Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

TÜRKİYE DÜNYANIN PARLAYAN YILDIZI

Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan İstanbul’da toplanan MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti toplantısına katıldı.Toplantıda 2011 yılı Ekonomik ve Siyasi Gelişmeleri ile 2012 yılı Ekonomik ve Siyasi Beklentileri değerlendirildi.

MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan; Global piyasalardaki hareketliliğin ve beklentilerin Türkiye ekonomisi üzerinde oluşturacağı etkiden bahsederken, içinde bulunduğumuz dönemde Türkiye’nin Avrupa’da, Ortadoğu’da ve tüm dünyada nasıl izlendiği; Ortadoğu’daki bu siyasihareketliliğin Türkiye üzerinde oluşturacağı etkiler hakkındagörüşlerini beyan etti.Erdoğan “Uygulanmakta olunan ekonomik programlarüretim sektörünü ve ihracatı daha da artıracak ve sağlanacak olan ihracat gelirleriyle cari açık kapanacak dolayısıyla başta esnafımız olmak üzere tüm Türkiye de ekonomik rahatlama olacaktır.

TÜRKİYE 2012 YILINDA PARLAYAN YILDIZ OLACAKTIR

Ekonomik daralmaların bir diğer yoluda üretimi arttırmaktır. Üretimin arttırılmasısya istihdamın artacaktır. Hükümetimizin uyguladığı ekonomik politikalar ile Türkiye’nin ekonomik ve siyasi koşulları her geçen gün daha iyiye gitmekte,, cari açık döndürülebilmekte, Türkiye uluslararası sermaye tarafından yatırım yapılabilir ülkeler arasında ilk sıralarda gelmektedir.Hızla artmakta olan ihracat rakamları ve artan Sanayi Üretimi rakamları da bunu desteklemektedir. Türkiye 2012 yılında Dünyada parlayan yıldız olacaktır” dedi.

Etiketler: »
455 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?