Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

UNUTULMUŞ LEZZETLER DEDEMAN’DA

Türkiye’nin en yaygın oteller zinciri Dedeman Hotels & Resorts International, Geleneksel Osmanlı Mutfağı’na sahip çıkıyor ve o döneme ait lezzetleri günümüze taşıyor. Türkiye’nin dört bir köşesindeki Dedeman Otelleri,  24-30 Eylül tarihleri arasında 15. ve 16. yüzyıla ait unutulmuş lezzetleri misafirlerine sunacak.


“Unutulmuş Lezzetler Haftası”nda Geleneksel Osmanlı Mutfağı’na ait yemek kültüründen lezzetler Dedeman misafirleriyle buluşuyor. Osmanlı Mutfağı’nın unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini “Geleneksel Dedeman Misafirperverliği” ile harmanlayan Dedeman Hotels & Resorts International’da 24 Eylül 2012 tarihinde başlayacak “Unutulmuş Lezzetler Haftası”  30 Eylül 2012 tarihine kadar devam edecek.

Dedeman Hotels & Resorts International; Ankara, İstanbul, Antalya, Kapadokya, Rize, Diyarbakır, Palandöken Ski Lodge, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep ve Zonguldak otellerinde aynı anda hayata geçireceği “Unutulmuş Lezzetler Haftası” kapsamında misafirlerine özel yemekler hazırlıyor. Geleneksel Osmanlı Mutfağı’ndan özenle seçilen, safran ve sirkeyle yapılan, 18. yüzyıla ait “Buğdaylı Balık Çorbası”, 15. yüzyılda sultanların sofrasından eksik olmayan “Mastabe”, Osmanlı sofralarının meşhur mezelerinden “Fıstıklı Lor Salatası” ve “Fasulye Salatası” menüde yer alan zengin lezzetlerden sadece bazıları. Has mutfağın vazgeçilmezi “Kestaneli Bulgur Pilavı” ile birlikte servis edilen kuru meyveli ve ballı “Mahmudiyye” ile Şirvani’nin tarifleri arasında yer alan bol meyveli “Terkib-i Çeşidiyye” ise menünün baş tacı. 15. yüzyılda Saray Mutfağı’nın meşhur tatlılarından kaymağıyla ünlü “Helva-i Hakani” diğer ismiyle “Helvaların Hakanı” üç farklı un çeşidiyle hazırlanıyor. Menüde 19. Yüzyıl döneminin vazgeçilmez Kaymaklı Kayısı Tatlısı da yer alıyor.

Saray Mutfağı’nın birbirinden leziz tatlarını bir araya getiren Dedeman Hotels & Resorts International’da Geleneksel Osmanlı Mutfağı’nın lezzetleriyle buluşmak isteyenlere öğle ve akşam yemeklerinde zengin alternatiflerden oluşan set menü kişi başı 49 TL’ye sunuluyor.

Etiketler: » » »
1058 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?