SUÇ İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜNE SAHİP, MUTLU-PUTLU AZINLIK | Narkoz Haber
10° Parçalı bulutlu
 • EURO 7.25
 • DOLAR 6.71

SUÇ İŞLEME ÖZGÜRLÜĞÜNE SAHİP, MUTLU-PUTLU AZINLIK

Nurullah Aydın - 14 Ocak 2012 20:14 A A

Ülke sorunlarında, milli meselelerde bir araya gelmeyen, devlet ve millet birlik ve bütünlüğü konusunda, ortak değerler konusunda halkın temel sorunları konusunda bir araya gelemeyen partiler ve milletvekilleri ortak çıkarları olunca ortak karara imza atabiliyorlar.

Halk; eski genelkurmay başkanın tutuklanmasını konuşurken yine maaşlarına zam yaptılar. Utanmadan pişkinlikle, alay edercesine.

Vatandaş; 25 yıl çalışacak ancak emekli olabilecek ama iki yıl mecliste bulun, ömür boyu emekli maaşı al aynen milletvekili gibi sosyal haklardan yararlan.

Bunun adı demokrasi. Sevsinler sizin demokrasinizi.

Bakın; mecliste her türlü suç işleme isnadında olan milletvekili var. Dosyalar erteleniyor. Yani onlar dokunulmaz. Suç işleme özgürlüğüne sahipler.

Ya halk, onlar emeklerinin bir kısmına kendilerine diğer kısmını ise akbabalara tahsis etmek zorunda. Yani asalaklara.

Emeksiz emekli maaşı alanlar bunun hakka hukuka vicdana uygun olup olmadığını düşünüyorlar  mı?

Düşünmezler. Çünkü emeğin alın terinin ne olduğunu bilmiyorlar. Gaflet dalat içindeler.

Sorsanız kimisi İslamcılık yapar kimi demokratlık taslar. Kimi emekçiyim der. Kimi halkçıyım der.

Derler ama dedikleri dırdırdan öteye geçmez.

Gazete sayfalarında yer alır sonra halk alışır. Yani alıştıra alıştıra halkı uyuştururlar. Halkın tepkisi cambaz bak misali soruşturmalarla davlarla, yada dış politikaya yönlendirilir.

Peki ya aydınlar. Onlara bir kemik yalama alanı tahsis edilir. Bazı kurumlara danışman yönetim kurulu üyesi yaptırılır susuturulur.ir.

Ya gazeteciler onlarda patronlarının talimatına göre hareket ettikleri için sınırlı yüzeysel konuyu gündeme getirirler, o kadar.

Emekli büyükelçiler, meclis başkanları, genel müdürler, Yargıtay-danıştay üyeleri, generaller, son maaşları ile emekli olurlar ve tahsis edilen lojmanlarda ölünceye kadar kalırlar.

Halk bunlarında maması için çalışır. Emeklerinin bölümünü bunların rahat yaşaması için harcar

O da milletin vekili

2 dönem vekilliğin ardından seçimi kazanamayan, iş de bulamayan Alman, temizlikçi oldu: Çalışmak ayıp değil.

Yalnızca 7 ay maaş aldı…

Almanya’da 2 dönem milletvekilliği yaptıktan sonra seçimi kaybeden LiloFriedrich’in öyküsü, Türk vekilleri “korkutacak” türden 1998-2005 arasında parlamentoda bulunan Friedrich, koltuğu kaybedince, hayatında yeni bir sayfa açtı. Yasaya göre, vekillik yaptığı 7 yıla karşılık 7 maaş aldı. Bu süreçte hayatını nasıl kazanacağını düşündü.

‘Ömür boyu vekil olamayız’

56 yaşında olduğu için iş bulması kolay olmadı. Hastanelere, huzurevlerine, modaevlerine, aklına gelen her yere 100’den fazla başvuru yaptı. Ancak sonuç alamadı. Bunun üzerine “temizlikçiliğe” soyundu ve küçük çaplı bir firma kurdu. Eşiyle bizzat temizlik de yapan Friedrich’e göre, “Alın teriyle para kazanmak ayıp değil”. LiloFriedrich, “Vekillik ömür boyu sürecek değil” görüşünü dile getiriyor.

