Toroslar EDAŞ’tan Gaziantep Tekstil Kent’e 15 milyon liralık altyapı yatırımı

Toroslar EDAŞ'tan Gaziantep Tekstil Kent'e 15 milyon liralık altyapı yatırımı
Toroslar EDAŞ'tan Gaziantep Tekstil Kent'e 15 milyon liralık altyapı yatırımı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toroslar EDAŞ, Gaziantep’e kesintisiz ve sürdürülebilir enerji sağlamayı amaçlayan, 15 milyon lira büyüklüğündeki ‘Demokrasi Bulvarı Projesi’ni başlattı.

Toroslar Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Toroslar EDAŞ) Gaziantep’te artan enerji talebinin kesintisiz ve kaliteli olarak karşılanması amacıyla 15 milyon lira bütçeli dev altyapı yatırımına Temmuz itibariyle başladı.

Yapılan açıklamaya göre, Gaziantep Belediyesi tarafından Tekstil Kent Mahallesi Demokrasi Bulvarı üzerinde yapılacak refüj ve kaldırım çalışmasıyla koordineli olarak ‘Tekstil Kent Demokrasi Bulvarı- Dağıtım Tesisleri Yenileme Projesi’ ile bölgenin enerji arz güvenliğini artırmayı hedefleyen şirket, gelecekteki enerji talebini de dikkate alarak bölgedeki şebekenin kapasitesini artırmayı planladı. Şirket bölgedeki havai hattı yer altına alarak 4 bine yakın ticarethane ve üretim tesislerinin daha kaliteli ve kesintisiz enerjiye erişimini hedefledi. Yatırım çalışmalarının 2022 Kasım itibariyle tamamlanması planlanıyor.

Toplamda 20 kilometrelik kablo kullanılacak

Mevcut havai şebekenin yer altı hatlarıyla yenilenmesi ve kapasitenin artırılmasına ek olarak, dağıtım merkezleri arası ring şebekelerle arıza durumunda alternatif beslemeler sağlanarak tedarik sürekliliği arttırılacaktır.

Şirket tarafından proje kapsamında farklı noktalarda yapılacak kazıların uzunluğu 4 bin 200 metreyi bulacak. Bölgede faydalı ömrünü tamamlamış dağıtım hatlarını taşıyan 41 adet alçak gerilim direği, 34 adet aydınlatma direği ve 30 bin metreye yakın iletkenin demontajların yapılarak, bulvarın havai şebeke kaynaklı dış görünüşünün de daha modern bir çehreye kavuşturulması sağlanacaktır. Şirket, bölgedeki mevcut direk tipi enerji nakil hatlarını yer altına alarak, toplamda 9 bin 872 metre yüksek gerilim kablosuna ek olarak 10 bin metre alçak gerilim kablosu tesis edecek. 34 adet saha dağıtım kutusu ve 2 bin metreye yakın aydınlatma yer altı hattıyla 46 adet galvanizli direk üzerine 90 adet LED armatürün montajını tamamlayacak.

Planlı kesintiler 48 saat öncesinden açıklanıyor

Elektrik dağıtım altyapısı yatırımlarında saha çalışanlarının can güvenliği için yapılması zorunlu elektrik kesintileri Toroslar EDAŞ tarafından önceden planlanıyor. Müşterilerin olumsuz etkilenmemesi için söz konusu planlı kesintiler şirketin internet sitesi üzerinde 48 saat öncesinden duyuruluyor. Öte yandan kullanıcılar, bu duyurulara Toroslar EDAŞ Mobil 186 uygulaması ve 186 Çağrı Merkezi üzerinden mevcut ve gelecek planlı kesinti bilgilerine ulaşabiliyor.

Şirketin, 2013 yılından bu yana Adana, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kilis ve Osmaniye’de faaliyetlerini sürdürdüğü belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
kahkaha
Kahkaha
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
susuyorum
Susuyorum
0
_zg_n
Üzgün
0
a_l_yorum
Ağlıyorum
0
sinirli
Sinirli
0
alk_
Alkış
0
be_enmedim
Beğenmedim
Toroslar EDAŞ’tan Gaziantep Tekstil Kent’e 15 milyon liralık altyapı yatırımı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mahmood Coffee
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Gaziantep Haber, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin