Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Tarihi Gar Restoran kapatılıyor

Tarihi Gar Restoran  kapatılıyor

Tarihi Gar Restoran kapatılıyor

Gaziantep’in önemli ve sembol yerlerinden olan Gaziantep Gar Restaurant, VIP salon yapılmak için kapatılıyor.
Gaziantep’in sembolü ve hafızası konumunda olan mekanlar bir bir yok edilmeye devam ediliyor.

Son olarak Gaziantep ile bütünleşmiş, uzun yıllar Gaziantep’in önemli yerlerinden birisi haline gelmiş Gaziantep Gar Restaurant’ın VIP Salon yapımı için kapatılacak olması şehirde büyük tepkilere neden oldu. Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlğü TCDD 6.Bölge Müdürlüğü tarafından restorasyon işlemleri kapsamında Gar Lokanta İşletmeciliğine gönderilen yazıda 15 gün içerisinde tahliye işlemlerinin tamamlanması talep edildi.

Gaziantep’ten bazı STK’lar da bu duruma tepki gösterdi.

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım’da sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada: “Şehirlerin bazı sembol hafızaları vardır. Gaziantep Gar Restonrant da Gaziantep’in hafızası sayılabilecek mekanlardan birisidir. Şehrin talebine kulak tıkayarak VİP Salon yapmak için bu mekanın yok edilmesi kabul edilemez. Şehirlerle ilgili kararları şehirle uzlaşarak almak gerekir” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Büyükşehir ve Şehitkamil Belediye Meclis Üyesi Beyhan Külekçi, “ŞEHRİN SESİNİ DİNLEMİYORLAR ! Hafızanın silinmesine 15 gün süre veriyorlar ! Tarihi GAR RESTORAN GİTTİ ! BERABER SEYRETTİK” diyerek twitter hesabından konuya ilişkin kararı yayımladı.

 

Tarihi Gar Restoran VİP salonu için kapatılıyor

Etiketler: » » » » » » » »
206 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?