logo

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Karakan: “En büyük bayramımızı coşkuyla kutluyoruz”

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Karakan: “En büyük bayramımızı coşkuyla kutluyoruz”

Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Bağımsızlık ve özgürlük Türk milletinin en büyük karakteridir” dedi.

Tarihin her döneminde hür ve bağımsız yaşamış olan Türk milletinin Birinci Dünya Savaşı sonrası esaret altına alınma isteğinin yine Türk milletinin azim ve kararlılığı ile hüsranla sonuçlandığını belirten Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, mesajında şöyle devam etti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 Samsun’a çıkarak başlattığı milli mücadelenin destansı bir zaferle sonuçlanması ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulmuştur. En büyük bayramımız olan Cumhuriyetimizin kuruluşunu coşkuyla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu aziz toprakları canları ve kanları pahasına savaşarak bizlere vatan olarak bırakan atalarımıza bir kez daha sonsuz teşekkürlerimizi iletirken, geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu milletimizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü tehdidi canımızla, kanımızla bertaraf edeceğimize olan inancımız tamdır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun yönetim şekli Cumhuriyettir. Her karışı şehit kanı ile sulanmış bu vatan topraklarında huzur ve güven içerisinde yaşamamızın sembolü ve teminatı olan Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve her anlamda daha da güçlendirerek gelecek nesillere aktarmak milletimizin her ferdinin asli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

Etiketler: » » » » »
347 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?