Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

TÜM SORULARA DOĞRU YANIT VEREREK 700 TAM PUAN ALDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 2013 Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre, Özel Sanko Ortaokulu’ndan iki öğrenci bütün sorulara doğru yanıt vererek 700 tam puan almayı başardı.

Öğrenciler Hüseyin Kaan Görür ve Mehmet Özdemir, Türkiye genelinde bütün sorunlara doğru yanıt veren 110 öğrenci arasında yer aldı.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, öğrencilerini kutlayarak, ‘’Özel Sanko Ortaokulu olarak bu yıl 64 mezun verdik. Öğrencilerimizden 4’ü Türkiye genelinde ilk binde, 37’si Gaziantep’te ilk binde yer almışlardır. Öğrencilerimizi, ailelerini ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

Öğrencilerin eğitimlerini devam ettirecekleri liseleri tercih edecekleri bir döneme girdiklerini belirten Köylüoğlu, Özel Sanko Koleji ve Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi’nin bütün olanaklarıyla öğrencileri geleceğe güvenle hazırladıklarını ifade etti.

Köylüoğlu, ayrıca Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi’ne MEB 2013 SBS’de yüzde 0,50’lik dilime giren öğrencilerin başvuru sırasına ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın SBS yerleştirmesindeki sıralamasına göre ilk 20 öğrencinin burslu alınacağını, Özel Sanko Koleji’nde ise bu şartlardaki ilk 10 öğrenciye öğrenim bursu verileceğini bildirdi.

Etiketler: » » »
313 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?