Demokrasi diye yeni bir din icat edildi. Siyasetçilere, iş adamlarına, gazetecilere, yargı mensuplarına özel imtiyazlı yaşama hakkı. Halk kitlelerinden ayrıklaştırılan yeni sınıf var artık.

Hukuk tersyüz edilerek, bu ayrıklaştırılan sınıflara göre kurallar getirildi.

Dinci, halkçı, özgürlükçü aydınlar; sınıf yaratan, belli kesime ayrıcalıklar getiren bu sistemi neden ve niçin savunur anlamak olanaklı değil. Oysa tarih boyunca insanoğlu eşitsizliklerin giderilmesi için mücadele etmiştir.

Yeni yüzyıl, bu mücadelenin yeni boyutlarını görecek, yaşayacak.

Günün Sözü: Eşitsizliğin olduğu yerde düzensizlik çatışmayı getirir.

Bu haber 32 kez okundu.
Nurullah Aydın - 20:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Nergis Kumbasar, “Hayatla İnatlaşmamak Gerek”
  Nergis Kumbasar’la çok özel! “HAYATLA İNATLAŞMAMAK GEREK” 19 yaşında mankenlikle başlayan kariyerine oyunculuk ve sunuculuk yaparak devam eden, ünlü oyuncu ve sunucu Nergis Kumbasar Narkoz Sağlık Dergisi’ne özel açıklamalarda bulundu. Canped ve Kontinans Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü’ nün ünlü sunucusu Nergis Kumbasar özel hayatına ve kadınların sağlık konusundaki yaklaşımına dair özel […]
 • 02
  Şehitkamil’de sağlık için yoğun mesai
  Şehitkamil Belediyesi, kurduğu özel ekiple yeni tip koronavirüs salgınının önüne geçmek adına yayılmayı önleyici tedbir çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürüyor. Halk sağlığını güvence altına alan çalışmalar kapsamında ekipler, yoğun mesai ile görevlerini yapmayı sürdürüyorlar. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını engellemek için ilk günden sıkı tedbirler alan ve ilçe genelinde adeta bir hijyen seferberliği başlatan […]
 • 03
  KİTSO ve KESOB’tan çağrı
  Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESOB) Başkanı Şevket Memiler ve Kilis Ticaret ve Sanayi Odası (KİTSO)  Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı Kilislilere seslenerek  “Evde Kal” çağrısında bulundu. KESOB ve KİTSO’dan yapılan açıklamada, tespit edilen vaka sayısının 16 olduğuna dikkat çekilerek Corona Virüsü yayılma hızını engellemek için esnafın Cumartesi ve Pazar günü iş yerlerini kapatması […]
 • 04
  Bakan Koca açıkladı: Corona Virüsü can kaybı 356’ya çıktı
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada vaka sayısını açıkladı. Türkiye’de Korona’dan hayatını kaybedenlerin sayısı 356’ya çıktı. Toplam test sayısı 125.566 Test sayımız düne göre 4.000’in üstünde artış gösterdi. Test sayısına oranla pozitif vaka sayımız ise azaldı. İyileşen 82 yeni hastamız var. Son 24 saat içinde kaybettiğimiz hastaların %82’sinin 60 yaşını aşmış kişiler olması […]
 • 05
  Mustafa Topçuoğlu, “Kurallara Uyarak Birlikte Başaracağız”
  Gaziantep Valiliği tarafından yürütülen gönül seferberliği kampanyasına da üç bin koli bağışı yaparak sorunların birlikte aşılacağını ifade eden Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu koronavirüsle mücadelede herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurgulayarak “Millet olarak kenetlenerek el birliğiyle başaracağız” dedi. Dünyayı kasıp kavuran ve her geçen gün büyük bir hızla yayılarak insanlık için büyük tehdit […]

YOL DURUMU