TOPLU SÖZLEŞME İMZALAYAN MEMURLARIN SEVİNCİ | Narkoz Haber
Az bulutlu
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

TOPLU SÖZLEŞME İMZALAYAN MEMURLARIN SEVİNCİ

Sabit Manşet - 22 Kasım 2011 22:51 A A

Gaziantep Merkezi İlçe Oğuzeli Belediyesi ile belediye bünyesinde 657 sayılı yasa kapsamında çalışan memurlar arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmza töreninde konuşan Başkan Öztekin, aylık ortalama 300 TL’lik zammı çalışanların sonuna kadar hak ettiğini belirterek, “Bu para hepinize helal olsun” dedi.

Oğuzeli Belediyesi Makamında gerçekleşen imza törenine Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Bem-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mithat Sevin, Bem-Bir-Sen İl Başkanı Mithat Sevin, şube yöneticileri Memur-Sen’e bağlı belediye çalışanları katıldı.

Yıllardır memur haklarının olmadığını ve yapılan sözleşme ile memurların haklarının daha da yükseltilmeye başladığının altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin “Yaklaşık iki bucuk yıldır tüm personelimizle kol kola omuz omuza tam bir aile ortamında bir arada çalıştık. Her zaman personelimizin özlük haklarını koruduk ve kolladık. Tüm personelimde iyi bilir ki her zaman kendilerine başkanları olarak değer verdiğimi ve fikirlerine saygı duyduğumu. Bu yaptığımız zammı kardeşlerim sonuna kadar hak ediyorlar. Analarının ak sütü gibi helal olsun. Hep birlikte Oğuzeli İlçemizde güzel projelere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Salih Yıldırım ise Bem-Bir-Sen’in, yerel yönetim çalışanlarının hak ve menfaatleri doğrultusunda faaliyet gösterdiğini belirterek yürütülen çalışmalarda daima bu durumun göz önünde bulundurulduğunu söyledi. Yıldırım; “Sosyal denge sözleşmesi imzalamak sureti ile Oğuzeli Belediyesi’nde çalışan üyelerimizin hayat standartlarının yükseltilmesine katkıda bulunmayı amaçladık. Oğuzeli Belediye Başkanımız Bekir Öztekin işçi kardeşlerimizi her zaman düşünmüş ve yardımcı olmuştur. Bu yakın ilgisinden dolayı Başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.  Yapılan konuşmaların ardından Bem-Bir-Sen yöneticileri Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin’e, Belediye çalışanları ise Bem-Bir-Sen yöneticilerine plaket takdim ettiler.

Daha sonra sosyal denge sözleşmesinin imzaları atıldı. Oğuzeli Belediyesi’nde görev yapan 19 memur ve 2 sözleşmeli personele aylık 300’er TL ek zam yapıldı.

Bu haber 81 kez okundu.
Sabit Manşet - 22:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Acı kaybımız: 20 kişi hayatını kaybetti
  AFAD‘dan Elazığ’da gerçekleşen 6,8 büyüklüğündeki depremle ilgili, “Depremde ölenlerin sayısı 20’ye yükseldi, yaralı sayısı 1015″ açıklaması yapıldı. Bölgede depremin ardından 228 artçı deprem yaşandı. Bölgeye 1167 arama kurtarma personeli 235 araç sevk edildi. Yardımlar ve ihbar için 3122582323 numaralı telefonlar aranabilir. Yaralılar hakkında bilgi almak için 184 SABİM aranabilir.
 • 02
  Gaziantep’te deprem bölgesine ulaşan ekip 1 kişiyi kurtardı
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından dün akşam saatlerinde Elazığ deprem Bölgesine hareket eden Arama kurtarma Ekibi Göçük altından bir vatandaşlı sağ olarak kurtarmayı başardı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Deprem Bölgesine 11 araç ile 42 personel gönderilmişti.
 • 03
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 04
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 05
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.

YOL DURUMU