Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık
18 Ocak 2012

ÜLKÜ OCAKLARINDAN 19 MAYIS TEPKİSİ

Gaziantep Ülkü Ocakları Başkanı Murat Güzel 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri kutlama tartışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin Ankara dışındaki illerde stadlar yerine okullarda kutlanma kararı tartışmalarına Gaziantep Ülkü Ocakları Başkanı Murat Güzel’de katıldı.
Törenlerin incir çekirdeğini doldurmayan gerekçelerle iptal edilerek Türk halkının maneviyatı, moral değerleri, cesareti ve kararlılığının topluca baskı altına alındığını belirten Güzel; “ AK Parti’nin iktidarı sürecinde, Türkiye’nin birliğini temsil eden sembollere karşı bilinçli bir kampanya sürdürülmektedir.  Bakanlık tarafından iptal kararının törenlerin içeriği ile alakadar olmadığını ortadadır.İncir çekirdeğini doldurmayan ve gülünç gerekçelerle izaha kalkanların zerre kadar samimimi olmadıkları açıktır. Amaç Türk halkının maneviyatını, moral değerlerini, cesaret ve kararlılığın topluca baskı altına almaktır. Çok iyi bilinmelidir ki, AK Parti iktidarında 29 Ekim törenlerinin iptalinin ilk olmadığı gerçeği gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin iptali de son olmayacaktır. Bugün toplumumumuzu bir arada tutan bütün ortak değerlerimiz saldırı altındadır” dedi.

Etiketler: »
397 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?