Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

SEÇKİN KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ ATA’YI ZİYARET ETTİLER

Özel Seçkin Koleji öğrencileri Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’ya saygılarını gösterdiler.

25 Kasım tarihinde Gaziantep’ten yola çıkan Özel Seçkin Koleji’nin öğretmen, öğrenci ve velileri sabahın erken saatlerinde ilk olarak Gölbaşında kahvaltı yaparak gezilerine başladılar.

Özel Seçkin Koleji öğrencileri 1. Gün Feza Gürsey Bilim Müzesini, Atatürk Orman Çiftliğini, Ankara Kalesini, Anadolu Medeniyetleri Müzesini gezdiler ve Atakule’ye çıktılar. Ardından TBMM genel kurul salonunu gezdiler. Burada TBMM salon yetkilileri salon oturma düzeni hakkında bilgi verdiler. 1.2.3. meclis binalarını gezen öğrenciler, her 3 Meclisi fiziki olanaklar bakımından karşılaştırarak, ne kadar zor günlerden bugünlere geldiklerini gözlemlemiş oldular.

2.gün Anıtkabir’e giden Özel Seçkin Koleji öğrencileri hüzünlü, mutlu ve bir o kadar da gururlulardı. Anıtkabirdeki askeri görevlilerin rehberliği eşliğinde öğrencilere en küçük detayına kadar her şey anlatıldı. Ata’ya saygı duruşunda bulunan Özel Seçkin Koleji öğrencileri; daha sonra savaş müzesini gezdi. İlk olarak Londra’daki “Madame Tussauds” müzesinde yaptırılan ve daha sonra da aynısı tekrar yapılarak Anıtkabir’e getirilen ATATÜRK’ün balmumu heykeli’ni öğrenciler hayranlıkla izlediler.

Öğretmenler ve öğrenciler, yol boyunca Atatürk Haftası nedeni ile yapılan gezide, birbirlerine, Atatürk’le ilgili sorular sordular, gezdikleri ve gördükleri yerleri okulda almış oldukları bilgilerle pekiştirdiler. Geziye katılan veliler ve öğrenciler yaşayarak öğrenmenin kalıcı ve nitelikli eğitimin temeli olduğu gerçeği ile son derece memnun olarak döndüler

641 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?