bir şey diyemeyiz ama iyi çalışırsanız ağır darbelerin gelmesinin dışında sakatlanma olacağını tahmin etmiyorum. Biz kampta çok iyi çalışıyoruz, zaten arkadaşlar da iyi olmaya başladılar. Bu sakatlıklar ligin ikinci yarısında olacağın tahmin etmiyorum..

FİKSTÜR AVANTAJIMIZ VAR
Başkan ve yönetim ile bir araya geldiklerinde kaybedilmiş bir durumlarının olmadığını açıklayan Süral, “Fikstüre baktığımız zaman avantajımızın olduğu görünüyor. İlk iki maçımız içeride ve diğer iki maçla birlikte ilk dört maça iyi motive olduğumuz takdirde ve seri galibiyetleri yakaladığımız takdirde neden hedef koymayalım ama şu anda hedef koymak yersiz olur. Üsttekilerle puan farkını dokuz olarak değil altı olarak kabul ediyorum, çünkü Rize ve Akhisar gibi takımlarla kendi evimizde oynuyoruz. Bu ilk dört maçımızı aldığımız takdirde hedefimizi öyle koymak istiyoruz.

GÖBEĞİMİZ BEŞİKTAŞ İLE KESİLDİ
Göbeklerinin adeta Beşiktaş ile kesildiğini belirten Süral, “Ülkemizin en iyi istikrarlı, en iyi futbol oynayan, özellikle son haftalarda çok iyi futbol oynayan bir Beşiktaş var tabi bizde iyi takımız ve bizde çok iyi hazırlanıyoruz. İnönü stadında futbol adına en iyi ne sunulacaksa biz onu sunmaya gideceğiz. Yenileceğiz diye bir şey yok, bilindiği gibi bizde çok iyi bir takımız. Bu tür maçlarda futbolcuyu ekstre motive etmeye gerek yok zaten futbolcular kendiliğinden motive oluyorlar. Bu nedenle çok zevkli ve Fair Play düzeyinde bir maç olacağını tahmin ediyorum, bizim adımıza hayırlısı neyse o olsun.

FUTBOLCULARIMIZ BU LİGİN ÜSTÜNDELER
Büyükşehir Belediyespor’da forma giyen her futbolcunun Gaziantepspor’a doğrudan katkı sunacağını ifade eden Süral, “İnsan yanındakini görmezmiş, insan bir şeyi hedeflediği zaman canını fazla görmez. Bu takımda Serdar. Abdullah, Cihan Can, Ramazan’ın iyi hali Gaziantepspor’a yarar sağlarlar, özellikle Kenan Gaziantepspor’a büyük yarar sağlar işte bir Eren’de var bu oyuncularımız başka takımlarda olsa hemen almak isterler. Bir defa zorluk çekiyorsanız öncelikle yanınızdakini göreceksiniz, o da Gaziantepspor’un takdiri ve insaniyetifidir. Fakat şu anda Kenan, Abdullah, Eren, Serdar, Cihan Can gibi oyuncular bu ligin üzerinde olsun. Mesela bir Ferit’te bu ligin üzerinde futbolcu bu oyuncularımız süper ligi çok rahat kaldırabilecekler” dedi.

KAHRAMAN OLMAK İSTİYORUZ
Ligin ikinci yarısında bir savaşın içerisinde olacaklarını kaydeden Süral, “Taktiksel anlamda iyi işler yaparsanız maçı kazanırsınız. Moralmen ve psikolojikmen hazır olmanız gerekiyor. Bir savaş taktiksel anlamda kazanılır, elinde bunlar varsa bunları iyi kullanırsanız savaşı kaybetme şansınız yok. Bir de bana milli takımlarda oynadığım dönemde bir antrenörüm ‘Aşkta, Savaşta, Futbolda guru olmaz’ demişti. Şimdi bizim dışımızda hedefi olan bazı takımlar aşkı tatmışlar, savaşın en kralını yapmışlar, futbolun en güzel yerlerinden paylarını almışlar. Burası çok önemli bunları yaşayan insanların yaşaması gereken bir durum varsa daha üste yani Avrupa’ya gitmesi gerekiyor. Fakat bunlar aşağı düşmüş, rahatlamış ve kurmay, paşa pozisyonuna geçmişler. Generaller asker gibi savaşamaz, bizim futbolcularımızın hepsi askerler ve bu saydıklarıma açlar. Hem savaşa, hem futbol aşkına hem de kazanmaya açlar.

DESTEK BEKLİYORUZ
Büyükşehir Belediyespor’u taraftarların daha iyi desteklemeleri gerektiğini savunan Süral, “Bizim dostlarımız bizi sever ve desteklerler. Bizim futbolcularımız her başarıya açlar, onlar general değil aç askerler, cepheye çıkıp bir sıcak savaşın içinde olduğunu biliyorlar. Bu savaştan ya kahraman olup çıkacaksınız yada ölüp çıkacaksınız ama biz kahraman olarak çıkmak istiyoruz” dedi.

Bu haber 105 kez okundu.
Spor - 22:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 30 Büyükşehir’e giriş çıkışlar yasaklandı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulunuyor… Gece yarısından itibaren 15 gün süreyle  zorunlu Gıda ve Lojistik faaliyetler dışında 30 büyükşehir ve Zonduldak için şahsi araç giriş çıkışı ve 20 yaş altı gençlere sokağa çıkma yasağı geldi. Toplu yerlerde maske zorunla hale getirildi. Erdoğan, “Türkiye bu küresel salgına en hazırlıklı ülkelerden biridir. Oluşturduğumuz Bilim Kurulumuz hastalığın […]
 • 02
  Kıyasen Fatura düzenlemesi karışıklık ve yeni maliyet riski taşıyor
  Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)  tarafından elektrik ve doğal gaz faturalarına ilişkin yapılan  “Kıyasen Fatura Düzenlemesi”nin reel sektör için riskler taşıdığını söyledi. Konuya dair yazılı bir açıklama yayınlayan Başkan Tuncay Yıldırım açıklamasında şunları söyledi: “Bilindiği üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)  Kovid-19 ile mücadele kapsamında salgının […]
 • 03
  Büyükşehir, kullandığı dezenfektanı kendisi üretti
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Corona Virüs (COVID-19) salgınına karşı, dezenfekte çalışmalarında kullanılan dezenfektanını kendisi üretti. Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) içme suyu arıtma tesisinde üretilen dezenfektan, insan sağlığına zararlı maddeler içermediğinden, doğal bir dezenfeksiyon yöntemi olarak görülüyor. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Vuhan şehrine başlayarak kısa sürede Dünya’da etkili olan Corona Virüs salgınına karşı ulusal mücadele devam […]
 • 04
  Gülsan Holding 1 Milyon 500 Bin TL ve 11 Bin Paket bağışladı
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” çağrısıyla başlattığı dayanışma kampanyasına Gülsan Holding’ın 1 milyon 500 Bin TL bağış yaptığını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu ayrıca ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Gaziantep Valiliği, Kilis Valiliği ve kendi dağıtım kanallarımız aracılığıyla 11 bin gıda paketi dağıtımına başlandığını ifade etti. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de […]
 • 05
  TİM Sektör Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya,” Türkiye’de Gıda Sorunu Yaşanmaz”
  “Bu zorlu süreçte üretim ve tedarik zincirimizin devamlılığı için var gücümüzle çalışıyoruz” Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektör Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya, 2020 yılının ilk çeyreğinde sektörde Türkiye genelinden 199 ülkeye toplam 1 milyar 810 milyon 518 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini ifade ederek dünyayı etkisi altına alan ve insanlığı tehdit […]

YOL DURUMU