logo

Tıp Eğitiminde Yeni Bir Trend Başlıyor

Emine – Bahaeddin Nakıboğlu Tıp Fakültesi Zirve Üniversitesi’nde eğitime başlıyor.

2013 – 2014 Eğitim Öğretim yılında eğitim vermeye başlayacak olan Zirve Üniversitesi Emine – Bahaeddin Nakıboğlu Tıp Fakültesi, bilgi temelli, beceri temelli, araştırma temelli ve etik temelli bir eğitim ile yalnızca Orta Doğu bölgesinde de fark yaratacak. Sağlık araştırmaları ve eğitimini bölgesel düzeyde halk sağlığı ihtiyaçlarıyla birleştirerek insanlara yüksek kalite tıbbi bakım sağlamak için uğraş veren Zirve Üniversitesi, mükemmeliyetçi bir yaklaşımla eğitim vermeye hazırlanıyor. Karar verme, yöneticilik ve liderlik özellikleri gelişmiş, yüksek iletişim gücüne sahip hekimlerin yetişeceği Emine – Bahaeddin Nakıboğlu Tıp Fakültesi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Eğitimi ve Bilişim Anabilim Dalı ile birlikte ortaklaşa hazırlamakta olduğu ilk defa uygulanacak bir eğitim programı kullanacaktır.

Zirve Üniversitesi Emine-Bahaeddin Nakıboğlu Tıp Fakültesi Gaziantepli hayır sever ailelerin bağışları ile Tıp alanında sağlık sektörüne faydalı bireyler yetiştirecek. Bağışların tamamı, merhum işadamı Bahaeddin Nakıboğlu’nun eşi Emine Nakıboğlu, damatları ve kızları Osman-Gülfer Nakıboğlu, Burhan-Lale Yetkin, Mehmet- Eda Akınal, Emin-Demet Aytekin ve Halil-Şule Mazıcıoğlu tarafından karşılandı.

“Uluslararası alanda hizmet vereceğiz”

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, yeni eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlayacak olan Emine – Bahaeddin Nakıboğlu Tıp Fakültesi’nin uluslararası alanda hizmet verebilecek bir akademik alt yapıya sahip olacağını belirtti.

Rektör Kısa; “Alanında deneyimli ve yurt dışı tecrübeli öğretim üyelerinden oluşan güçlü bir akademik kadroya sahip olan fakültemiz, uluslararası alanda hizmet verebilecek hekimler yetiştirecektir. Fakültemizde simülasyon eğitimi, tıp eğitiminin temel öğesi haline getirilmiş olup, bir pratisyen hekimin yapabilmesi gereken tüm prosedürler simüle edilecektir.”diyor.

Zirve Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde neler olacak?

Ağırlıklı olarak klinik öncesi öğrenim ve eğitiminin yapılacağı Temel Tıp Bilimleri binası 6,5 kattan oluşuyor ve yaklaşık 20 bin metrekare kullanım alanına sahip. Büyüklüğü ile temel tıp bilimleri arasında en geniş yere sahip olanlar arasında yer alması beklenen binada; 10 adet amfi, 12 adet derslik, 16 adet öğrenci laboratuvarı, sınav salonu, okuma ve ders çalışma salonu, merkezi araştırma laboratuvarları, deneysel hayvan araştırma laboratuvarları, 86 adet öğretim üyesi ve personel için ofis ve kafeterya, sosyal mekanlar bulunuyor. Ayrıca temelinin Mayıs 2013 tarihinde atılan 450 yatak kapasiteli Tıp Fakültesi hastanesi 2 yıl içinde bölgenin hizmetine sunulacaktır.

Etiketler: » » » » » »
408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?