Soykırım palavrası | Narkoz Haber
-0° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Soykırım palavrası

Mezine Sırakaya - 01 Eylül 2011 20:34 A A

Son yıllarda dikkatinizi çeken bir gelişme oldu mu? Ermeni soykırımı iddiaları neden birden gündemden düşürüldü? Bana göre her zaman gündem doldurulacak konular bulunuyor, fakat biz neden gündem atlıyoruz, ip atlar gibi onu hazmedemiyorum. Ermeni soykırımı olmadı diyen Türkler nerede? Bu konuyu  incelemekte ve sesimizi duyurmakta  belki de geç kaldık ama sorun değil. Ne derler güç olmasın geç olsun!

Ermeni soykırımı iddiasında bulunan Ermeni diyasporası kendi eliyle ağzıyla Ermeni Soykırımı olmadığını kanıtlamaya başladı. Nasıl mı? Son dönemeler de Diyarbakır’da Ermeni olduğunu açıklan isimler Ermeni olduklarını ve gerçek isimlerini açıklamaya başladılar. Türkiye’nin değişik bölgelerinde de bu açıklamaları yapan Ermenilerin sayısında çok ciddi artışlar gözlenmektedir. Dersim olaylarından başlayarak 1915 tarihinde başlayan olaylar neticesinde 800 bin Ermeni’nin Tehcir Kanunuyla sadece 200 bin civarı sürgün edilmiştir. 500 bin civarında Türkiye’de Alevi Kürt adı altında asimilize edilmiş ve bu kimlikle yaşamını sürdürmüşlerdir. Ne var ki içlerindeki kini kusmak için her fırsatta bazı terör örgütlerini desteklemiş bizzat yönetmişlerdir. Şu asla unutulmamalıdır! Binlerce Türk’ün canına mal olan isyan ve katliamlar karşısında bile Osmanlı Devleti’nin ortaya koyduğu sağduyulu tavır arşivlerde belgelerle sabittir. Savaş bölgelerinde uzaklaştırılan Ermeniler yeni yerleşim yerlerine götürülüp yerleştirilmiştir. Tarihin sayfalarını karıştırınca bunu görmemek imkansız! Edindiğim bilgiye göre de dağılım şöyle olmuştur.27 Mayıs 1915 tarihli tehcir  kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkarılan emirler çerçevesinde; Erzurum, Van ve Bitlis vilâyetlerinden çıkarılan Ermeniler, Musul’un güney kısmı, Zor ve Urfa sancağına; Adana, Halep, Maraş civarından çıkarılan Ermeniler ise Suriye’nin doğu kısmı ile Halep’in doğu ve güneydoğusuna nakledilmişlerdir.Bu duruma bakıldığında Ermeni soykırımının olmadığı zaten aşikar, diğer Ermeni nüfusa zaten dokunulmamıştır. Geçtiğimiz yıllarda tanık olduğum bir gerçeği sizinle paylaşmak istiyorum. Ardahan Yanık Camii’nde yapılan kazıda Ermeni Taşnak çetelerinin katlettiği 300 Türk’ün cesedi çıkarıldı. Ermeni katliamı sonucunda öldürülen Müslümanların cesedi! Tüm dünya basını oradaydı bir de TRT!araştırırsanız zaten TRT arşivinde de bulacaksınız. Tam Ermenilerin Soykırım iddialarının yoğun olduğu günlerdi. Ne oldu biliyormusunuz?Hiçbir dünya basını kazıyı izlemelerine ve görüntü almalarına rağmen bu katliama yer vermedi. Biz 300 kişinin cesedini dünyaya gösteremedik. Burada mesele tamamen siyasidir. Tam tersi olsaydı eğer dünya basınının çığırtkanlığını düşünemiyorum bile!

Aslında Tehcir Kanunu savaş halinde iken devlet yönetimine karşı gelenler için, askeri yönetim tarafından tedbir almak için çıkarılan bir kanundan bahsediyoruz. Ermenilerin ve kışkırttıkları halkın çıkarttığı ayaklanmalara bakıldığı zaman alınan bu karar yerine ve isabetli bir karar gibi görünüyor. Ne var ki Ermeni soykırımı diye çığırtkanlık yapanlar şunu bilmelidir ki, eğer soykırım olsaydı Türkiye’de bir tane Ermeni şuan nefes alamaz ve ismini vermek istemediğim ama sizlerin çok iyi bildiği terör örgütleride olmaz, bu gün bu kadar kan dökülmezdi. Bakınız Trabzon bölgesi Hemşinli Ermenilerden beslenir, aşağıya doğru indiğinizde ise Tunceli bölgesi çıkar orada da aynı durum, daha aşağıya inersek Diyarbakır bölgesi orasıda yine devşirmelerden beslenir. 1990- 1991 yılları arasında terörün en yoğun yaşandığı zaman hep şunu düşünürdüm. Eniştem Kürt, yengem Kürt, Türk askerine kurşun sıkan Kürt olamaz olsa olsa ancak Ermeni olur diyordum. Hepimiz az çok Tarih okuduk ve nerde olay oluyorsa Kürt Alevisi olarak bazı güçler tarafından yerleştirilen bölgelerde oluyordu. Prof. Dr. Hallaçoğlu Türkiye’de yaşayan devşirmeleri açıklamaya çalıştı ve görevden alındı. Asıl üzücü gerçek Ermenilerin yerleştirildiği bu bölgeleri Amerika ve Amerikan diyasporası biliyordu. Bu şekilde binlerce ajan yetiştirilip doğu ve güneydoğu Anadolu’ya yerleştirildiler. Bu günkü kanlı ellerinde tek sorumlusu 1914 ve 1915 öncesi ve sonrası kanlı eylem yapan aynı zihniyettir. Asıl alevilerin Türkmenlerin olduğunu bilmeyen yoktur. Hiçbir Alevi ve gerçek Kürt bu denli kanlı eylemler yapıp kendi askerine kurşun sıkmaz. Tam tersine onlar bu vatan için canını seve seve verirler. Kaldı ki Ramazan ayında bile şiddete dur demeyen bu zihniyetlerin Müslüman olma olasılığını varın siz düşünün.

Plan çok açık ve net Kürdistan değil Ermenistan kurmak öte yandan Yahudilerin vaddedilen topraklara ulaşma çabaları! Burnumuzun dibinde Urfa ve civarında Türk vatandaşlar üzerinden alınan veya satılan toprakları göz ardı eden yetkililer bu duruma dur demezse eğer çok yakında küçük İsrail yanı başımızda! Netice itibarıyla; tüm bu kirli oyunlar ne ilk ne son olacak ama bir gerçek var ki ekmeğini yediği toprakları pisletenler asla bu pisliği temizleyemeyecekler ve sonları hep hüsran olacak.

SON SÖZ;  Bosna’da , Afganistan’da, Bulgaristan’da, Azerbaycan’da, Irak’ta, Filistin’de ve daha nice Müslüman toprakları,  Müslüman kanıyla yoğrulurken sizler neredeydiniz?  Her yıl Ramazan ayı geldiğinde açlığına şahit olduğunuz Müslüman ülkelerini açlığa terk eden, iç savaşın bitmediği bu ülkelere ve diğer iç savaş olan Müslüman ülkelere silah satan zihniyetlerin kölesi olmaya devam edecek misiniz? Yoksa mesele Kürt olmak, Ermeni olmak ya da daha başka milletlerden olmak değil, mesele insan olabilmekte!  İnsan olana yaşayacak toprak mı yok?

MEZİNE SIRAKAYA

Bu haber 69 kez okundu.
Mezine Sırakaya - 20:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU