Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
01 Kasım 2011

TÜRKLER, 2 YIL FLÖRT EDİYOR

Türkiye’de genel kanı evliliğin aşkı öldürmesi olarak değerlendirilirken yeni bir iddia ortaya atıldı ve Türklerin 2 yıl flört ettiği belirtildi.

Genel kanı aşkın 3 yıl sürdüğü yönünde olsa da, flört döneminin ne kadar sürdüğü bugüne dek bilinmiyordu. Ancak, Türkiye’nin evlilik hediye listesi sitesi olan Kurdele.com, Türklerin ortalama 2 yıl flört ettiğini ortaya çıkardı. Kurdele.com’un Türkiye genelinde yaptırdığı araştırmaya göre ülkemizde çiftlerin büyük bir kısmı (%37,1’i) evlenmeden önce en fazla 2 yıl flört ediyor. Diğer taraftan araştırma, İzmirlilerin ise 3 yıl ile en uzun süre flört eden topluluk olduğunu gösteriyor.

Şimdiye kadar flört döneminin ne kadar süre olduğu konusunda her hangi bir veriye rastlanmazken sitenin verilere dayanarak ortaya koyduğu bu tespit şaşırtıcı olarak nitelendirildi.

AŞKIN ÖMRÜ ÜÇ YILDIR

Bugüne dek aşkın ömrünün 3 yıl sürdüğünü düşünülür, ancak evlenmeden önce ortalama ne kadar süre flört edildiği tam olarak tahmin edilemiyordu. Kurdela.com’un yaptırdığı araştırma annelerin “6 aydır görüşüyorsunuz, ne zaman evleneceksiniz” serzenişlerine son noktayı koyuyor. Zira Kurdele.com’un araştırması, ülkemizdeki bekar çiftlerin büyük bir kısmının evlilik öncesinde 2 yıla kadar flört ettiğini göstererek, flört süresini dolu dolu yaşamak isteyen baskı altındaki çiftlerin eline önemli bir koz veriyor. Bundan böyle bekarlar aile ve yakınlarına “evlenmek için biraz daha vaktimiz var; çünkü normal flört süresi 2 yıl” şeklinde bir savunma yapabilecek.

ÇİFTLER BİRBİRİNİ DAHA İYİ TANIMAK İSTİYOR

Yaş ve eğitim düzeyi arttıkça çiftler birbirlerini daha iyi tanımak istiyor, süre uzuyor.

Ülkemizde bekar çiftlerin %37,1’i 1-2 yıl arası, %34,3’ü 1 yıldan az ve %28,6’ı 2 yıldan fazla bir süre flört ediyor.Yaş, eğitim düzeyi ve sosyo ekonomik statü düzeyi arttıkça flört süresinin uzadığını ortaya çıkartan araştırma, diğer taraftan bu sürenin en uzun olduğu ilin ise “3 yıl” ile İzmir olduğunugösteriyor. Flört süresinde İzmir’i sırasıyla İstanbul ve Ankara takip ederken diğer illerde bu ortalamanın 1 yıl civarında olduğu dikkat çekiyor.

1785 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?