SBF konuştu: CZ ’yi eleştirmem doğru değildi

featured
Binance CEO ’sundan kripto gündemini sarsan açıklama
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SBF konuştu: CZ ’yi eleştirmem doğru değildi

Kripto para piyasalarında unutulmayacak zamanların kötü kahramanı olan Sam Bankman Fried, New York Times’a kısa bir röportaj verdi. Gazete SBF ile yaptığı röportajın yanı sıra FTX ve Alameda içindeki kişilerden de önemli bilgiler aldı ve okuyucularına ilginç detaylar aktardı.

“Alameda’nın kaldıraçlı pozisyonu fazlaydı”

Yaşananlardan kendisini sorumlu tutan SBF, birçok işle uğraştığını ve şirketin hızlı büyümesinden ötürü kendi yapması gereken işlere yeterli zaman ayırmadığını belirtti.

Şu anda belki hiç uyumadığımı sanıyorsunuz ama az da olsa uyuyorum. Her şey çok daha kötü olabilirdi. Alameda’nın kaldıraçlı pozisyonu benim düşündüğümden daha fazlaydı ve kayıp riski fazlaydı. Pozisyonun değeri milyarlarca dolardı. FTX’in büyümesine çok odaklandım ve gerçekten konsantre olmam gereken konulardan uzaklaştım. Çok hızlı büyüdük ve taahhütlerimi yerine getirmek isterken gerçek işimle ilgilenmeyi bıraktım. Bunu yapmasaydım riskler konusunda gelen işaretleri görebilirdim.

New York Times: İş arkadaşları tehlikeyi gördü

Gazete ayrıca ismini açıklamadığı ve SBF’nin şirkette birlikte çalıştığı 9 kişiyle de konuyu görüştü. FTX çalışanları SBF’nin hırsının aklının önüne geçtiğini ve aylardır FTX için tehlike çanlarının çaldığını onun dışında şirkette herkesin gördüğünü söylediler. Bu kişiler FTX’in içinde bulunduğu tehlikeyi kendi aralarında aylardır konuştuklarını belirttiler ve konuyla ilgili bazı şirket içi mesajlaşmaları da New York Times çalışanlarına gösterdiler.

“SBF ve Alameda CEO’su arasında romantik ilişki vardı”

New York Times, SBF’nin Bahamalar’daki hayatına ilişkin de önemli detaylar verdi. Gazete, bilgileri SBF’nin FTX’teki yakın çevresinden aldığını belirtti. Haberde Alameda CEO’su olan Caroline Ellison’un son aylarda FTX’in ofisinde çok fazla görüldüğü, zaten birkaç yöneticiyle beraber Ellison ve SBF’nin de aynı evde kaldıkları belirtildi. Kaynaklar ayrıca Ellison ve SBF’nin bir dönem romantik ilişki içinde olduklarını da söylediler.

SBF ise konuyla ilgili New York Times’a “Artık böyle bir durum söz konusu değil” demekle yetindi ve bir nevi, geçmişte olanları doğruladı.

“CZ’yi eleştirmem doğru değildi”

Haberde ayrıca son dönemde Binance CEO’su CZ ile yaşananların altında politik görüşmelerin olduğu belirtildi. SBF’nin son yıllarda Washington’da belli bir nüfuz sahibi olduğu ve bu gücü de yavaş yavaş CZ’yi eleştirmek için kullanmaya başladığı ifade edildi.

Bu soru da röportajda SBF’ye soruldu ve genç yöneticiden ilginç bir cevap geldi:

“Bunu yapmak doğru değildi. Bana göre doğru olmayan şeyler vardı ve sinirlenmiştim ama bunu dile getirmenin yanlış olduğunu anlamam gerekirdi”

Hapis ihtimali konusunda yorum yapmadı

SBF’ye hapse girme ihtimali de soruldu ancak bu konuda yorum yapmadı:

“İnsanlar istediklerini söylesinler. Twitter’da veya çevrim içi ortamlarda bunu yapabilirler benim için önemli olan yaptıklarım ve yapacaklarımdır”

“Alameda CEO’sunun sesi titriyordu”

New York Times’a yaşananlarla ilgili bilgi veren kaynaklar aynı zamanda Caroline Ellison’un Alameda çalışanalrıyla yatığı konuşma hakkında da konuştular.

Ellison’un sesinin titrediği konuşmasında şu ifadeleri kullandığı belirtildi:

“Birçok VC yatırımı yaptık ancak yaşanan global krizle birlikte kredi verenler paralarını istemeye başladılar. Ancak harcanan paralar artık yerinde değildi”

SBF’den tweet yorumu: Bilmiyorum

New York Times SBF’ye son attığı, “Ne?” ve “H” tweet’lerini de sordu ancak SBF’den yine garip bir cevap geldi:

“Bilmiyorum. Sadece doğaçlama bir şeyler yazdım. Bence artık böyle yapmanın zamanı da geldi”

Gaziantep Haberler    Gaziantep Son Dakika     Gaziantep Sağlık 

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
SBF konuştu: CZ ’yi eleştirmem doğru değildi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin