Türkiye'ye en fazla turist Çin'den gelecek | Narkoz Haber
-0° Açık
 • EURO 6.56
 • DOLAR 5.94

Türkiye’ye en fazla turist Çin’den gelecek

Hareketli Manşet - 28 Kasım 2019 13:13 A A
Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Ali Güreli, 2030 yılına kadar Türkiye’ye en çok turistin Çin’den geleceğini söyledi.

Güreli, Çinli turistlerin farklı bakışları ve hassasiyetleri olduğunu belirterek “Kendimizi iyi anlatmalı, Türkiye’nin zenginliğini göstermeliyiz. Bu amaçla ocak ayında düzenleyeceğimiz turizm forumuna Çinli yatırımcılar ve otel işletmecilerini de davet edeceğiz” dedi…
 
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Ali Güreli, 2030 yılına kadar olan süreçte, Türkiye’nin en büyük turist kitlesini Çin’den alacağını söyledi. CRI Türk’e konuşan Ali Güreli, “Giderek sayısı artan ve dünyaya açılan Çinli turistin ülkemize gelmesini istiyoruz. Çinli turistlerin farklı bakış açıları ve hassasiyetleri var. Bunları iyi incelemek, öğrenmek gerekli. Bu kitlenin aradığı hizmeti kendilerine en iyi şekilde sunmak çok önemli. 2030 yılına kadar olan süreçte, Türkiye’nin en büyük turist kitlesini Çin’den alacağını düşünüyorum” dedi.
 
“Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği olarak bir ay sonra ilk tanıtımını yapacağımız son çalışmada, Türkiye turizminin kendi akışı içerisinde bırakılmaması gerektiğini vurgulayarak, nasıl daha iyi hale getirileceğini anlattık. Bunun içerisinde de Çin’in çok önemli bir yeri var” diyen Güreli, sözlerini şöyle sürdürdü:
Çünkü Çin sermayesinin Türkiye’ye, turizm amaçlı gelmesini arzu ediyoruz. Bu amaçla Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, 28-29 Ocak’ta bir turizm yatırım forumu düzenliyor. Bu forumda Çinli yatırımcılar, otel işletmecileri ve konuşmacılar da olacak. Sonuç olarak; Çin turizmini çok önemsiyoruz. Çin sermayesinin Türk turizmi içerisinde çok önemli bir yeri vardır. Çinli turistleri en iyi şekilde ağırlamak ve hizmet etmek de bizlerin görevidir.
 
“Çin pazarına Türkiye’nin güçlü yönlerini anlatmamız gerekiyor”
Ali Güreli, “Çinli turistler, denize, kuma, güneşe gelmez” anlayışını örnek vererek Türkiye topraklarının, dünyanın en zengin müzesi olduğunu ve gerekli tanıtım yapıldığında her kesimden insana hitap edebileceğini dile getirdi. Türkiye’nin gastronomi alanında çok zengin bir altyapıya sahip olduğuna işaret eden Güreli, “Kuvvetli taraflarımızı öne çıkartarak, Çinli turistlerin ilgi noktalarını değiştirmeye çalışmamız gerek” diye konuştu.
 
“Kuşak ve Yol İnisiyatifi’nin çok önemli olduğunu düşünüyorum”
Kapadokya, Pamukkale ve Efes’in Çinli turistler için bir başlangıç olduğunu söyleyen Ali Güreli, sözlerine şunları ekledi: Çinli turistlerin İstanbul’u keşfetmesi gerek. Çinliler bütün dünya başkentlerine yoğun ilgi gösteriyorlar. Hizmet altyapısını geliştirerek bu ilgiyi üzerimize çekmemiz gerekli. Zaman içerisinde bunun gerçekleşeceğini çok iyi biliyorum. Türk Hava Yolları, Çin’e karşı çok ilgili, çok daha fazla uçuş yapmak istiyor. Ayrıca Çin’in başlatmış olduğu Kuşak ve Yol İnisiyatifi’nin de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu projenin Türkiye’deki ayağını çok iyi bir biçimde planlamak gerekli. Türkiye ve Çin’in yakınlaşmasındaki en önemli rolü, sanat ve kültür etkinlikleri oynamalı. Türkiye ve Çin, karşılıklı bilgi alışverişi içerisinde olmalı. İş dünyasının geliştirilmesi konuları da sanat ve kültür ortamları içerisinde konuşulmalı.
 
Bu haber 98 kez okundu.
Hareketli Manşet - 13:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

VİDEO HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Yaralılar için kan ihtiyacı çağrısı!
  Elazığ Belediyesi hastanedeki vatandaşlar için çok acil kana ihtiyaç olduğunu duyurdu. Aynı zamanda vatandaşların şahsi araçlarıyla yola çıkmamalarını istedi. Kızılay Başkanıda  Elazığ’a İhtiyaç duyulabilecek gruplarda ilave kan sevkıyatları yapıldığını söyledi. Öte yandan AFAD tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre Elazığ 8 Malatya’da 6 kişi hayatını kaybetti, 57 kişi yaralandı.
 • 02
  İBB Arama Kurtarma Ekipleri Elazığ’a gidiyor
  Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AFAD’a geçerek çalışmalara katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin arama kurtarma ekiplerini harekete geçirerek Sivrice’ye bir an önce yola çıkmaları için talimat verdi. İmamoğlu’nun talimatı üzerine 30 arama kurtarma ekibi Sivrice’ye yola çıkmak üzere harekete geçti. İBB arama kurtarma […]
 • 03
  Gaziantep’ten Deprem Bölgesine destek
  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi , deprem bölgesine 2 araç ve 9 kişilik arama kurtarma ekibinin Elazığ’a hareket ettiğini duyurdu.
 • 04
  Elazığ’da meydana gelen deprem’de can kaybı
  Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  depremde şuana kadar Elazığ’da 6, Malatya’da 5 olmak üzere 11 vatandaşımız hayatını kaybettiğini 272 vatandaşında yaralandığı açıklandı. AFAD Telefon görüşmelerinde web tabanlı uygulamaların kullanılmasını istedi. Merkez üssü Elazığ Sivrice’de meydana gelen  6,8 büyüklüğündeki  deprem  Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Bitlis, Şanlıurfa, Tunceli, Adana, Şanlıurfa, Hatay, Adıyaman’da da hissedildi.
 • 05
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem
  Elazığ’da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi’nde meydana gelen deprem çevre illerden de hissedildi. Deprem nedeniyle korku panikle vatandaşlar sokağa çıktı. Bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan her hangi bir can haberindiğini açıkladı. DEPREM ELAZIĞ SİVRİCE Buyukluk: 6.8(Mw) Yer: Turkiye Elazig Sivrice […]

YOL DURUMU