SAZ ÇALMAYI ASKERDE ÖĞRENDİM | Narkoz Haber
10° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

SAZ ÇALMAYI ASKERDE ÖĞRENDİM

Sabit Manşet - 20 Kasım 2011 01:26 A A

1985 yılında emekli olan  74 yaşındaki İsmet Önay sazı ve türküleri ile Seyrantepe parkında vatandaşlara  nostalji yaşatıyor.

Kendi oluşturduğu nostaljik ses düzeni ile tüm vatandaşların ilgi odağı olan İsmet amca bu işi tamamen hobi olarak yaptığını, amacının vatandaşlar ile hoş sohbet etmek olduğunu söyledi.

İsmet Önay sazı ve sesi ile Seyrantepe parkında oturan vatandaşları eskiye götürüyor. Kendi kurduğu basit elektronik sistem ile çevreyi rahatsız etmeyecek seviyedeki ses ayarı ile içinden geldiği gibi türkülerini söyleyen Önay; “ müzik söyleyen insanlar hassas olur ve kimseye zarar veremez. Doğayı ve tüm canlıları sever, kısacası gönül insanı olur. Ben de bir gönül insanı olarak duygulandığım zamanlarda, ilham geldiği zamanlarda bu parka çıkarak içimden geldiği gibi hem çalıp hem okuyorum. Çok olumlu tepkiler alıyorum, amacım kesinlikle bundan herhangi bir para kazanmak değil, sadece hobi olarak yapıyorum.

ASKERLİĞİMİ BANDOCU OLARAK YAPTIM

Ben askerliğimi Erzurum’da bandocu olarak yaptım. Saz çalmayı askerliğimi yaparken müziğe olan merakımdan dolayı öğrendim ve kendimi geliştirdim. Aslen Bitlis, Adilcevazlıyım. Eşim Gaziantep’li olduğu için buraya yerleştik. Yıllarca eşimle beraber Türkiye’nin çeşitli illerinde çalıştık ve ikimizde emekli olduktan sonra Gaziantep’i çok sevdiğimiz için buradan bir ev aldık ve yerleştik.

TEK BAŞIMA ÇALMAK ZEVK VERMİYOR

“Ben sazımı yalnız çaldığımda bir zevk almıyorum. Bu tür işler gönül, muhabbet işidir. Yaptığım şeyi toplum içinde yaparak onlarla paylaşmak istiyorum. Ben burada sazımı çalıp, türkümü söylerken çocuklar geliyor, anneleri babaları geliyor benimle konuşuyorlar, sohbet ediyorlar dertleşiyorlar.  Seyrantepe parkını ben çok sakin bulduğum için buraya geliyorum.  Burada hep beraber  gençlerle çocuklarla çalıp söylüyoruz” dedi.

Bu haber 63 kez okundu.
Sabit Manşet - 01:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU