"SUDER" GAZİANTEP'TE TOPLANIYOR | Narkoz Haber
Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

“SUDER” GAZİANTEP’TE TOPLANIYOR

Hareketli Manşet - 18 Aralık 2011 18:06 A A

Gaziantep ekonomisinin köklü kuruluşlarından KÖKSAN, büyük bir organizasyona imza atıyor. Türkiye Ambalajlı Su Üreticileri Derneği’nin (SUDER) olağan aylık toplantısı KÖKSAN ev sahipliğinde Gaziantep’te gerçekleştirilecek.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki KÖKSAN, Pet Preform, Kapak ve Pet Şişe ve Kavanoz  ve Temeli atılan Pet Chısp Hammadde Fabrikaları 8. gerçekleşecek olan toplantıda Türkiye’deki bazı ambalajlı su üreticilerini bir araya getirecek. Ambalajlı su üreticileri, Gaziantep’te, Türkiye ambalajlı su üreticilerinin en önemli tedarikçileri arasında yer alan KÖKSAN’ın yeni PET Chips tesisi projesini yakından inceleme fırsatı bulacak.

Ambalajlı Su Üreticileri Derneği (SUDER) toplantısına SUDER Başkanı ve Danone Hayat içecek Genel Müdür yardımcısı Adnan Çavuş ve Suder Yönetim Kurulu Üyeleri katılacaktır. Danone Hayat İçecek Su Genel Müdürü Yeşim Güra, Dağdelen Kaynak Suyu Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Özdemir, Marsan Gıda Genel Müdürü Suat Atalay, Erikli Su ve Nestle Su Teknik Direktörü Sami Bulut, Coca Cola Meşrubat Teknik Direktörü Canan Kestane, Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu, Aytaç Akyudum Gıda Genel Müdürü Salim Demir, Ambalajlı Su üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kandemir, SUDER Genel Koordinatörü Tuba Eracar,Kaysu Mar Tüketim Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Ayhan,Kaysu-Mar Tüketim fabrika Müdürü Süleyman Nil, Gürpınar Yönetim Kurulu Üyesi Hüdaverdi Çiçek, Gürpınar Su Genel Müdürü Turgay Kabil, Gürpınar Fabrika Müdürü İbrahim Aydoğan , Özkaynak Doğal Kaynak Suları Seyfullah Koçyiğit Genel Müdür Yardımcısı ve Aytaç Akyudum Genel Müdür yardımcısı Müdürü Talip Erdoğan da katılacak.

150 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

KÖKSAN Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür’ü Murat Kökoğlu, SUDER yönetim kurulu toplantısının Gaziantep’te gerçekleştirilecek olmasının sektör için önemli bir organizasyon olduğunu söyledi. Hızla büyüyen ambalajlı su sektörünün en önemli tedarikçilerinden birinin KÖKSAN olduğuna dikkat çeken Murat Kökoğlu,bu toplantıda hem ambalajlı su sektörünün hem de tedarikçiler ile ilgili mevcut durum üzerinde görüş alışverişinde bulunulacağını belirtti ayrıca  PET chips yatırımı ile ilgili olarak da, şunları söyledi: “Türkiye şu anda PET chips ihtiyacının büyük bir bölümünü ithalatla karşılıyor,2012 yılı sonunda devreye alacağımız yeni tesisimiz üretime başladıktan sonra ilk etapta Türkiye ithalatçı bir ülke olmaktan kurtulacak ve 2015 yılında devreye alınması projelendirilen 2 etap yatırım ile de Türkiye pet chips ihracatçısı konumuna gelecektir.Yatırımımız Türkiye’nin cari açığına olumlu katkıda bulunacaktır’’.

KÖKLÜ KURULUŞ: KÖKSAN

KÖKSAN’ın temelleri 1968 yılında atıldı. Gıda ürünlerinin üretimi ve pazarlamasını yapmak amacıyla kurulan KÖKSAN, zamanla başka sektörlerde faaliyet göstermeye başladı. Şu anda Pet ambalaj sektörünün en büyük firmalarından biri olan KÖKSAN, sektördeki başarılarından dolayı birçok kez ödüllendirildi.

Su, gazlı içecek, bitkisel sıvı yağ, meyve suyu sektörlerine yönelik preform ve kapak üretimi gerçekleştiren KÖKSAN, bu faaliyetlerin tamamını uluslararası akreditasyona sahip ISO 9001 ve ISO 22000 normlarına uygun olarak gerçekleştirmektedir. ISO 500 Türkiyenin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında 350. sırada, Türkiye ihracatçılar meclisi ilk 1000 ihracatçı sıralamasında 242. sırada yer alıyor.

Bu haber 326 kez okundu.
Hareketli Manşet - 18:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU