Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

ŞİP-ŞAK 10 DAKİKA

Bu ülkenin ekonomisine vergisini vererek katkıda bulunan iş adamlarına bana göre haksızlık yapıldı. Nizip Ticaret Odası’nın her yıl düzenlenen Ekonominin mozaik taşları vergi ödül töreninde protokol geç kalınca konuşmalar uzadıkça uzadı. Hikayeler ardı sıra dizildi. Oysa ki her şey çok güzel başlamıştı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu 49 DAKİKA, Gaziantep AK Parti Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yrd. Hüseyin Çelik 28 dakika, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin 15 dakika, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan 35 dakika konuşma yaptı ve herkes büyük bir keyifle kendilerini dinledi ve alkışladı.

Yalnız Nizip Ticaret Odası Osman Sayın Toplantı salonu hem yetersiz hem de çok havasızdı. Nizip’e bu yakışmadı. Ödül törenine gelen katılımcılar soğuktan üşüdüğüne mi yansın! Yoksa havasızlıktan bunaldığına mı?

Gelelim son dakika haberine! Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın sunucuya bir şeyler söylemesi ile ani bir hareketlilik yaşandı. Oysa buraya kadar her şey gayet normaldi. Sırasıyla vergi rekortmenlerimiz ödüllerini alıp güzel pozlar vererek resimle bu anı ölümsüzleştiriyordu. Bir anda platforma tüm iş adamları çağrıldı ve kim kime dum duma plaketler verildi. Saatlerdir plaket alıp fotoğraf çektirmeyi bekleyen iş adamlarının hevesi kursağında kaldı. Organizasyon alt üst oldu anlayacağınız. Organizasyon sonunda Bölge genelinden ödül almak için gelenler sinirden küplere binmişti. Bir    Petrol şirketi sahibi “Bu kadar saat bekle, plaket al, bir resim çektireme, bu ne rezalet” diyerek söylenmeye başladı ve söylediklerinin gerisini dile getirebileceğimi hiç sanmıyorum. Haksızda değil hani bu kadar Bakanı bulmuşken bir kare fotoğraf çektirememek sanırım biraz rencide edici!

Bunun yanında gözüme programın başından beri iki küçük kız takıldı. Hatta girişte Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu’nu “HOŞGELDİNİZ SAYIN BAKANIM” diyerek karşılayan iki minik kuş! Sanırım Allah söyletti. Miniklerin içine doğdu sanırım hadi hayırlısı Adil Bey. Yağmur kıyamet, hava soğuk bir Allah’ın kulu da demez mi bu çocukların burada, bu soğukta ne işi var diye! Başka zaman başka konularda milleti susturanlar nedense böyle zamanlarda müdahalede geç kalıyor. Hayır mesele sadece müdahale etmeyen yetkililer değil o çocukları oraya gönderip soğukta üşümesine sebep olan ailesinde! Mesele sorumsuzluk!! Protokolün geç kalmasıyla miniklerin görev süreleri de uzadı. Yanında ki öğretmenine seslendim, çocuklar üşüyor diye ama çocukların yok biz üşümüyoruz demesiyle oda tınmadı.

Evet her şey çok güzeldi devletine vergisini paşa paşa veren ve ilk bine giren tüm iş adamlarımızı bende bir Türk vatandaşı olarak canı gönülden kutluyorum. Fakat Her fırsatta medarı iftarımız diye pohpohlanan iş adamlarımıza vakit ayırmadıkları için, konuşma süresini uzatan bakanlarımız ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızı kınıyorum. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’le bir kadın olarak gurur duydum. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda konuşmak isteyen iki genç kıza müdahale eden polislere bırakın karışmayın diyerek müdahale etmesi açıkçası beni mutlu etti. Fatma Şahin ve diğer bakanlarımız bu gençlere de kulak vermeli dertlerini anlatmalarına izin verilmeli ve tartışarak konuşarak sorunların çözüm yoluna gidilmelidir. Siz ne kadar kaçarsanız onlar o kadar kovalar değil mi!

Türkiye Ekonomisine katkı sağlayan ve vergi yarışında birinci olan tüm iş adamlarımızın önünde saygı ile eğiliyorum. Allah işinizi rast getirsin. Bir kare fotoğraf ta bir daha ki sefere kalsın. ŞİP-ŞAK 10 DAKİKA!!

577 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?