Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

SEYİRCİNİN FAİR-PLAY RUHU TAKDİR TOPLADI

Gaziantep Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Yahya Şahan, Beko Basketbol Ligi’nin 8. haftasında oynanan Fenerbahçe Ülker – Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor basketbol maçını değerlendirdi. Şahan, seyirci atmosferinin büyüleyici olduğunun altını çizerek güzel bir maç izlediklerini ifade etti.

Yaklaşık on yıl basketbol antrenörlüğü yapan Gaziantep Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Yahya Şahan, hafta sonu oynanan Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor – Fenerbahçe Ülker maçını değerlendirirken, Karataş Spor Salonunda yaşanan atmosferin Kayseri’de düzenlenen Basketbol dünya kupasında yaşanmadığını söyleyerek, tüm Gazianteplilere fair-play ruhu içerisinde takımlarını destekledikleri için teşekkür etti.

Gaziantep Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Yahya Şahan hafta sonu oynanan Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor – Fenerbahçe Ülker maçında özellikle Joey Dorsey’in atmış olduğu 20 sayı ve güzel oyunuyla takıma uyum sağladığını, basketbolun bütün branşlarda olduğu gibi hatalar oyunu olduğunu ve az hata yapan Fenerbahçe Ülker’in maçı kazandığını söyledi. Şahan; “ Basketbol hatalar oyunudur. Fenerbahçe Ülker her ne kadar Avrupa’dan yorgun olarak gelmiş olsa da isim ve bütçe olarak çok üst seviyede bir takım! Bu tür maçlara oyuncuları hazırlamak gerçekten zor. Basketbolda çok ani karar vermeler, tedbir almalar ve kenar yönetimi ile ilgili konular çok daha önem arz etmektedir. Ben Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımının çok daha başarılı maçlar çıkaracağına inanıyorum.

Basketbol 24 saniyelik bir zamanda, 28 m’lik bir mesafeyi kat edip, çok katı bir savunmayı aşarak sonuca varılması gereken bir oyundur. Dünya’da uygulanan çok iyi hücum ve savunma modelleri olmasına rağmen, bu modellerin yanında rakip takımın durumu ve oyuncuları ile ilgili her maçta ayrı bir taktik belirlemeniz ve önlem almanız gerekmektedir. Beko Basketbol liginin mali tablosuna baktığınızda 4 büyük kulübün çok ciddi bütçelerinin olduğunu görebilirsiniz. Fenerbahçe Ülker takımı lig olarak her ne kadar bizim rakibimiz olsa da öncelikli olarak bizim rakiplerimiz bütçe olarak bize daha yakın olan takımlardır. Ben Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımının önümüzdeki süreçte içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtulacağına inanıyorum.

Gaziantep’teki basketbol severlere teşekkür etmek istiyorum. İyi bir katılım sağlayarak takımlarını desteklediler ve Fenerbahçe Ülker’e fair-play ruhu içerisinde iyi bir misafirperverlik gösterdiler. Gaziantep Karataş Spor Salonunda oynanan maçtaki heyecan, ambiyans, ortam Kayseri’de oynanan Dünya Basketbol Şampiyonasından daha görkemliydi diyebilirim. Bundan sonraki süreçte tüm basketbol severleri, Royal Halı Gaizantep Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımını desteklemeye bekliyoruz” dedi.

Etiketler: » » » » » »
551 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?