Türkiye KAMU- SEN Çin zulmünü protesto etti | Narkoz Haber
Parçalı bulutlu
 • EURO 6.36
 • DOLAR 5.77

Türkiye KAMU- SEN Çin zulmünü protesto etti

Hareketli Manşet - 23 Aralık 2018 21:24 A A

Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilciliği; Çin’in Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yapmış olduğu zulmü protesto etti. 

Kitlesel basın açıklamasına MHP İl Başkanı Sayın Muzaffer ÇELİK, MHP Milletvekili Sayın Ali Muhittin TAŞDOĞAN, Oğuzeli Belediye Başkanı Sayın Mehmet Sait KILIÇ, MHP Şahinbey İlçe Başkanı Sayın Cahit ÇIKMAZ, MHP Şehitkamil İlçe Başkanı Aziz YÜCEL, İl Ocak Başkanı Sayın İsa Alper AÇIKBAŞ, Şahinbey Ocak Başkanı Sayın Adem ULUTAŞ, Şehitkamil Ocak Başkanı Sayın Emre KOÇYİĞİT, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalarımızın Şube Başkanları ve Yönetim Üyeleri, Türkav Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Ocakları Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Gaziantep’li vatandaşlar ve DOĞU TÜRKİSTAN’LI SOYDAŞLARIMIZ ile kamu çalışanları katıldı.

Türkiye Kamu-Sen Gaziantep İl Temsilcisi Kemal KAZAK yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Kurtuluşu; İslam da görür,
El ele verip, meydanlarda yürür.
Ölümden korkmaz! Mücadele verir,
Zulme baş kaldırır, Doğu Türkistan.

Yüreğinde, hürriyet ışır,
Gönlünde, Allah sevgisi taşır.
Kazanana kadar savaşır,
Zulme baş kaldırır, Doğu Türkistan.

Kürşad gibi geçecek öne,
Uygur Türkü, boyun eğmez Çin’e.
Sürekli işkence görseler bile,
Zulme baş kaldırır, Doğu Türkistan.

Coğrafyamıza ırak ancak; gönlümüze yakın Doğu Türkistan’dan yükselen çığlıklar yüreklerimizi yakmaktadır.

250 yıldır Doğu Türkistan’da bir millet kan ağlarken; bütün dünya kör, sağır ve dilsiz bir şekilde, hayâsız ve alçak zulmü seyretmektedir.

Ne yazık ki, milletimizin büyük çoğunluğunun yaşanan bu insanlık dramından haberi dahi yoktur.

Çin Devleti, yıllardır işgal ettiği Doğu Türkistan’da sistematik katliamlar gerçekleştirmektedir.

Türkistan kan gölü haline çevrilmiş iken, başta İslam ülkeleri ve Birleşmiş Milletler olmak üzere, bütün dünya yaşanan dramı görmezden gelmekte, sözde insan hakları savunucuları susmakla yetinmektedirler.

Dünyada hiçbir insanın, Doğu Türkistan’da, evlerinden, yurtlarından edilmiş, katledilen milyonlarca cana, kimsenin gözlerini kapatma hakkı yoktur.

Türkmen soydaşlarımız, toplama kamplarında tecrit altında tutulmakta ve türlü işkencelere maruz bırakılmaktadır.

Ne hikmetse bu vahşet, basın yayın organlarının ilgisini çekmemekte ve birçok basın kuruluşu için, dökülen Türk kanı haber değeri dahi taşımamaktadır.

Ne Batı’da ne de Türkiye’de işgal altındaki Türkistan’ın çığlığı bir türlü duyulmamakta ve zulme sessiz kalınarak “Dilsiz Şeytan” olmak tercih edilmektedir.

Hâlbuki Birleşmiş Milletler Temel İnsan Hakları Sözleşmesi, Soykırımın Önlenmesini ve insanların can ve mal güvenliğini teminat altına almıştır.

Oysa bugün, Birleşmiş Milletlere üye devletlerin gözleri önünde Müslüman Türk kanı akıtılmakta ve insanlık suçu işlenmektedir.

Birleşmiş Milletler; insanlığın etrafında mı? Yoksa küresel güçlerin ortak çıkarları etrafında mı birleşmiştir?

Doğu Türkistan’da akıtılan bu kanı durdurmak, yaşanan insanlık dramına son vermek insanlığın üzerine düşen tarihi bir sorumluluktur.

Ama Birleşmiş Milletler; ya susmakta, ya da gerçeklere gözlerini kapatmaktadır. Bilinmelidir ki; Birleşmiş Milletlerin görevi, olayları takip etmek değil, olaylara müdahale etmektir.

