Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

SİYASET VE LİDERLİK OKULU

Milliyetçi Hareket Partisi tarafından 10 Ekim 2009 tarihinde açılışı yapılan “Siyaset ve Liderlik Okulu” beşinci mezunlarını verdi.

Milliyetçi Hareket Partisinin “Siyaset ve Liderlik Okulundan” beşinci dönem mezun olanlar sertifikalarını MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den aldılar. Bahçeli konuşmasında “Siyaset ve Liderlik Okulu” mezunlarının sertifika töreninde hep birlikte bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirirken,  10 Ekim 2009 tarihinde açılışı yapılan bu ilim ve irfan kurumunun, beşinci defa mezun vermesinin kendileri için büyük bir kıvanç kaynağı olduğunu söyledi. Bahçeli; “ İki yılı aşan bir süredir; buraya kadar gelerek bilgilerini arttırma arayışında ve çabasında olan kardeşlerimize Okulumuz tüm imkânlarını sunmuş ve kucağını açmıştır. Siyasetin hem bilimsel tarafı hem de pratikteki yansımaları ele alınmış; aktüel gelişmelerden kopmadan; dün, bugün ve yarın arasındaki dengeyi bozmadan beş dönemdir, eğitim ateşi buradan yakılmıştır. Buna rağmen 12 haftalık süre içinde ve 72 saatlik ders programı çerçevesinde anlatılan konu başlıklarını derinlemesine ve tüm hatlarıyla kavramak ya da incelemek mümkün değildir. Biz bunun farkında ve bilincindeyiz. Ancak buradaki eğitim süresince yeni bir bakış açısı ve yeni bir yorum üretme kabiliyeti ortaya çıkmışsa veya bunlara dair ümit belirmişse gerçekten de bundan büyük bir bahtiyarlık duyacağız. Huzurlarınızda, eğitimlerini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan değerli katılımcıları tebrik ediyor, bundan sonraki hayatlarında üstün başarılar diliyorum.

SİYASETİ AT EĞİTİMİ OLARAK GÖRÜYORLAR

Siyaset bu kapsamda; ülke, devlet ve insan yönetimi amacına ulaşmak maksadıyla fikirlerin, tercihlerin, ihtiyaçların ve yöntemlerin birbiriyle yarışmasıdır. Siyaseti “at eğitimi” olarak gören, kendilerini de seyis olarak değerlendiren çapsız ve ezberci çevrelerin bu tespitimizi ikrar etmeleri bir yana, anlamaları bile söz konusu değildir. Siyaseti yalnızca yönetmek ve yönlendirmek filleriyle örtüştürürsek bir tarafını sürekli eksik bırakmış oluruz. Türk milletinin Anadolu’daki mevcudiyetini emniyet altına alan derin ve engin siyaset birikimi, son dokuz yıllık zaman diliminde tutunduğu tarihi vakıalardan koparılmak istenmiştir. Sözde, “statükoya ve vesayete karşı çıkıyoruz” propagandasıyla, milli kimliğimizin bileşenleri ayrıştırılmaya ve parçalanmaya bırakılmış; Türkiyelilik gibi coğrafya tabanlı kimlik tanımı kamuoyuna ısrarla servis edilmiştir. Dış destekli iç tehdit, Türk milletinin kutsallarını kuşatmış, mukadderatına tamiri çok zor olacak bir zayiat vermiştir. Başkalarının iradesine boyun eğen, planlarına taşeronluk yapan ve dayatmalarına sessiz duran bir yönetim anlayışıyla son vatanımızdaki siyasi ve kültürel bütünlüğümüz rencide edilerek köşeye sıkıştırılmıştır. AKP Hükümeti benimsediği siyaset tarzı; kapanmış yaraları kaşımak ve kanatmak, üzeri küllenmiş hadiseleri tekrar açmak, bin yıllık kardeşlik bağlarını koparmak için Teröriste gerilla, çete başına sayın, şehide kelle demeyi fırsat olarak değerlendirmiştir. AKP’yle birlikte iflasın eşiğine dayanmış, kuralları ve sahip olduğu nitelikleri itibariyle dejenere olmuştur.

BİZİM SİYASET ANLAYIŞIMIZDA KOLTUK VE STATÜ MERAKI YOKTUR

Bizim siyaset anlayışımızda; Koltuk ve statü merakından eser yoktur. Devletin kaynaklarına haksızca ve ahlaksızca göz koyan haramzadelik yoktur. Milleti 36’ya ayıran, alt kimlikleri okşayan şuursuzluk yoktur. Milli kabulleri zamana ve şartlara göre eğip büken omurgasızlık yoktur. Yoksullaşmayı zenginlik, işsizliği gelişme, krizi fırsat sayan basiretsizlik yoktur. Tarihle yüzleşme adı altında Türk milletini soykırımcı ve suçlu gösterme küstahlığı asla yoktur ve hiçbir zaman da olmayacaktır” dedi.

Etiketler:
706 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?