Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Somalili öğrenciler’e PRİMER’den CHEK-UP

Sağlığınıza değer veren kuruluş sloganı ile yola çıkan Özel Primer Hastanesi bugüne kadar yapmış olduğu sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi.

Gaziantep Özel Primer Hastanesinin kuruluşundan bugüne kadar sağlık, sosyal sorumluluk projeleri ve sponsorluk alanında yaptığı başarılar tüm Gaziantep tarafından övgü ile karşılanırken son olarak Somali’den Türkiye’ye  okumak için gelen 10 öğrencinin sağlık sponsorluğunu üstlendi.

Özel PrimerHospital Başhekimi uzman Dr. Ahmet Tanrıtanır, Genel Cerrah Uzmanı Op. Dr. Yavuz Çapan, Yönetim Kurulu üyesi Op. Dr. Sedat Baylar, Başhekim Yardımcısı Dr. M. Nihat Okuducu, Hastane Müdürü Mehmet Kişi ve Personel Sorumlusu Vedat Kılıç tarafındanhastane girişinde karşılanan öğrenciler Chek-Up’ın ardından doktorlarla birlikte kahvaltı yaptı.

Sağlık kontrollerinde, sağlıklı oldukları anlaşılan öğrencilere Hastane Yönetimi tarafından içinde diş fırçası, diş macunu, sabun olan Primer Sağlık Paketi ve Kırtasiye Malzemesi verildi.

Öğrencilere içinde diş fırçası, diş macunu ve sabun olan Primer Sağlık paketi ile kırtasiye malzemelerinin dağıtılması ve öğrencilerin Chek-Up’tan geçirilmesi öğrenciler tarafından çok anlamlı bulunurken, öğrenciler hem doktorlara hem de kendilerine Türkiye’de destek olan herkese evlerini aratmadıkları için çok teşekkür etti.

Başhekim Tanrıtanır; “Biz bu tür projelere devam edeceğiz. Sizin sağlığınızı önemsiyor ve sağlığımızı korumak ve kişisel alışkanlıklarımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için öğrencilerimize her yaşta bu alışkanlıkları kazandırmaya çalışıyoruz. Somalili öğrencilerimize de bu konuda destek olmak bizi çok mutlu etti. Evlerinden kilometrelerce uzak olan öğrencilerimizin sağlığından biz sorumluyuz. Hepsi gayet sağlıklı olan öğrencilerimize okul hayatlarında da başarılar dilerim” dedi.

Etiketler: »
1247 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?