Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

TOPLU SÖZLEŞME İMZALAYAN MEMURLARIN SEVİNCİ

Gaziantep Merkezi İlçe Oğuzeli Belediyesi ile belediye bünyesinde 657 sayılı yasa kapsamında çalışan memurlar arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmza töreninde konuşan Başkan Öztekin, aylık ortalama 300 TL’lik zammı çalışanların sonuna kadar hak ettiğini belirterek, “Bu para hepinize helal olsun” dedi.

Oğuzeli Belediyesi Makamında gerçekleşen imza törenine Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Bem-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mithat Sevin, Bem-Bir-Sen İl Başkanı Mithat Sevin, şube yöneticileri Memur-Sen’e bağlı belediye çalışanları katıldı.

Yıllardır memur haklarının olmadığını ve yapılan sözleşme ile memurların haklarının daha da yükseltilmeye başladığının altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin “Yaklaşık iki bucuk yıldır tüm personelimizle kol kola omuz omuza tam bir aile ortamında bir arada çalıştık. Her zaman personelimizin özlük haklarını koruduk ve kolladık. Tüm personelimde iyi bilir ki her zaman kendilerine başkanları olarak değer verdiğimi ve fikirlerine saygı duyduğumu. Bu yaptığımız zammı kardeşlerim sonuna kadar hak ediyorlar. Analarının ak sütü gibi helal olsun. Hep birlikte Oğuzeli İlçemizde güzel projelere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Salih Yıldırım ise Bem-Bir-Sen’in, yerel yönetim çalışanlarının hak ve menfaatleri doğrultusunda faaliyet gösterdiğini belirterek yürütülen çalışmalarda daima bu durumun göz önünde bulundurulduğunu söyledi. Yıldırım; “Sosyal denge sözleşmesi imzalamak sureti ile Oğuzeli Belediyesi’nde çalışan üyelerimizin hayat standartlarının yükseltilmesine katkıda bulunmayı amaçladık. Oğuzeli Belediye Başkanımız Bekir Öztekin işçi kardeşlerimizi her zaman düşünmüş ve yardımcı olmuştur. Bu yakın ilgisinden dolayı Başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.  Yapılan konuşmaların ardından Bem-Bir-Sen yöneticileri Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin’e, Belediye çalışanları ise Bem-Bir-Sen yöneticilerine plaket takdim ettiler.

Daha sonra sosyal denge sözleşmesinin imzaları atıldı. Oğuzeli Belediyesi’nde görev yapan 19 memur ve 2 sözleşmeli personele aylık 300’er TL ek zam yapıldı.

Etiketler: »
590 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?