Birleşmiş Milletler üyelerinin, vicdanlarının sızlaması için, daha kaç Müslüman’ın kanı akmalı, kaç çocuk zehirli gazlarla boğulmalı, kaç kadına tecavüz edilmeli ve kaç genç parçalanmalıdır?

Bu nedenle; Birleşmiş Milletler duruma müdahale etmek, olayların önlenemez noktalara gelmesinin önüne geçmek ve bu soykırıma son vermek için derhal harekete geçmelidir.

Unutulmamalıdır ki, Birleşmiş Milletler; egemen güçlerin, siyasi, ekonomik ve ideolojik emellerine alet olmak için değil; adaleti, güvenliği ve sosyal eşitliği tüm ülkelerde sağlamak için vardır.

Ata yurdumuzda, yüz yıllardır işgallere direnen, soykırımlara dayanan, İslam’ın ve Türklüğün sancağını, güneşin doğduğu en uzak noktada dalgalandıran Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi, ilgisizliğin girdabında cellâtlara teslim eden anlayışı, şiddetle protesto ediyoruz.

Türkiye Kamu-Sen olarak; insanlık katledilmeden ve yaşanan trajedi daha da büyümeden önce, Türk Hükümeti’ni ve Birleşmiş Milletler Örgütünü, Doğu Türkistan’da yaşanan bu katliamı durdurmak üzere yetkili organlarını harekete geçirmeye ve etkili tedbirler almaya davet ediyoruz.

Aksi halde, bu katliama sessiz kalan her kurum, her örgüt ve her ülke, işlenen bu insanlık suçuna ortak olacaktır.

 

Bu haber 94 kez okundu.
Hareketli Manşet - 21:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Özseven,”Kişisel verilerin korunması anayasal haktır”
  Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası  ile Gaziantep Ticaret Odası işbirliğiyle düzenlenen  “Kişisel Verileri Koruma” konulu seminer Gaziantep Ticaret Odası Toplantı salonunda yapıldı. Sunumunu A.Miraç Sönmez’ın yaptığı  seminerden önce konuşan Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özseven dijital dönüşümün ve yapay zekanın hızla geliştiği günümüzde mükelleflerin bilgilerini bir çok […]
 • 02
  Gazi Mustafa Kemal Atatürk GAİB’te Anıldı
  Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri hizmet binasında düzenlenen anma töreniyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 81.yıl dönümünde anıldı. GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci Atatürk’ün bıraktığı manevi mirasa sahip çıkarak ülke kalkınmasına destek vermeye devam edeceklerini ifade etti. Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yılında Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri hizmet binasında düzenlenen anma töreninde Atatürk anıldı. Güneydoğu […]
 • 03
  Rektör Gür’den Öğrencilere Önemli Tavsiyeler
  Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümünde konuşan Rektör Gür’den öğrencilere önemli tavsiyeler Atatürk’ü iyi anlayın Atatürk’ün ölümünün 81. Yıldönümü nedeniyle Gaziantep Üniversitesi’nde düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, öğrencilerden kuru, taklitçi değil, Atatürk’ü anlayan gençler olmasını isteyerek, “Bir taraftan Mustafa Kemal Atatürk’ü ifrat ve tefritler arasında çatıştırıyoruz. Hayır. O’nu iyi tanımak için öncelikle bulunulan […]
 • 04
  Bulut “Lütfen kasıt aranmasın”
  Atatürk’ün ölümünün 81. Yıldönümü törenlerinde kullanılmak üzere hazırlanan etiketlerde, Atatürk’ün doğum yılı olarak 1981 yazılması, şehir genelinde tepki çekmişti. Etiketleri hazırlayan firma sahibi Bekir Bulut, “ Sehven yapılan hatadan dolayı bütün kamuoyundan özür diliyoruz. Ancak bu hatanın kasıtlı olarak yapılmadığının bilinmesini istiyoruz.”dedi. 10 Kasım törenlerinde kullanılmak üzere bir okul tarafından Atatürk’ün fotoğrafı ve doğum ve […]
 • 05
  SANKO Okulları ATA’sını saygı, sevgi ve minnetle andı
  SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı “Gün matem tutup ağlama günü değil, gün ölümünden 81 yıl sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasından ‘keşke bugün aramızda olsaydı’ sözüyle yakınma ya da ‘İyi ki bu topraklarda yaşadı’ sözüyle avunma günü de değil. Bugün; Atatürk’ü büyük bir hüzün bulutu içinde yaslı gözlerle anmanın ötesine geçip, O’nu ve fikirlerini […]

YOL DURUMU