logo

TYB, GAZİANTEP ŞUBESİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Türkiye Yazarlar Birliği Gaziantep Şubesi’nin 18 Aralık’ta 34 üyenin katılımı ile yapılan olağan kongresinde çarşaf listeyle gerçekleştirilen oylamada en çok oyu alan Hanifi Akın, Doç. Dr. Bilgehan Pamuk, M. Metin Zirek, Sabiha Doğan ve Yaşar Yavuz Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine seçildi.

24 Aralık Cumartesi günü toplanan yeni yönetim kurulu, Başkan ve yönetim kurulu görev dağılımını oylamayla gerçekleştirdi.

Yeni yönetim kurulunun ilk toplantısında 5 asil üyenin oy kullandığı seçimde yeni Başkan Özel Erdem Okulları Genel Müdürü ve Gazikent Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi M.Metin ZİREK seçilirken, Başkan Yardımcılığına Yaşar Yavuz, Muhasip Üye Sabiha Doğan, Genel Sekreter Bilgehan Pamuk, Yönetim Kurulu ÜyesiHanifi Akın oldu.

Yönetim kurulu toplantısından sonra kısa bir değerlendirme yapan Başkan M. Metin Zirek, şunları söyledi. “Öncelikle geçmiş yönetime ve Eski Başkan Hanifi Akın beye yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye Yazarlar Birliği’nin üyeleri, çok geniş bir fikri yelpazenin içinden geliyor.TYB serbest yazarları, basın mensuplarını, ilim ve fikir adamlarını, radyo programcıları ile televizyon ve senaryo yazarlarını bünyesinde topluyor.Bizler Gaziantep Yazarlar Birliği olarak, başta ilimiz olmak üzere ülkemizin sosyal ve kültürel değerlerine katkıda bulunan, edebiyat, sanat ve bilimsel çalışmaların harmanlandığı bir yuva oluşumuna ev sahipliği yapma sorumluluğundayız. İbni Sina’nın “Bilim ve Sanat iltifat görmediği ülkeyi terk eder!” ifadesinden hareketle, varlığımızı anlamlandıran, geleceğe güvenle bakmamıza zemin oluşturan, geçmişten geleceğe değerlerini –yozlaştırmadan- taşıyan yürek ve kalem erlerinin bir araya geldiği, bu kutlu çatı altında bulunmanın ağır sorumluluğu içerisinde hizmetlerimizi yeni dönemde daha da ilerilere taşımak en büyük ülkümüz olacaktır. Bizlere bu görevi tevdi eden saygıdeğer üyelerimize teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Etiketler:
1040 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?