Şehrin ve Bölgenin Sesi olacak HKÜ Radyo açıldı | Narkoz Haber
11° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Şehrin ve Bölgenin Sesi olacak HKÜ Radyo açıldı

Eğitim - 18 Aralık 2019 16:36 A A

İpekyolu üzerinde bir dünya üniversitesi sloganıyla, önemli ve bir o kadar da değerli işler yapan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) büyük bir başarıya daha imza atarak şehrin sesi olacak 106,8 frekansından yayın yapan HKÜ Radyonun yapımını tamamladı. Radyonun açılışına Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı (RTÜK) Ebubekir Şahin ve birçok protokol üyesi katıldı.

ŞEHRİN ÖNEMLİ İSİMLERİ VE ÜNLÜLER RADYO AÇILIŞINA KATILDI

Altın Baklava Film Akademisi 5. Uluslararası Öğrenci Film Festivali Gala ve Ödül Töreni öncesinde HKÜ İletişim Fakültesi ve öğrencilerinin çabalarıyla kurulan HKÜ Radyo’nun açılışı gerçekleştirildi. Gaziantep’te 106,8 frekansı ile yayın yapacak olan HKÜ Radyo’nun açılışında kurdeleyi; Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan V. Haluk Kalyoncu, HKÜ Rektörü Prof. Dr. Edibe Sözen ve ünlü yönetmen, senarist Osman Sınav kesti.

“RADYONUN AÇILIŞINA EN ÇOK SEVİNEN KİŞİLERDEN BİRİYİM”

HKÜ Radyonun açılmasına çok sevindiğini dile getiren RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin: ” Ben de İletişim Fakültesi Mezunuyum. İletişim Fakültelerinde uygulamalı çalışma alanlarını görmek çok güzel. Bölgenin sesi olacak radyonun açılışına en çok sevinen kişilerden biriyim. Öğrencilerimiz bu alanı iyi bir şekilde değerlendirmeli. Gaziantep’te İletişim öğrencilerimizin uygulama alanı olacak ve tüm bölgeye yayın yapabilecek HKÜ Radyo üniversitemize ve kentimize hayırlı olsun” dedi.

ÖĞRENCİLER İNTERNET YAYININDAN DÜNYAYA ULAŞABİLECEK

Öğrenciler için birebir saha olarak uygulama yapabilecekleri bir alan olan HKÜ Radyo’da; ses kurgusundan, yayın masasına, spikerliğe ve editörlüğe kadar birçok alanda kendini geliştirerek seslerini ve çalışmalarını şehre duyururken internet yayınından ise dünyaya ulaşabilecek.

106,8 YAYIN HAYATINA MERHABA DEDİ

Yayın hayatına merhaba diyen 106,8 frekanslı HKÜ Radyoyu merak eden protokol üyeleri, radyonun cihazları ve yayın akışı hakkında yetkililerden bilgi aldı. Donanım olarak bölgenin ve şehrin sesi olabilme kapasitesinin üstünde donanıma sahip olan 106,8, protokol üyelerinin ve radyonun açılışına katılan misafirlerin beğenisini kazandı. Radyonun kurdelesini kesen ve radyoyu gezen katılımcılar hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirerek radyonun açılışını tamamladı.

Bu haber 64 kez okundu.
Eğitim - 16:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU