Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

Gaziantep Haber, Gaziantep Gastronomi, Gaziantep Son Dakika, Gaziantep Sağlık

UZER’DEN CANPOLAT’A TAM DESTEK

Fransa’nın en büyük ticari birliği olan Fransa Türk Ticaret Federasyonu’nun Genel Başkanı Gaziantep’li İş adamı Hacı Canpolat’ın, Gaziantep ile Fransa arasında ticari işbirliği’nin arttırılması amacıyla Federasyonun Türkiye Genel Merkezi’ni Gaziantep’te açma girişimine  Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer’den de tam destek geldi.

Gaziantep İş dünyasının önemli isimleri ile bir araya gelen Fransa Türk Ticaret Federasyonu Genel Başkanı Hacı Canpolat, bu kez de Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer ile bir araya gelerek  Gaziantep’te yapacakları çalışmalar ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Beraberindeki heyetle Uzer’i ziyaret eden Hacı Canpolat, Amaçlarının  Gaziantep ile Fransa arasındaki ticaret hacminin üst seviyeye çıkarılması ve ticaretin ciddi oranda arttırılması olduğunu söyledi.  Fransa’da 3500 orta ve büyük ölçekli, 14200 ‘ün üzerinde de küçük ölçekli işletme’nin Federasyon üyesi olduğunu vurgulayan Canpolat, Fransa’nın en büyük ticari birliği olduklarının altını çizdi. 5 Avrupa ülkesinde de ticari temsilcilikler açıldığına değinen Canpolat, Türkiye’de çalışmayı Gaziantep’ten başlatmaktan dolayı ayrı bir  mutluluk yaşadığını belirtti.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer’de, Gaziantep ile Fransa arasında yapılacak olan karşılıklı işbirliği çalışmaları doğrultusunda ticaretin, ihracatın artacağını ve bundan da  Gaziantep’in kazanacağını ifade ederek, “Federasyonun Türkiye genel merkezi’nin Gaziantep’te açılacak olması oldukça önemli bir girişim. Öncelikle bu düşüncesinden dolayı değerli hemşehrimiz Hacı Canpolat’a teşekkür ederim.  Bizim için önemli olan Gaziantep’in kazanmasıdır. Bu anlamda kendilerine tam destek vermeye hazırız. Avrupa ülkeleri arasında özellikle Fransa ile ticari ilişkiler bir türlü istenilen seviyede değil. Gaziantep Türkiye’nin sanayi kalbinin attığı bir ilimiz. Dünya ya adını duyurmuş bir sürü firmamız var.  Fransa ile ilişkilerin düzelmesi adına ve Sanayicilerimize Avrupa kapısı’nın daha da geniş kapsamlı açılması adına bu çalışma büyük önem taşıyor. Her türlü katkıyı vermeye hazırız” dedi.

Etiketler: »
1398 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?